PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=696637}

Azyl

The Zookeeper's Wife
7,2 44 493
oceny
7,2 10 1 44493
4,3 7
ocen krytyków
Azyl
powrót do forum filmu Azyl

film na faktach

ocenił(a) film na 6

film jest calkiem niezły jednakże dosc duzym niedociagnieciem filmu bedąceego filmem na faktach jest ukazanie poczatku wojny film pokazuje to w ten sposób niemcy babarduja warszawe na drugi dzien polska kapituluje duża czesc zachodnich widzów nieznajocych histori tak własnie to zrozumie
a wystarczyło wstawic lakoniczne daty np kapitulacji warszawy tymczasem zachodni odbiorca mysli sobie niemcy weszli polacy sie podali hitlerowcą bez walki
czy tylko mnie drazni ten element?

ocenił(a) film na 9
witcher_79

Zgadza się, tylko Ciebie. Akcja dzieje w Warszawie, a kapitulacja stolicy nastąpiła 28 września i zapewne jak zauważyłeś reżyser trochę podkręca tempo w filmie (syn szybko rośnie, córka i nawet króliczek). Trochę marudzisz ;-) śmiało mogłeś dać 8 pkt.

witcher_79

z tego co pamiętam daty były podane...

ocenił(a) film na 6
SatineNic

nie dat niema juz pomijajac fakt że mundury w momecie poddawania sie nadal wygladaja jak wyjete z magazynu i skoro film traktuje o holokauscie można by tez w nim napomknąc o powstaniu w getcie jednak od filmu który sam mowi że jest historia na faktach wymagam więcej

witcher_79

Było napomknięteo powstaniu w getcie - trzeba było nie przysypiać w kinie. Pragnę zauważyć, że obraz jest przedstawiony z perspektywy Antoniny, która praktycznie nie wychodziła z zoo. Jak ogląda się film, to trzeba go oglądać ze zrozumieniem, bo to nie film o wojnie czy Żydach, tylko o Żabińskich i o tym co robili w czasie wojny.
Nie zauważyłeś geniuszu, że ten film jest zbyt delikatny i subtelny jak na typowy film o wojnie? Bo to nie jest film o wojnie!

ocenił(a) film na 9
SatineNic

Zgadzam się w 100% z @SatineNic, a kolega może zawsze wrócić do Pianisty, Listy Schindlera i do Historii Roja to typowe filmy, które poruszają tematykę której tak Ci brakuję u Żabińskich i ich sekretów z Warszawskiego ZOO.

ocenił(a) film na 6
BINSPOT

wiem o czym jest film aczkolwiek ma dużo niedociagnieć do ideału mu bardzo daleko

witcher_79

Skoro wiesz, to czemu czepiasz się rzekomych braków?

ocenił(a) film na 6
SatineNic

bo są rażące bo tak ciezko było dodac date 28 wrzesnia kapitulacja i nie wprowadzac zachodu w bład gdzie zreszta dalej funkcjonuje mit o kawaleri szarzującej na czolgi zwłaszcza ze film sie sam nazywa historia na faktach to głowne tematy filmu moga byc oddane z nalezycie a wydarzenia w tle mozna ukazać juz w wypaczony sposób

witcher_79

A książkę się czytało czy olało jak lektury szkolne? ;)

ocenił(a) film na 6
SatineNic

a co tu ma ksiazka do filmu film jest prezentacja wizji reżzysera nie lustrzanym odbiciem ksiażki nie neguje ze film jest zly ani ze niemoze ci sie podobac poprostu wytknołem mu blad i tyle

witcher_79

Nie chcę się zbytnio oburzać ani Ciebie dodatkowo podjudzać, ale Twój język polski woła o pomstę do nieba, więc jak już mamy się czegoś czepiać...

SatineNic

a ty co masz PMS?? daj się ludzią wypowiedzieć a nie tylko warczysz... wszyscy już wiedzą, że Ci sie film podobał... ale może innym nie tak bardzo... ja szedłem do kina na film o czasach wojny... o holokauscie... o ukrywaniu Żydów... i dopiero po filmie poczytałem sobie w necie o Żabińskich

michael_wittman1945

Nie ma to jak skomentować wypowiedź sprzed kilku dni. Brawo Ty! Albo zapłon diesel, albo masz gorszy dzień i nie wiesz kogo się przyczepić bez powodu...

SatineNic

a co mnie obchodzi sprzed ilu dni... ja czytam dziś twoje żale... lepiej odpowiedz dlaczego taki akcent w tym filmie... może sie popiszesz jakąś wiedzą dla odmiany a nie marudzisz i marudzisz

michael_wittman1945

kolejne fake konto założone akurat tego dnia kiedy powstaje prowokujący post. Jak miło...

SatineNic

to Ty wszystkich prowokujesz :) ale nie ważne... serio pytałem o ten akcent... o co producentom chodziło...
jak pewnie sie domyslasz.. wkurzał mnie straszliwie i żałuje że nie wybrałem sie na dubbing

ocenił(a) film na 8
witcher_79

Mnie draznilo pomijanie pewnych faktów z życia Zabinskich, zmienianie ich lub też zupełne przeinaczanie, "co by sie lepiej ogladalo". Jestem świeżo po lekturze książki, stąd też wiele wydarzeń mam w pamięci

ocenił(a) film na 6
emiwoz92

no coz pani sie podoba wiec wszystkim musi

witcher_79

Witcher, co do Twoich zarzutów to się zgadzam, ale błagam, postaraj się pisać po polsku...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones