PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=637247}

Avengers: Czas Ultrona

Avengers: Age of Ultron
7,2 207 946
ocen
7,2 10 1 207946
6,0 33
oceny krytyków
Avengers: Czas Ultrona
powrót do forum filmu Avengers: Czas Ultrona

Jeszcze raz potwierdza się fakt, że dorośli nie powinni chodzić na filmy dla dzieci bez towarzystwa dzieci. Wynudziłbym się jak pingwin na Saharze gdyby nie ocean tandety emocjonalnej, który wylewał się z ekranu jak fale tsunami. Oprawa graficzna powala, widać jak tanieją efekty specjalne, gdyż właściwie cały film jest jednym wielkim komputerowym efektem specjalnym. I to tyle. Fabuła jest tak dziecinna, że zrozumie ją nawet przedszkolak i to ten z pierwszego rocznika. Gra aktorów, o ile strojenie min można nazwać grą, jest również na odpowiednim poziomie. Wstawek typu ratowanie dziecka czy sceny walki oraz tekstów, którymi są one okraszone, powstydziłby się nawet Steven "Smalec" Segal, człowiek, który na jednym scenariuszu zrobił 43 filmy. Ogólnie sam scenariusz sprawia wrażenie jakby powstał w piaskownicy, w ciągu jednego popołudnia, pomiędzy poranną porcją kaszki z mlekiem a robieniem babek z piasku. I taki jest ten film - dozwolony do lat 12-stu. Mój błąd :-)

użytkownik usunięty
bulec1

Dla dzieci? Kolejna osoba która nie rozumie że ten film oglądają również dorośli którzy znają marvela od dziecka i mają sentyment do tych filmów.

Więc nie zgodzę się że są to filmy tylko dla dzieci, ale dla wszystkich. Marvel nie jest znany od dziś

no wiem, że sentyment itd. Mi chodziło o emocjonalno-fabularną warstwę tego filmu a ona jest na poziomie przygód Gucia i Cezara. Można z Marvela zrobic dobry film, a przynajmniej nie tak prostacki i zgrany - np. Sin City czy Spidermany.

użytkownik usunięty
bulec1

Trochę się zgodzę że fabuła kuleje, w porównaniu do Zimowego żołnierza jednak to jest marvel i ma zapewniać dobrą rozrywkę a to mu idzie bardzo dobrze. Porównaj sobie jednak fabułę Hobbit bitwa pięciu armi A avengers czas ultrona! Przynajmniej w avengers są jakieś emocje więc, fabuła też jest

masz racje - fabuła jest, trudno się czepiać. Tyle, że niektóre sceny czy teksty powalają na kolana. To jest tak jakby do dobrej zupy nasypać sporo kreta do przepychania rur. Zjeść bez bólu sie nie da :-)

użytkownik usunięty
bulec1

No tak dokładnie, no owszem zgodzę się że nie które teksty są debilne typu

"na więcej cię nie stać"
"musiałeś pytać" to takie przewidywalne :D i nudne jak w bajkach power rangers ok

ale porównaj sobie teksty z Czas Ultrona ze tekstami z Strażnicy Galaktyki, albo Thor mroczny świat tam do dopiero mamy teksty które momentami są śmieszne, a niektóre debilne :) widzisz tutaj jednak teksty były wyważone akcją jak w zimowym żołnierzu przynajmniej tak było w I połowie tego filmu

"Miał spadochron"
"nie, nie miał"

i w zimowym żołnierzu było to wyważone odpowiednio tutaj podobnie, ale tylko jak mówię w I połowie filmu.

użytkownik usunięty
bulec1

co do ratowania dzieci, na tym polega rola superbohaterów. Jednak w tym filmie ja miałem emocje wywarł na mnie emocje a dzieckiem nie jestem :) widzisz po prostu na filmy marvela trzeba iść jak na rozrywkę! szczerze? po Thor Mroczny świat nie nastawiam się na coś poważniejszego. Jedynie czego chcę to żeby Civil War było już poważnym Sci fi i thrillerem :) lepszym od zimowego żołnierza :)

z "Thora" wyszedłem :-( właśnie przez takie teksty. To chyba po prostu osobnicza cecha, że mi takie momenty psują całkowicie odbiór filmu. Jeśli debilne odzywki zdarzają się zbyt często, jeśli raz za razem pojawiają się sceny, które widziałem już w setce innych filmów, wnętrzności mi się wywracają na lewo i tracę serce do oglądania. Pewnie przydałoby się więcej luzu, ale są przecież "Marvele", które oglądam z przyjemnością, jak choćby Iron Man (też z niezbyt wyrafinowaną fabułą), Spiderman czy Sin City.

użytkownik usunięty
bulec1

ja spider manów nie znoszę ... są beznadziejnymi filmami ale ok :) każdy ma swoje zdanie

Mnie też czasami drażnią, ale jakoś dosiedzę do końca :-) Po prostu powinienem omijać Avengersów, co w przyszłości na pewno uczynię. O ile nie zapomnę :-)

użytkownik usunięty
bulec1

o nie nie możesz ominąć Infinity war :) nie omijaj, za infinity war wezmą się ci od Zimowego żołnierza czyli Bracia Russo aktualnie pracują nad Civil War, więc jeśli utrzymają w civil war klimat zimowego żołnierza, podwyższą go na klimat wyższych sfer, to infinity war będzie najlepsze z najlepszych, powiem więcej tam będzie Thanos to już nie będzie pikuś pikuś z słabym Ultronem a prawdziwa nieskończona wojna, to że Czas Ultrona jest słabszy nie znaczy że kolejne filmy takie będą czekaj, bo jest na co, tylko nastaw się na to jak na rozrywkę taka moja rada

a jak nie chcesz iść na to do kina to w domu kolejne oglądaj na spokojnie i nastaw się na rozrywkę :) i czekaj na Civil War bo jest na co :)

jasne, że nie ominę. Moja córka ( 22 lata) jest fanką tego rodzaju filmów i na pewno mnie zaciągnie a ja się opierać nie będę. Poza tym na takie filmy trzeba do kina - wszystkie efekty specjalne ( bo to są wizualnie piękne filmy) trzeba na dużym płótnie obejrzeć.

użytkownik usunięty
bulec1

no widzisz :) więc może będzie tak że kolejne filmy cię przyjemnie zaskoczą :) zobaczysz mogę ci zagwarantować że na Civil War się nie zawiedziesz :)

mam nadzieję. Dzieki za radę i kulturalną dyskusję :-)

użytkownik usunięty
bulec1

Nie ma za co :)

ocenił(a) film na 8

Zimowy Zolnierz odbiegal od innych filmow Marvela. I to na duzy plus. Avengers bez powodu sie nie jednocza. Musza miec wielkiego przeciwnika , a to wskazuje bitwe.

użytkownik usunięty
paula0fm

tak też prawda :)

ocenił(a) film na 4

Za porównanie Czasu Ultrona do Bitwy Pięciu Armii w tak macoszy i dziecinny sposób dostajesz łatkę "Nie znam się, ale wypowiem-man'a" bo wy od kreskówek z marvela lubicie te pseudonimy z -man na końcu.

użytkownik usunięty
Polindak

Nie dam się sprowokować

żegnam

ocenił(a) film na 4

prowokacja to jedno, a ochrona dobrego imienia filmu, który na to zasługuje, to drugie. Za dużo filmów widziałem, żeby coś takiego robiono.

ocenił(a) film na 8
bulec1

Mam jedno pytanie. Skoro nie lubisz takich filmow to po co je ogladasz?

paula0fm

no właśnie napisałem - "Mój błąd" :-) Poszedłem, bo z racji pewnego już wieku zapomniałem, że jak film ma Avengers w tytule to powinienem omijać. Natomiast np. Iron Man mi się podobał, choć Marvel. Tu bardzo mi nie pasuje stosowanie zgranych do podeszwy zagrywek scenariusza. Co było dobre w filmach sprzed 30 lat teraz jest sztuczne i pompatyczne.

bulec1

Może byłeś na dubbingu.

kamilxxx09

na dubbingu bym umarł :-) nie wiem co jest, ale polski dubbing ( z wyjątkiem niektórych animacji) to jest tragedia. Chociaż tragedia to słabo powiedziane :-))

ocenił(a) film na 9
bulec1

Jak się nie lubi komiksów o superbohaterach to nie powinno oglądać się takich filmów i tyle

Himiteshu

e tam, komiksy to lubię, tylko na bajki za stary jestem :-)

użytkownik usunięty
bulec1

nie zwracaj na niego uwagi :)

ocenił(a) film na 9
bulec1

To o czym komiksy czytasz o naukowcach i 2 wojnie światowej tylko?

ocenił(a) film na 10
Himiteshu

wiesz co bulec1? Gdy przeczytałem twój pierwszy wpis to się za przeproszeniem w*wiłem ale później czytałem inne twoje posty jakoś się uspokajałem.

a ty himiteshu, do nie których użytkowników masz rację.
-jeśli ktoś nie lubi uniwersum, niech nie ogląda
-jeśli ktoś chce się zapoznać z uniwersum to niech ogląda
-jeśli ktoś chce zobaczyć piękne efekty specjalne lub nawalankę to niech ogląda

a tak w ogóle cześć maniakowy fanie, myślałem ,że jesteś na forum ant-mana?


a bulcowi1 i himitishu pozdrowienia. :)

ocenił(a) film na 9
PAW2_

O rany, ludzie... to są postacie Marvela, wzięte z komiksów i kreskówek więc, nie nadawajcie im cech jakie mają postacie ze zwykłych filmów fabularnych i nawet jeśli są grane przez najbardziej ludzkich aktorów to tak na prawdę mają być przerysowani, a humor ma być prosty, infantylny i sytuacyjny bo na tym polega urok Marvela! Denerwuje mnie to, że wszyscy jarają się efektami specjalnymi kiedy ja oglądam te filmy właśnie ze względu na fantastyczne postacie!
I piszę to 24-letnia dziewczyna, która wychowała się na komiksach i kreskówkach o Spider-Manie, X-Menach czy Kleszczu (tam dopiero był "debilny" humor) ;) Ktoś pamięta??? Kiedyś bodajże był taki kanał jak FOX KIDS, oglądałam go jak miałam 9 lat. Mimo to z nie których rzeczy się nie wyrasta i tak, mnie śmieszy humor Marvela! Pozdrawiam ;)

bulec1

To powiedz mi czemu dorośli oglądają Epokę Lodowcową, Shreka itp. (przecież to są bajki) wg. ciebie filmy dla dorosłych to tylko romanse czyli te z życia wzięte bo tylko te nie są bajkami. Jeśli dla ciebie film Avengers to bajka to twoja sprawa, jak człowiek chce oderwać się od rzeczywistości (a niektórzy uwielbiają tylko Sci-fi) to na pewno nie obejrzą romansu.

ghost21

zgadzam się. Dodam także iż te płytkie czy tandetne teksty w filmie o superbohaterach to normalka i kwestia przyzwyczajenia :) ale mnie one śmieszą a nie zniesmaczają. jeśli ktoś wychodzi z kina podczas projekcji takiego filmu i pisze że to film dla dzieci to niech nadal ogląda swoje romansidła i thrillery ale niech da spokój fanom i ludziom którzy dziećmi nie są ale wychowali się na wyczynach komiksowych, bajkowych czy ekranowych superbohaterów. Dodam jeszcze że z dziećmi oglądaliśmy z zaciekawieniem i podziwem efektów i momentami dobrego humoru a małżonka która niezbyt lubi takie filmy stwierdziła że musi częściej z nami oglądać takie produkcje i zażyczyła sobie poprzednie części, Zimowego żołnierza oraz Thora. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
bulec1

EX POST FACTO...
Czekam na ekranizację tego komiksu o AVENGERS, czyli pojedynek nowych Mścicieli (w składzie Black Knight, Crystal, Sersi, Vision, Quicksilver, Black Widow, Hercules, Swordsman oraz gościnnie Thor i Kapitan Ameryka).
To już zupełnie nowy zespół, który musi się zmierzyć z zupełnie nowym przeciwnikiem - Proctorem i jego The Gatherers.
Na stronach komiksu (Mega Marvel 2-3/1996 r.) była to prawdziwa wojna światów.
Aż się prosi o ekranizację!
I byli to Mściciele, którzy wreszcie mieli... narządy! Którzy kopulowali, mieli dzieci... Niezwykła jak na Marvela, zdumiewająco dojrzała rzecz (MegaMarvel 11 i 12).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones