PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=711695}

Ave, Cezar!

Hail, Caesar!
5,8 38 290
ocen
5,8 10 1 38290
6,2 38
ocen krytyków
Ave, Cezar
powrót do forum filmu Ave, Cezar!

Co udało się Wam wyłapać?
Film o Jezusie - ewidentnie "Ben Hur"
Musical o marynarzach - http://www.filmweb.pl/film/Na+przepustce-1949-30727 (wnioskuję głównie na bazie plakatu i opisu, poprawcie mnie, jeśli się mylę)

ocenił(a) film na 6
Pan_Don

Siostry dziennikarki, wiem,że w była taka reporterka, która prowadziła rubryke w gazecie o gwiazdach Holywood. Niestety nie pamietam nazwiska.
Cała akcja z komunistami, przecież sporo gwiazd w latach 40 jak sie nie mysle poległo bo było oskarżonych o powiązania z komunistami. Filmy "z woda" w których grała Scarlet, bardzo popularne w złotych latach Holywood.

ocenił(a) film na 9
gabi_2

Wolałbym jednak konkrety, bo to że dominowały wtedy konkretne gatunki niewiele wnosi do tego - występują nawiązania do konkretnych tytułów.

Akcja z komunistami - Hollywood Blacklist (m.in. Bogart znajdował się na niej; swoją drogą cały antykomunizm w amerykańskim wydaniu z tamtego okresu pokazuje, że Stany po wojnie wcale nie były takim ideałem wolności, jak się może wydawać).

ocenił(a) film na 8
Pan_Don

Fakt, metody procesowe rządu USA były drastyczne, kto nie zeznawał (musiał nawet kłamać) to kariera zostawała mu niszczona do zera (film 'Trumbo' się kłania), m.in Edward G Robinson albo reżyser Elia Kazan zeznawali i zostali potem zmieszani z błotem za to.
Z drugiej strony, w czasach zimnej wojny, gdy wujcio Stalin mordował miliony swoich rodaków a III wojna światowa wisiała w powietrzu, trochę za dużo komunizmu szerzyło się po świecie, więc też nie można było się dziwić, że to tępili.
Dlaczego, i nigdy nie zrozumiem, DLACZEGO gwiazdy Hollywood, które pławiły się w luksusach, miały zapędy do tego dziadostwa.

ocenił(a) film na 7
Pan_Don

Tatum to oczywiście Gene Kelly, a Scarlet myślę, że miała byc odpowiednikiem Marilyn ;)

ocenił(a) film na 7
voler1

I jeszcze te: http://www.imdb.com/title/tt0475290/movieconnections

ocenił(a) film na 9
voler1

Dzięki za link, o to mi chodziło :)
"The Big Sleep" to jeden z moich ulubionych filmów, a już zdążyłem zapomnieć nieco o nim i nie wyłapałem follow-upu.

ocenił(a) film na 7
Pan_Don

Oprócz ww. na początku jest scena z tego filmu o Cezarze, gdzie niewolnnicy się biczują, obok nich idą rzymscy żołnierze. To ewidentna trawestacja sceny z "Siódmej pieczęci" Bergmana, gdzie mamy zakonników i samobiczowanie: https://www.youtube.com/watch?v=YpZsPzBPlEw

Marynarze, Tatuum itp. to powiązałbym z Pancernikiem Potiomkinem.
Scena westernowa, z księżycem, starym zrzędą i śpiewającym Ehrenreihem to wg mnie nawiązanie do "Rio Bravo" i Ricky'ego Nilsona.
Aktorka na planie filmu Fiennesa, z którą ma rozmawiać Ehrenreih wygląda wypisz wymaluj jak Deborah Kerr.
Akcja komuniści+film o starożytności przywodzi mi na myśl "Spartacusa" Kubricka, gdzie scenarzystą był Dalton Trumbo o komunistycznych przekonaniach.
Aktorka z którą spotyka się aktor-kowboj w restauracji też mi kogoś przypomina, ale nie mogę sobie w tym momencie przypomnieć kogo.

użytkownik usunięty
Pan_Don

Mnie Scarlett kojarzyła się z Laną Turner a historia z adopcją własnego dziecka dokładnie jak u Loretty Young. A gdy Hobie kręcił film u Fiennesa ta dziewczyna (rzeczywiście podobna do Deborhy Kerr) mówi do niego Monty od razu skojarzyło mi się z Montgomerym Cliftem z filmu Miejsce pod słońcem choć Hobie był raczej odwrotnością Clifta ;)

ocenił(a) film na 8
Pan_Don

Czy Hobbie Doyle chwali się na randce brakiem zębów? To Clark Gable nie miał zębów, za Wikipedią "Z powodu choroby przyzębia musiał usunąć wszystkie zęby. Noszenie protezy spowodowało, że zmagał się z nieprzyjemnym zapachem z ust, na co uskarżała się między innymi Viven Leigh".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones