PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=371515}

Avengers

The Avengers
7,5 327 438
ocen
7,5 10 1 327438
6,8 33
oceny krytyków
Avengers
powrót do forum filmu Avengers

Jest jakieś racjonalne wytłumaczenie z jakiego powodu bohaterowie w swoich prywatnych epizodach nie wspierają się w walce? Pragnę zauważyć, że każdy ratuje świat 1- 2 (lub więcej) razy.

Gdzie był Rhodes (Iron Patriot) gdy Avengersi ratowali świat przed zagładą Chitauri?
Dlaczego żaden z takich bohaterów jak Thor czy Iron Man nie pomógł Kapitanowi Ameryce w 2 części? Ja wiem, że przylot Starka, który 1 strzałem rozbija Zimowego Żołnierza byłby bez sensu, ale jakie jest tego wytłumaczenie?
Czy w ogóle istnieje? Bo sam nie potrafię sobie tego wytłumaczyć, w momentach gdzie np. Thor ratuje świat przez Mrocznymi Elfami i umysły pokroju Bannera czy Starka nie zauważyły anomalii na świecie? Tylko i wyłącznie Selvig i Foster?

Cała ta zabawa nie trzyma się kupy. Nie wiem czemu doszukuję się detali w tych bajkach, ale jakoś mnie to denerwuje.

ocenił(a) film na 10
Zavulon

Dlaczego żaden z takich bohaterów jak Thor czy Iron Man nie pomógł Kapitanowi Ameryce w 2 części? juz mowie dlatego ze iron man nie ma obecnie zbroji a thor pilnuje porzadku w asgardzie
Ja wiem, że przylot Starka, który 1 strzałem rozbija Zimowego Żołnierza byłby bez sensu, ale jakie jest tego wytłumaczenie?-czym mialby przyleciec ogladales iron mana 3?
w momentach gdzie np. Thor ratuje świat przez Mrocznymi Elfami i umysły pokroju Bannera czy Starka nie zauważyły anomalii na świecie? Tylko i wyłącznie Selvig i Foster?-tylko on maja taki sprzet w thor(2011) tarcza chciala przejac ich sprzet ale im sie nie udalo
"Cała ta zabawa nie trzyma się kupy. Nie wiem czemu doszukuję się detali w tych bajkach, ale jakoś mnie to denerwuje."-wszystko trzyma sie kupy jak sie uwaznie oglada nawet komiksow nie trzeba czytac a i nie myl gatunkow to jest gatunek superhero a nie bajka

ocenił(a) film na 7
Marvel_Studios_3

Po pierwsze uporządkuj myśli i ortografię bo nic nie można z tego zrozumieć. Po drugie nie wiem czy dyskusja z FanBoyem, który daje ocenę 10 tej produkcji jest w ogóle warta jakiejkolwiek dyskusji, ale niech będzie.

Zacznę od tego, że Iron Man chronologicznie jest praktycznie pierwszym filmem (drugim po Kapitanie Ameryce cz. 1), więc zbroję posiada we wszystkich produkcjach Marvela (kinowych) od części 1 Iron Mana.
Thor szybko rozwikłuje wszystkie potyczki co widać w części 2 Thora, więc nie sądzę by nie miał chwili na wsparcie ziemian gdzie de facto zapuszcza się do Foster.
Iron Man 3 nie kończy zabawy Starka ze zbrojami (Avengers 2 - Trailer), tu akurat masz rację bo wydarzenia w Mrocznym Świecie odbywają się bezpośrednio po 3 części, ale Stark konstruuje kolejne zbroje więc nie wiemy czy ma pancerz w Mrocznym Świecie, ale fakt, że Jarvis potrafi zbudować zbroję w 7h obala Twój argument natomiast reaktor łukowy, który został wymontowany z ciała Tony'ego nie koniecznie został zniszczony.
To, że Foster i Selvig posiadają swój sprzęt nie jest wytłumaczeniem bo jest to nisko budżetowa stacja w porównaniu do laboratorium dr. Reeda (który teoretycznie w tym samym universum istnieje). Ale załóżmy, ze Fantastyczna Czwórka nie istnieje, nie wierzę w to, że na całym świecie nikt nie jest w stanie wykryć tych anomalii, więc "Twój argument jest inwalidą". Film ma masę nieścisłości i jeżeli masz zamiar szastać nie posiadającymi żadnego potwierdzenia argumentami to odpuść bo marnujesz czas mój i ludzi, którzy będą mieli bardziej OBIEKTYWNĄ opinię.

ocenił(a) film na 10
Zavulon

czy umial bys lepiej pisac w innym jezyku gdybys mieszkal za granica?
"Zacznę od tego, że Iron Man chronologicznie jest praktycznie pierwszym filmem (drugim po Kapitanie Ameryce cz. 1), więc zbroję posiada we wszystkich produkcjach Marvela (kinowych) od części 1 Iron Mana."-a ja zaczne od tego ze tony poznal thora i reszte dopiero w avengers wiec jak mial mu wczesniej pomoc a od iron man 3 nie posiada zbroji
"Thor szybko rozwikłuje wszystkie potyczki co widać w części 2 Thora, więc nie sądzę by nie miał chwili na wsparcie ziemian gdzie de facto zapuszcza się do Foster."-myslisz ze ziemianie byli by w stanie poknac mroczne elfy? nie dali by rady a pozatym to thor ma bronic ziemie a nie ziemia asgard.
Iron Man 3 nie kończy zabawy Starka ze zbrojami (Avengers 2 - Trailer), tu akurat masz rację bo wydarzenia w Mrocznym Świecie odbywają się bezpośrednio po 3 części, ale Stark konstruuje kolejne zbroje więc nie wiemy czy ma pancerz w Mrocznym Świecie, ale fakt, że Jarvis potrafi zbudować zbroję w 7h obala Twój argument natomiast reaktor łukowy, który został wymontowany z ciała Tony'ego nie koniecznie został zniszczony.-a moze on te zbroje zbudowal w avengers age of ultron wiec po kapitanie nawet jesli to on nie jest juz iron manem przynajmiej tak mysli.
"natomiast reaktor łukowy, który został wymontowany z ciała Tony'ego nie koniecznie został zniszczony"-zosta wyrzucony do oceanu a tony nie chce byc juz superbohaterem obiecal to pepper.
"To, że Foster i Selvig posiadają swój sprzęt nie jest wytłumaczeniem bo jest to nisko budżetowa stacja w porównaniu do laboratorium dr. Reeda (który teoretycznie w tym samym universum istnieje). Ale załóżmy, ze Fantastyczna Czwórka nie istnieje, nie wierzę w to, że na całym świecie nikt nie jest w stanie wykryć tych anomalii, więc "Twój argument jest inwalidą". Film ma masę nieścisłości i jeżeli masz zamiar szastać nie posiadającymi żadnego potwierdzenia argumentami to odpuść bo marnujesz czas mój i ludzi, którzy będą mieli bardziej OBIEKTYWNĄ opinię."-ale tworcy specjalnie tak zrobili film ze tylko Foster i Selvig(bo tylko ich to jara) potrafia wykryc te anomalie nawet jesli tarcza by to wykryla to jak miala by sie tam dostac bez bifrostu?

ocenił(a) film na 7
Marvel_Studios_3

Wymówki, mieszkałem za granicą i jakoś nie mam problemu z korzystaniem z języka polskiego. Wybacz, ale na prawdę ciężko czytać ten słowotok (rzekłbym nawet bełkot).
Iron Man powalił Lokiego więc gdyby miał walczyć z Mrocznymi Elfami też dałby radę. Faktycznie nie poznali się wcześniej z Thorem, ale tylko z nim. Shield utrzymywało kontakt z prawie każdym bohaterem (prócz Bannera, z którym ciężko było być w kontakcie) więc gdy zauważyli anomalie (do których nie potrzeba mieć specjalnego sprzętu bo wystarczy rzucić w odpowiednim miejscu butem) to po prostu musieli zacząć się nad tym zastanawiać co oczywiście w filmie się nie dzieje. Same anomalie występowały na całym świecie (więc SHIELD nie potrzebuje Bifrostu) i nikt się nimi nie interesował, co z tego, że wszędzie powstają portale międzyplanetarne (przez które przelatują samoloty wojska USA) a samochody ważące 20 ton są lekkie jak piórko? Nikt kompletnie nie zwraca na to uwagi a Policja w miejscu takich zdarzeń po prostu wygania ludzi :D. Mamy więc grupkę racjonalnych bohaterów, którzy się tym przejmują i dążą do pomocy Thorowi. To jest śmieszne, że nawet Thor ani Selvig gdzie obaj mieli bliski kontakt z SHIELD nie powiadomili nikogo, że ziemia jest zagrożona.
Zapomniałem o scenie wyrzucenia magnesu Tony'ego co nie zmienia jednak faktu, że Jarvis tworzył takie reaktory do każdej zbroi ekstra. Druga sprawa to ta obietnica zostanie zerwana w końcu spodziewamy się Iron Mana 4 oraz Avengers 2. Kolejne zbroje powstawały i jest to fakt.

I mam prośbę, przestań kopiować mój tekst tylko odpowiadaj do rzeczy z jakąś interpunkcją bo 3/4 Twoich wypowiedzi to moje cytaty.

Mówiąc poknac miałeś na myśli pokonać czy połknąć :D?

ocenił(a) film na 10
Zavulon

a niby jakim cudem iron man mial by dostac sie do asgardu
wiesz wogile co to jest bifrost? poczytaj sobie
jak Selvig mial kogos powiadomic jak siedzial w psychiatryku a nawet jesli tak jak mowisz co te samoloty tam sie dostaly jaka mieli by pewnosc ze dostana sie tam gdzie chca i ciekawe jak by wrocili
iron man 4 bedzie najwczesniej w 2020 jesli wogule go zrobia
pokonac

ocenił(a) film na 7
Marvel_Studios_3

Ale akcja od połowy filmu toczy się na ziemi i o tym cały czas mówię xd. Wiem co to jest bifrost, ale nie jest to jedyna droga do Asgardu.

w ogóle*

ocenił(a) film na 10
Zavulon

no wiec jakie sa jeszcze drogi

ocenił(a) film na 7
Marvel_Studios_3

Obejrz Mroczny Świat :).

ocenił(a) film na 10
Zavulon

obejrzalem ale jaka jest pewnosc ze dostanie sie akurat do asgardu sanse sa niewielkie bo jest 9 swiatow a nawet jesli mial by szczescie to jakim cudem by wrocil

ocenił(a) film na 7
Marvel_Studios_3

Loki znał swoje drogi to raz. Dwa Po Avengers można się przenosić za pomocą Tesseraktu.

ocenił(a) film na 10
Zavulon

nie lki tylko thanos go zeslal na ziemie
za pomocą Tesseraktu-ktorego zaden czowie nieogarnie nie da rady a jak wiesz Tesserakt znajduje sie obecnie w asgardzie

ocenił(a) film na 7
Marvel_Studios_3

Na końcu Avengers jest maszyna wykorzystująca Teserakt do podróży z ziemi do Asgardu. Thanos zesłał Lokiego na ziemię, ale Loki poprzez górską przełaj przeniknął ze świata Lodowych Olbrzymów do Asgardu i w drugą stroną uciekł z Thorem.

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTkTaZsWBzIDdu2OdKx0uriWJJL MArbWfEOiE_mg4WPhRHPbnA9

ocenił(a) film na 10
Zavulon

no tak ale jak to ma sie do mrocznego swiata przecierz ta maszyna nie zadziala bez teseraktu

ocenił(a) film na 7
Marvel_Studios_3

Dlatego przedostali się przez góry :p.

ocenił(a) film na 6
Zavulon

Wy tu wszyscy o Thorze i Starku, a T.A.R.C.Z.A gdzie była, gdy świat zaatakowały te mroczne elfy? Chociaż Hulk :)

ocenił(a) film na 7
DizzKnox

Właśnie xD

ocenił(a) film na 7
DizzKnox

Właśnie xD

ocenił(a) film na 10
DizzKnox

a powiedz jakim cudem tarcza miala by sie tam znalesc? a jak zabrali by sprzet? a co ci agenci mogli by zrobic mrocznym elfom?

ocenił(a) film na 6
Marvel_Studios_3

Jak TARCZA miała by się tam znaleźć? Przylecieć?

Zabrali by sprzęt? Ciekawe co na to Thor xD

A poza tym nadal jest opcja by HULK zmiażdżył mroczne elfy

ocenił(a) film na 10
DizzKnox

przyleciec mowisz? a ja widze ze nie masz o marvelu zadnego pojecia do asgardu mozna dostac sie tylko bifrostem jesli wiesz co to jest tam nie da sie doleciec i nie mozna zabrac zadnego sprzetu

ocenił(a) film na 6
Marvel_Studios_3

Mi chodziło o tą scenę, kiedy elfy już były na ziemi :)

A poza tym lepiej zamknę ten temat bo ta dyskusja i tak do niczego nie prowadzi.

ocenił(a) film na 10
DizzKnox

tak a te elfy ile byly na ziemi moze 5-10min myslisz ze w tym czasie tarcza byla by w stanie cos zrobic

Zavulon

Oczywiście, że jest wytłumaczenie: Marvelowi nie opłaca się wypuszczać co roku nowej części Avengersów.

ocenił(a) film na 9
Zavulon

Zacznę od tego, że w Iron Manie 3 Tony Stark nie kończy z Iron Manem, a zaczyna nowy rozdział. To, że niszczy zbroje nie oznacza, że już nie chce nim być, wręcz przeciwnie, dochodzi do wniosku, że to tylko on i tylko on jest Iron Manem, a nie armia sterowana przez komputer. Pominę jednak ten wątek. Przechodząc do rzeczy w filmie Avengers tytułowi bohaterowie nie zostali żadną drużyną, tak jak szybko się zeszli, tak szybko się rozeszli. O projekcie Avengers wiedzą tylko Stark, Rogers (który dowiaduje się o tym dopiero po ataku na Hellicarier) i Romanoff. Do końca bitwy o Nowy Jork są to tylko zebrani ludzie w jednym miejscu biorący udział w wielkiej bitwie i przechodzący do historii. Banner czy Thor nie mają pojęcia o takim projektcie, tak samo jak Coulsona mści tylko Stark, a nie cała grupa. W mediach pojawiła się informacja o mścicielach, tajemniczej grupie walczącej z kosmitami, ale żadna drużyna oficjalnie jednak nie powstała. Wszyscy rozeszli się w swoje strony (tak jak to by zrobił każdy normalny człowiek, bo w końcu ma swoje własne życie). Stark przed tymi wydarzeniami był egoistyczny, wolał działać sam i nie chciał brać udziału w projekcie SHIELD. Zmieniło się to poźniej, po Iron Manie 3, kiedy zauważył, że świat potrzebuje Avengers wziął sprawy w swoje ręce, z prywatyzował ten projekt, przebudował wieżowiec i zebrał bohaterów od nowa tworząc w końcu oficjalnie drużynę (z pewnością zostnie ten etap wyjaśniny w Age of Ultron). Wydarzenia w Thorze 2, a dokładnie akcja w Londynie trwa bardzo krótko, więc każdemu bohaterowi, który nie posiada mocy teleportowania się, ciężko było by tam dotrzeć z kontynentu Amerykańskiego na czas, nie realna sytuacja innymi słowy. Pozatym jedna z postaci w filmie dzwoniła do SHIELD poinformować o incydencie, oni jednak z przyczyn nie znanych nie odbierali. Sama agencja pojawiła się jednak w krótce po incydencie w Londynie, a dokładnie Phil Coulson z ekipą, która miała zabezpieczyć miejsce zdarzenia (serial Agenci TARCZY, który jest ściśle powiązany z uniwersum filmowym), tak więc sprawa została wyjaśniona. Wydarzenia kulminacyjne w Winter Soldier także trwają krótko, więc powtarza się sytuacja z czasem dotarcia do celu. No i jak już wcześniej wspomniałem każdy z nas ma swoje prywatne życie i sprawy, więc raczej nie spędzamy go non stop z jednymi osobami, wzłaszcza ledwo poznanymi. Od czasu powstania oficjalnie grupy Avengers (czyli to co zostanie nam przedstawione w Age of Ultron) wszystko się zmieni, od teraz bohaterowie bedą się przeplatać w swoich filmach, bo od teraz są drużyną (przykład Kapitan Ameryka: Civil War), teraz ich życie jest w pewien sposób od siebie uzależnione. Polecam serial animowany Potęga i Moc, który świetnie ilustruje, że nie zawsze każdy ma czas by toczyć bój w grupie. Myślę, że to wszystko jest logiczne i nie ma w tych konkretnych sytuacjach żadnych nieścisłości.

ocenił(a) film na 7
raptor59

Odpowiem krótko bo straciłem zapał. Otóż po bitwie i Nowy Jork musiało dojść do jakiegoś rodzaju wymian kontaktów w razie wypadku, z resztą SHIELD ma możliwość kontaktowania się z prawie każdym.
Ja wiem, że ludzie mają życie prywatne, ale w wypadku gdzie ziemia ma ulec zniszczeniu to chyba nie jest pierwszorzędną sprawa prawda?
Moim zdaniem Marvel nie stworzył do tego odpowiedzi przede wszystkim ze względu na to, że filmy muszą mieć oddzielne "światy" dla każdego z bohaterów w przeciwnym wypadku jeden pokonywałby wrogów drugiego, z tego mniej więcej powodu to właśnie Kapitan Ameryka rozdzielił Starka i Thora w Avengers za pomocą blokowania uderzenia Thora tarczą co było nie możliwe, ale jednak :p. Chodzi o równowagę, ale tak jak pisałem straciłem zapał do rozwiązywania tych ciekawostek i pozostawiam to swojemu losowi pisanemu przez twórców.

ocenił(a) film na 9
raptor59

Pod koniec IM 3 Tony Stark jak najbardziej kończy z Iron Manem. W Age of Ultron przecież buduje specjalną ,,policję" składającą się z latających robotów , którzy mają wspierać Avengers(Kapitan ma to samo logo na nowym kostiumie co roboty) - po co miałby to robić skoro nadal byłby Iron Manem? Stark chce po prostu usunąć się w cień ale jednocześnie nie chce by drużyna w jakiś sposób przez to ucierpiała , dlatego Tony tworzy uzbrojone , latające roboty , które mają pomagać Avengers i zapewne w jakimś stopniu załatać dziurę po Iron Manie.Jednak sztuczna inteligencja czyli Ultron stworzona przez Starka i Bannera w końcu się buntuje przeciwko ludzkości.Stark widząc co narobił wraca do bycia Iron Manem - bo chce czy nie chce , musi naprawić swój błąd. Przynajmniej ja to tak widzę :)

Zavulon

Odpowiedzią jest chronologia oglądania. Sądząc po pytaniach oglądałeś filmy w nie właściwej kolejności.

ocenił(a) film na 7
RadoslawKamil

Czy Ty w ogóle czytałeś co ja pisałem? Doskonale znam chronologię... gdybyś przeczytał cały temat miałbyś w ogóle pojęcie o czym jest dyskusja.

Zavulon

Pierwsze pytanie przeczytałem. Jeśli znasz chronologię to byś nie pytał. Można równie dobrze pytać dlaczego Arrow nie współpracuje na stałe z Flashem. Universum to samo, ale Flash wpadający w każdą akcję i rozbrajający wszystkich przeciwników Arrowa w 0.00001 sec nie byłby zbyt zabawny:) Superman też nie wpada w akcję Batmanowi i nie traktuje Jokera laserem.

Zavulon

Mam na to odpowiedz. Kapitan Ameryka opowiada o samym Kapitanie i Wdowie, to nie Avengers gdzie wszyscy tworzą jedną grupę. Iron man nie przyleci bo po co, oni sobie sami doskonale poradzą, to jest film więc opowiada o Kapitanie, dodali też nam Wdowe i Falcona więc co jeszcze? Podobno 2 część kapitana dzieje się równolegle do Thora 2 i Iron mana, podobno każdy ma swoje sprawy.

Zawsze jak czytam takie wypowiedzi to sobie myślę "Przecież film nazywa się .........., a nie Avengers więc po co mają dokładać tam postaci z Avengers, jak film opowiada historie głównego bochatera"

Prefect

Poza tym Iron man i Thor i Cap to postaci najważniejsze i nie będą łączone w jednym filmie, bo Thor ma problemy i musi być Cap do pomocy

ocenił(a) film na 9
Zavulon

Tak. Aktorzy grajacy postacie superbohaterow maja zobowiazania rowniez wobec innych filmow. Nie zapominajmy, ze to sa normalni ludzie i to jest ich praca a nie superbohaterowie z krwi i kosci.

ocenił(a) film na 7
BenMaciag

To najdziwniejsze powiadomienie jakie dostałem. Po 7 latach xD. My tu ciągle mówiliśmy o świecie Marvela a nie zobowiązaniach aktorów. Zawsze można zrobić jakieś wytłumaczenie, ale teraz wiem, że się nie da, każdy musi walczyć ze swoim wrogiem a reszta patrzy i się zastanawia co to za dziwne rzeczy się dzieją.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones