PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=696637}

Azyl

The Zookeeper's Wife
7,2 44 493
oceny
7,2 10 1 44493
4,3 7
ocen krytyków
Azyl
powrót do forum filmu Azyl

Mialem wielkie oczekiwania i spotkal mnie zawod... Historie Panstwa Żabińskich znalem juz wczesniej wiec bardzo sie ucieszylem na film o tych wspanialych ludziach. Niestety historia sobie a film sobie... oClassicalEllie broni dwoch najpowazniejszych zarzutow wzgledem tego moim zdaniem gniota : Popieprzony akcent glownych bohaterow oraz lokalizacja zdjec w Czechach. Absolutnie podtrzymuje te zarzuty. Akcent zwlaszcza Jessicy to porazka do kwadratu. Wkur wiaja mnie straszliwie takie zabiegi stylistyczne spotykane zreszta w innych produkcjach takze. Albo powinni aktorzy mowic z normalnym akcentem charakterystycznym dla ich pochodzenia albo mogli Amerykanscy producenci sie postarac i troche zaryzykowac i zaangazowac do tego projektu Polakow... bez przesady ale nie brakuje w Polsce ladnych i utalentowanych aktorek i aktorow... Mam zastrzezenia do gry aktorskiej Jessicy jak i aktora grtajacego Pana Żabińskiego . Moim zdaniem wyszlo strasznie sztucznie... Co do lokalizacji to bez przesady jesli udaje sie nagrac Czas Honoru i inne produkcje z okresu II wojny to udalo by sie i to a tak Czesi sie ciesza :D Podsumowujac jesli chodzi o moje przeciez subiektywne zdanie to film jest strata czasu, jedyny plus to wartosc informacyjna dla pokolenia komputerowych nolajfow i gimbusow uzaleznionych od filmikow na YT aby dowiedzieli sie o tym ciekawym ale malo popularnym kawalku historii naszej stolicy.

ocenił(a) film na 6
sobanek

Niestety, ale po części się zgadzam. Chastain wypadało bardzo blado w tym filmie, abstrahując już nawet od akcentu. Bruhl i Heldenberg nieco lepiej. Dialogi sztuczne, a ten akcent niestety jeszcze pogłębiał nieprzyjemne odczucia. Nie mam pretensji, że nie zaangażowano Polaków, ale mogli już nie silić się na imitację angielsko-polskiego. Na plus niewątpliwie sam podkład historyczny, bardzo dobre zdjęcie i wszystkie sceny ze zwierzakami.

Denny_Crane

historia zwala z nog, niesamowite losy zoo i ich opiekunow, zdjecia spoko i co do zwierzakow sie zgadzam. Jeszcze uderzylala mnie pogarda Amerykanow dla realiow... Getto wygladalo jakos tak strasznie dziwnie, ale rozwalia mnie scena wyjscia z Warszawy gdzie synek Zabinskich paradowal w krotkich portkach a przeciez to byl styczen 45 i panowaly 30 stopniowe mrozy ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones