PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=766823}

Bahubali: Finał

Baahubali 2: The Conclusion
7,4 912
ocen
7,4 10 1 912
Bahubali: Finał
powrót do forum filmu Bahubali: Finał

Ależ się naczekałam na możliwość obejrzenia tego po polsku... No, ale nareszcie była szansa :) Pierwsza część mnie kompletnie zauroczyła, siekło mnie jak gromem normalnie :D Drugiej nie mogłam się doczekać. Może to przez te rozbuchane nadzieje i oczekiwania, ale leciutko się jednak rozczarowałam... Pierwszą część oceniam na 9/10, a tę na max 8/10, choć może, gdy obejrzę raz jeszcze - a pewnie obejrzę - to zdanie zmienię.

Na tę chwilę uważam, że ta część jest już za bardzo pompatyczna i nadmuchana. Pierwsza podobała mi się tak bardzo, bo była mało przesłodzona, nowatorska i w ogóle mało mainstreamowo-indyjska (tak, wiem, że to Tollywood, a nie Bollywood i uważam to za wielki plus, bo typowego Bolly nie trawię), zaś tu niestety zaczęli niebezpiecznie już ocierać się i typowy przerost formy nad treścią i kicz... Motyw statku łabędziego, cała ta podróż z narzeczoną - o matko, to był dla mnie hardkor...

Ogromnym plusem, znowu, była muzyka. Uwielbiam soundtracki z obu części, żałuję jedynie, że w wersji do obejrzenia w Polsce nie ma opcji wyboru języka na telugu, bo to w niej najbardziej lubię słuchać tych utworów.

No i Prabhas... Kolejny raz stwierdzam, że jest świetnym aktorem; wyrobił się bardzo przez ostatnie lata. Idealnie różnicuje obie postacie, które gra; pod względem charakteru, jak i wyglądu - ojciec i syn są zupełnie różni. Genialnie to robi. Niedociągnięciem jest jedynie końcowa scena koronacji, gdzie powinien być Mahendrą, a jest ojcem. Chyba chcieli przyoszczędzić na charakteryzacji czy coś; pojęcia nie mam, ale to był zgrzyt.

No i stanowczo za dużo slow motion! Szczególnie irytujące to było przy scenach batalistycznych, z wyróżnieniem akcji a'la Angry Birds z żołnierzy - uśmiałam się przy okazji jak norka.
Były tez łzy, co w mojej ocenie bardzo podnosi ocenę (scena zabójstwa Baahu przez Kattapę czy żal Królowej Matki...)

Uff, to tak na świeżo - chyba moja najobfitsza recka na FW :D

ocenił(a) film na 8
Tigercub

Przepraszam za literówki, nie mogę już edytować.

Tigercub

Co do końcowej sceny, to ja również miałam wrażenie, że to Amerendra a nie Mahendra zasiada na tronie, dziwne, że nie dopracowali tego. Niemniej jednak film jest wspaniały i nie raz do niego wrócę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones