PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=382973}

Baader-Meinhof

Der Baader Meinhof Komplex
7,1 6 823
oceny
7,1 10 1 6823
6,2 11
ocen krytyków
Baader Meinhof
powrót do forum filmu Baader-Meinhof

8,5/10

ocenił(a) film na 9

Jeden z najlepszych filmów o terroryzmie jakie widziałem. Doskonale pokazuje wydarzenia związane z działalnością RAF-u, jak i naświetla nastroje jakie panowały w społeczeństwie w tamtym czasie.
SPOILER Jedyne co mnie rozczarowało to śmierć czerwonoarmistów jednoznacznie ukazana jako samobójstwo, a przecież do dzisiaj istnieje wiele teorii zakładających, że ktoś mógł im w tym "pomóc".
W każdym razie film na pewno wart obejrzenia.

Zygfryd666

wciąga, ale tylko i wyłącznie jako film sensacyjny, jako historia RAF ma niewiele do powiedzenia, niestety. Film kosztował majątek, scenariusz napisany przez bardzo cenionego scenarzystę, a wyszło co wyszło. Ode mnie zaledwie 5/10.

ocenił(a) film na 8
danielw2610

Podpisuję się pod tymi słowami. Film świetny (8,5/10), ale parę niejasności się pojawia... Nie wchodząc w szczegóły, chyba nigdy nie dowiemy się jak było naprawdę i czy taka walka ma jakikolwiek sens.

Cel szczytny, a środki?

ocenił(a) film na 6
Zygfryd666

A co to za ocena 8,5? Jest taka na skali? I jak ją zaznaczyliście? Skala od 1 do 10 nie wystarcza? Trzeba jeszcze ją dzielić na pół? No tak, bo w ten sposób skala poszerzy się do 20. Co za ludzie!

A film... zdecydowanie za długi, gdyby trwał 1,5h dostałby ode mnie 8/10 a takto tylko 6/10.

ocenił(a) film na 8
FILioza

Po pierwsze to koleś - to jest umowna skala przecież. Chce pokazać przez to, że tak pomiędzy 8-9 się waham. A film za długi? W pewnym momencie spojrzałem na zegarek, ale za chwilę znowu wciągnął.

ocenił(a) film na 9
danielw2610

moim zdaniem film jest genialny. nie zgadzam się jakoby byłby za długi, po wyjściu z kina miałem ochotę obejrzeć go jeszcze raz.

Orest_Lenczyk

genialny pod względem czego?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones