PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=696637}

Azyl

The Zookeeper's Wife
7,2 44 491
ocen
7,2 10 1 44491
4,3 7
ocen krytyków
Azyl
powrót do forum filmu Azyl

Dziwi mnie wysoka ocena tego filmu. Zdecydowanie nie zasługuje on na tak wysoką ocenę. W filmie nie gra żaden aktor z pierwszej ligi. Widać, że jest zrobiony z małym budżetem - jeszcze niższym niż i tak niskobudżetowe Dzieci Ireny Sendlerowej.

Film był kręcony techniką telewizyjną, a nie kinową i powstał chyba tylko z myślą o telewizji. Aktorzy niestety nie dają rady... Tak ekstremalne warunki w jakich żyją bohaterowie filmu wymagają naprawdę dobrego aktorstwa. Lista Szindlera, Pianista i nawet W ciemności były zagrane znacznie lepiej, ale i też reżyserowie tych filmów to pierwsza liga... Widać też oszczędności w pokazywaniu samego zoo oraz getta.. Po prostu film miał za mały budżet... ALE... temat holocaustu jest tak przejmujący, tak intrygujący i tak wzruszający, że nawet taki film, tak zrobiony potrafi wzruszyć.. Bo jak by to nie było zagrane to widok dzieci umierających na ulicy albo jak żołnierz chce strzelić do dziecka na oczach matki nie może pozostać obojętny. Temat holocaustu po prostu sam się broni przerażającą prawdą o tamtych czasach... Można żałować, że film nie miał większego budżetu bo po dzieciach Ireny Sendlerowej to kolejny film pokazujący heroiczną walkę części Polaków o ocalenie Żydów...Dla mnie mocna 6...

ocenił(a) film na 8
hubio

W 8 na 10 przypadkach tzw. film niskobudżetowy kasuje te wielkie, napompowane pieniędzmi i świetną reklamą filmy. Zgadzam się, że w porównaniu z wymienionymi filmami "Azyl" starcie nie wytrzymuje, ale warto sięgnąć głębiej oglądając ten film. Warto się chwilkę zastanowić i skupić na czymś więcej niż samej historii opowiedzianej w filmie. Ja jestem zadowolony, bo też nie mam pewności, że duży budżet nie zniszczyłby tego filmu. Dla mnie jest to 8/10, bo mnie po prostu przekonuje i daje mocno do myślenia. Zmusza do chwili refleksji. W większości zgadzam się z Twoim komentarzem. Mam też świadomość, że sporo niskich ocen wystawionych temu filmowi bierze się stąd, że jako naród wciąż mamy problem z rozliczeniem się z przeszłością. To jednak temat na inne miejsce i wiele, wiele czasu.

ocenił(a) film na 6
Pawel1983_35

Ale akurat Azyl stawia Polaków w jak najlepszym świetle... film jest zagrany powiedzmy poprawnie, ale nie oszukujmy się - nie ma żadnych dobrych aktorów. To są aktorzy mało rozpoznawalni, grający role drugoplanowe lub telewizyjne. Pisząc o budżecie miałem właśnie bardziej na myśli aktorów niż nawet efekty.. Czasami film niskobudżetowy może być bardzo dobry, zgadzam się, ale wtedy właśnie ratuje go aktorstwo. 12 gniewnych ludzi - cały film się dzieje w jednej salce... Polskie "Bez tajemnic" - serial HBO gdzie gra 2 (słownie DWÓCH) aktorów ciągle w tym samym pokoju - ale jak to było zagrane !

Pozostają też kwestie, ostatnio bardzo modne - promocji Polski za granicą. Ten film właściwie nie był promowany wcale bo znowu - mały budżet, przeznaczenie raczej do TV = słaba promocja. Najbardziej znanymi filmami o holocauście są Pianista i Lista Szindlera i niestety w żadnym z nich nie ma pokazanej walki Polaków o ocalenie Żydów. Oczywiście te filmy są świetne i je bardzo szanuję, nie mam fobii doszukiwania się wszędzie antypolonizmu, ale... pokazują inny fragment rzeczywistości tamtych czasów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones