PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=676364}

Babadook

The Babadook
6,0 65 036
ocen
6,0 10 1 65036
7,2 30
ocen krytyków
Babadook
powrót do forum filmu Babadook

jest denny. kino artystyczne opowiadające o depresji typu: "jak ci się nie podoba, to znaczy, że go nie rozumiesz". 3/10, oglądałam dwa razy, szukając czegoś niezwykłego. dodatkowo aktor wcielający się w syna głównej bohaterki jest nie do zniesienia...

ocenił(a) film na 3
fiszkaa70

podzielam!

ocenił(a) film na 7
kira_chan_123411

z oceną syna nie sposób się nie zgodzić

ocenił(a) film na 8
fiszkaa70

I na Boga, taki właśnie ma być!

ocenił(a) film na 8
Pio76

nie każdy to rozumie

ocenił(a) film na 2
arieljarosz

że ma być denny? no ja tego nie rozumiem.

ocenił(a) film na 8
Boskigrom

Refleks masz, sam film jest świetny , psychologiczny, świetnie zagrany i wyreżyserowany, ale nie dla każdego

ocenił(a) film na 2
arieljarosz

a znasz jakiś film który jest "dla każdego"?

ocenił(a) film na 7
fiszkaa70

Jak ci się nie podoba, to ci się nie podoba i koniec historii. Po co jednak nazywać coś dennym? No, chyba żeby obrazić tych ludzi, którym się podobało, którzy sprowokowani nazwą denną Twoją opinię. To jest taka dziecięca gra, którą ciągle się obserwuje na tym forum.
Dla mnie ten film ciekawie wykorzystał wiedzę o demonie Babadook, który żywi się ludzką żałobą i stratą. Dziecko było niezwykle irytujące, jednak pracuję na co dzień z dziećmi, i wcale tak daleko nie odbiegał zachowaniem :)

ocenił(a) film na 8
Innna

Masz rację gdyby odrzucić na boczny plan Syna to reszta, była jak być powinna (Miałem ciary gdy to oglądałem a rzadko je miewam w Horrorach) tylko jeśli dobrze się przypatrzyłaś to mnie osobiście irytowało podejście Matki w końcowej scenie a dobrze pamiętamy jak z nim uparcie "walczyła" Takie walka na głosy :D

ocenił(a) film na 7
Marco94filmmaniak

Wiele osób będzie irytować zachowanie matki. W patriarchacie kobieta powinna pełnić idealnie rolę opiekuńczą. Nawet jeśli ma się postępowe poglądu, to wewnętrznie będzie coś nam zgrzytać. Do tego ona sobie wyraźnie nie radziła, najgorsze jest to, że nikt za bardzo nie chciał, ani nie próbował jej pomóc.

fiszkaa70

Z tym filmem jest taki problem, że jest zwyczajnie słaby. Dopiero później dorabia się do niego otoczkę i legenduje się jako coś epickiego. Dla mnie nie był ciekawy, nie dostrzegłem w nim nic, nie był nawet straszny. Natomiast dzieciak faktycznie działał na nerwy, do tego stopnia, że wstyd się przyznać, ale liczyłem, że aktorka go udusi zamiast psa :D

GhostDeath

No taki miał być ten dzieciak. Tzn ze dobrze zagrał

ocenił(a) film na 2
fiszkaa70

ja chyba dam dwa bo to co się dzieje w tym filmie to po prostu jest żenada i idiotyzm, antykino.

ocenił(a) film na 8
Boskigrom

Żenada i idiotyzm to tego typu wypowiedzi, czyli zero argumentów, poza pustym określeniem "antykino", które nic nie znaczy.

ocenił(a) film na 2
learnforme

Argumentów? Dlaczego miałbym jakiekolwiek przedstawiać? Nie miałem zamiaru nikogo do niczego tu przekonywać. Odpowiadałem na komentarz gościa który ma podobne zdanie, więc na co tu argumenty? By przekonać już przekonanego? To jest moja ogólna opinia i tyle. Nie miałem zamiaru się tu z nikim licytować na jakiekolwiek argumenty bo nie odpowiedziałem na komentarz kogoś kto ma inne zdanie.

fiszkaa70

Bo brak ci empatii

ocenił(a) film na 5
fiszkaa70

Przyznam, że się rozczarowałem. Może źle podszedłem do tego filmu bo liczyłem, że będę się bać a się nudziłem. Jeśli ktoś szuka w tym filmie strachu to raczej go brak.
Jednak sam film jako dramat jest dość dobry. Podoba mi się gra matki, jej ciągła apatia czy tam depresja po stracie męża.

ocenił(a) film na 7
fiszkaa70

"Musisz zeżreć gówno"

ocenił(a) film na 8
fiszkaa70

Syn ma być taki doskonale zagrana rola.
Ja jestem filmem zachwycona potwory siedzą w naszej głowie czasem nie ma wyjścia tylko należy je oswoić.

ocenił(a) film na 8
ajra

ajra Zgadzam się w 100%.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones