PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=382973}

Baader-Meinhof

Der Baader Meinhof Komplex
7,1 6 823
oceny
7,1 10 1 6823
6,2 11
ocen krytyków
Baader Meinhof
powrót do forum filmu Baader-Meinhof

Szybka recenzja

ocenił(a) film na 7

http://www.forum-filmowe.pl/topics16/575.htm

absu

recenzja może i szybka, ale za to bardzo tendencyjna. Te "wyrywane paznokcie" to ci się chyba pomyliły z gestapo, ofiaro współczesnej indoktrynacji szkolnej??

ocenił(a) film na 7
kotbury

No tak, elokwentny dyskutant (ależ mi głupio, cholera). Tak się składa, że mam już trochę wiosen na karku i to i owo wiem o historii. Czy mam rozumieć, że komuniści nie torturowali więźniów politycznych w czasie PRL? Hmmmm... wiesz, to jakoś się tak dziwnie kłóci z relacjami kilku moich starszych znajomych, którym jednak te paznokcie wyrywano, odbijano nerki, kazano całymi dniami siadać na nodze od krzesła lub brać dwudniowe "karcerowe kąpiele" w lodowatej wodzie...

...ofiaro braku jakiejkolwiek edukacji (niekoniecznie)szkolnej. ;)

ocenił(a) film na 7
kotbury

Uprzedzając kolejne głupkowate komentarze informuję (co pewnie Cię zdziwi), że "Baader - Meinhof" jako film mi się podobał. Moja krytyka dotyczyła bardziej podłoża ideologicznego na jakim ów obraz wykiełkował (co i tak nie było zaakcentowane jakoś specjalnie dosadnie, po prostu chciałem nakreślić jakiś tam szerszy kontekst, od którego sam film nie jest przecież zupełnie oderwany).

ocenił(a) film na 10
absu

Czytałem recenzje i była dobra. Według mnie jasno z niej wynika że
sympatyzujesz z RAF ( być może nieświadomie:)

duende_2

Czytałam o tym, że NRD finansowało wydawanie gazety konkret, w której pracowała i była redaktorem Ulrike Meinhof, ale o finansowanie przez NRD RAF-u słyszę pierwszy raz. Trochę nie chce mi się w to wierzyć. Czy są na to jakieś dowody?

Binula

* o finansowaniu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones