PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=473380}

Bóg przed sądem

God on Trial
7,3 705
ocen
7,3 10 1 705
Bóg przed sądem
powrót do forum filmu Bóg przed sądem

Wnioskuję, że twórcy filmu wierzą, że Żydzi są Narodem wybranym, wierzą też, że Holokaust był trzecim oczyszczeniem, w takim razie ciekawe jakie oczyszczenie szykuje im Bóg za to, co robią z Palestyńczykami.


Ale Żydzi pewnie wierzą, że nic ich nie czeka, bo to przecież wola Boga, by zmieść wszystkie Narody, które staną im na drodze do Ziemi Obiecanej, czyli łamania postanowienia przymierza w tym przypadku nie ma.

Pokręcone to wszystko.

ocenił(a) film na 9
bronkovic

Oglądałeś chyba film do połowy. Jest w nim kilka kompletnych punktów widzenia i jest znacznie bardziej uniwersalny niż ci się wydaje i wykracza daleko poza judaizm. Do tego świetnie zagrany.

Skylla

Obejrzałem całość, ale widocznie to dla mnie za mało. Jak znajdę chwilę to obejrzę raz jeszcze. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
bronkovic

W filmie pokazany jest ogólny zarys poglądów żydowskich na temat swojego "wyjątkowego" pochodzenia i roli jaką zarozumiali żydzi mają odgrywać tu na ziemi. Na szczęście pytania które są tam poruszane w dużej mierze dotyczą wszystkich ludzi wierzących jak i niewierzących. Dla niewierzących jest to klasyczna paranoja wiary w Boga bo przecież gdyby on istniał to by coś zrobił ... Dla wierzących w tym niestety żydów jest to niezrozumiała kara za losy ich przodków o ile można mówić tu o dziedziczeniu grzechów. Jeżeli ktoś interesuje się trochę Bogiem od razu zauważy że Ten ze ST różni się od tego w NT i stąd wiele nieporozumień z tego wynika. Jak dla mnie film rewelacyjny.

ocenił(a) film na 9
Skylla

Po tak miażdżącej krytyce Boga, trudno powrócić do idei, że naprawdę może istnieć.

ocenił(a) film na 9
bronkovic

Niestety, nie jest to film taki jak 'Katyń', gdzie wszystko masz podane na tacy.
I to właśnie jeden z wielu plusów tej produkcji. Mistrzowskim zagraniem jest przedstawienie całego filmu jako dialogu, a raczej rzeczywistego procesu. Niesamowite wrażenie wywierają dzięki temu wstawki ze scenami golenia, badań, czy ta na końcu - modlitwa 'teraźniejsza i przeszła'.
Sam werdykt nie ma specjalnego znaczenia, za to argumenty, historie, słabość, modlitwy... Mnie doprowadził ten film do łez. I to nie takich na pokaz czy sztucznych. Płakałam z bezradności, z niewiedzy, z poczucia swojej 'małości'.

To nie jest film o Żydach. To jest film o niesprawiedliwości, o cierpieniu i o tym, jak sobie je tłumaczymy. Przykład Auschwitz jest bardzo adekwatny. I mimo, że twórcy nie pokazują nam tych najgorszych scen; śmierci, bólu (fizycznego, to według mnie cała historia, a także sytuacja procesu i sprzeciwu robią na widzu wrażenie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones