PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=761544}
6,1 2 336
ocen
6,1 10 1 2336
1,3 3
oceny krytyków
Bóg w Krakowie
powrót do forum filmu Bóg w Krakowie

OMG

ocenił(a) film na 1

Obsada extra. Sam film to totalna porażka, nieporozumienie. Dziwię się, że tak dobrzy aktorzy zgodzili się grać w tym g***. Ah te ŚDM - zbawienie nasze :/
Żadnego Krakowa tu nie widać, zlepek jakichś głupich historii.. Mogłam zostać w domu i oglądnąć KLAN :O
Poniekąd poruszenie tematu in vitro, bo jakby inaczej kościół i politycy muszą zaglądać kobietom między nogi.. Ble.
Z całego serca nie polecam.

Imponderabilia_krk

Człowieku, Kraków nigdy nie miał tak dobrego filmu pokazującego go w tle...! Zdjęcia są rewelacyjne.

Imponderabilia_krk

To może trzeba było zostać :) Zastanawia mnie bardzo czemu ludzie z takim podejściem w ogóle na tego typu filmy chodzą...? Jakaś masochistyczna potrzeba pomęczenia się tematem Boga, którego "nie kupują", czy może jednak Jego poszukiwanie..? Oby to drugie. Na szczęście o gusta nie należy się spierać, każdemu może się nie spodobać warstwa artystyczna. Widocznie jednak scenariusz trafił w gust aktorów, skoro uznali, że warto zagrać. Pozdrawiam :)

Mmmonia

Aktorom zapłacili to zagrali. Film po prostu beznadziejny, dno. Gdyby oficjalna recenzja pojawiła się wcześniej to pewnie wielu widzów podarowaloby sobie wyjście do kina.

KRKstyle

Oficjalną recenzję FW napisał współpracownik payboya. Czegoś Ty chciał... że będzie się mu podobało? Zjechał tam wszystko, był nieobiektywny. To recenzja naszpikowana chęcią zniszczenia takiego kina. To nie jest rzetelna recenzja.

ocenił(a) film na 1
Mmmonia

Pierwsze dwa słowa mojej poprzedniej wypowiedzi odpowiadają na Twoje pytanie odnośnie tego, dlaczego ludzie chodzą na takie filmy. Druga kwestia jest taka, że temat stosunku do Boga nie powinien Cię interesować, poza Twoim własnym.

ocenił(a) film na 8
Imponderabilia_krk

Polecam recenzję: http://www.pch24.pl/kino--ktorego-nie-trzeba-sie-wstydzic,43814,i.html

ocenił(a) film na 1
distinct

Nie ma w niej nic ciekawego ;)

Imponderabilia_krk

Katolicka strona internetowa napisała recenzję katolickiego filmu. Z pewnością byli obiektywni.

Imponderabilia_krk

czy każda wsiura pisze "oglądnąć"??? :)))

ocenił(a) film na 1
Creep_7

Czy każdy pisior, pseudokatolik musi "obrażać"? ;))

Imponderabilia_krk

czy każda niedomyta wsiura ma tylko taki podział: "pisior, pseudokatolik" i reszta świata??? :)))

ocenił(a) film na 1
Creep_7

Znam wiele innych adekwatnych pojęć określających Twój poziom albo raczej jego brak, dlatego nie muszę się powtarzać :)

Creep_7

Synu, odpuść, nie warto dodawać sobie grzechów tą kłótnią. Będziesz pózniej dłużej klęczał w piątek.

KRKstyle

a kto się kłóci??? ja się tylko dziwię światu... ;)))

ps. a co jest w piątek?

Creep_7

Jesteś agresywny, sfrustrowany. Pomódl się

KRKstyle

hehe, jakie te nasze trole są tępe... :)))

ocenił(a) film na 4
Creep_7

Tępe to słabo powiedziane, one są jednobruzdowe, a w bruździe onej grasuje widmo Prezesa, który jest wszystkiemu winien, więc także globalnemu ociepleniu z przyczyn ludzkich; tu muszą pogodzić się z myślą, że Prezes jest człowiekiem, niestety. Drugie niestety - jest ich wiele, bo pootwierano te szkółki w pipidówach i namnożono magistrów marketingu i pokrewnych badziewi, natomiast na "starych" uniwerkach mamy genderyzm i podobne branże wiedzy. Historię znają z tvn i Die Welt, polszczyznę z tłumaczeń Cobena. I tak dalej. Film... Film jest wg mnie słaby, a to za sprawą p. Reguckiego, któremu Pan Bóg poskąpił talentów. Szkoda, bo gdyby miał ich tyle, co swej wiary, to powstałoby arcydzieło.

Imponderabilia_krk

Niestety. Ten film to antyreklama Krakowa. Może docelowo jego przesłanie miało być wzniosłe, ale jedyne przesłanie jakie odebrałam od tego filmu to że mieszkańcy Krakowa albo mówią sami do siebie, albo są hazardzistami, albo mają problemy pokroju złamanego paznokcia, albo jeszcze co innego. W Krakowie naprawdę istnieją normalni ludzie. Jedyne co dobre w tym filmie to ujęcia z lotu ptaka i muzyka (trochę). Reszta to trudne sprawy w wersji katolickiej. Gra aktorska fatalna. Sam scenariusz jest okropny. Film ma dużo wpadek (przykład:kobieta jedzie na rowerze jedna ulicą, potem jedzie jakąś inną która jest chyba jakiś kilometr dalej, a potem znowu tą poprzednią). Ogólnie mam nadzieję że mało osób go obejrzy, bo szkoda Krakowa..

ocenił(a) film na 2
Dora132

Ratunku, Kraków to nie tylko starówka o świcie i szczyty wież kościołów! Odczarujmy Kraków z tej jednostronnej, zubożałej perspektywy! film jest nudny, widziałam wiele religijnych filmów o niebo, nomen omen, lepszych:)

ocenił(a) film na 5
Imponderabilia_krk

Pomimo bycia osobą wierzącą i zakochaną w Krakowie uważam, ze ten film to porażka a pokazywanie go w Krakowie to zbrodnia.
Kraków pokazany na filmie jest piękny, ale niestety jak ktoś zna miasto to zmiany miejsca akcji są absurdalne.
Większość postaci jest zagrana zupełnie nie wiarygodnie (przynajmniej z mojej perspektywy). Nie wiem czy to wina reżysera, czy sposobu filmowania ale parę razy miałam ochotę zacząć śmiać się głośno z powodu sposobu odgrywania uczuć i emocji.
Sama fabuła do kitu, zbitek historii bez ładu i składu. Postać Adama Chmielowskiego wstawiana w zupełnie przypadkowych momentach, zupełnie nie wiadomo po co, bez żadnego wkładu w fabułę ale jest.
Patrzenie na ten film to dla mnie patrzenie na sztukę nowoczesną, jakby się uprzeć to można się w tym doszukać głębi. Tylko, że temat piękny i głęboki a przed widzem postawiono czarny kwadrat. Ci co chcą zobaczyć głębię zobaczą. Ci co oceniają film od strony merytorycznej i artystycznej zobaczą tylko niestety marne dzieło z paroma ładnymi zdjęciami i paroma ładnymi muzycznie kawałkami.
Miało być ciekawe narzędzie ewangelizacyjne a wyszedł gniot. Szkoda bo przy takim temacie i obsadzie liczyłam na więcej...

Warrenna

Z mojej perspektywy dokładnie tak samo☺

Imponderabilia_krk

Bright 10 i wszystko jasne.

ocenił(a) film na 1
zol7tan

Znawca? ;-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones