PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=664146}

Balerina

Ballerina
7,1 14 389
ocen
7,1 10 1 14389
Balerina
powrót do forum filmu Balerina

Koloryzacja

ocenił(a) film na 1

Istne dno! Pokazuje, że baletu można nauczyć się w kilka dni, że w kilka dni jest się primabaleriną. Moja koleżanka mi mówiła, że na palcach stanęła dopiero po pięciu latach nauki. I szkoda, że nie pokazali rozwalonych stóp. Wiem, że to bajka dla dzieci i że nie powinnam tego pisać, ale jak dla mnie to jest przejaskrawione, a balet przedstawiony w zbyt jasnym świetle. Twórcy mam wrażenie, nigdy nie widzieli tancerza na żywo.

ocenił(a) film na 7
Kasia_W_6

Oczywiście, że przerysowany. Moim największym zarzutem wobec niego jest czas, w jaki dziewczynka się uczy - powinno to zostać rozłożone na wiele więcej dni, tygodni, miesięcy. Może nie lat, bo to w końcu tylko bajka. ;)
Rozumiem twój zarzut, bo sama ćwiczę sztuki walki i cóż... Nie jest tak łatwo jak w "Karate Kidzie". Ale to nie sprawia, że nie lubię "Karate Kida" jako fajnego filmu z dobrym przesłaniem, o ciężkiej pracy i przezwyciężaniu własnej słabości. nawet jeśli to tylko film, który nie jest zbyt realny.
A co do "Baleriny"... Naprawdę uważasz, że mimo wszystkich tych nierealności i niedociągnięć film zasługuje na ocenę "1"?

Kasia_W_6

To samo właśnie pomyslałam - kiepskie trochę jest przesłanie bajki, skoro mówi ona ze jakaś przypadkowa osoba z ulicy może nauczyć się w pare dni czegoś, co inni musza trenować latami, żeby dojść do pełni wprawy. Ja wiem, ze to tylko bajka, która ma nie nieść przesłanie, że marzenia można spełniać, jak się mocno pragnie i do tego dąży, i ze bajka nie musi być realna - ale trochę to nie wyszlo. Bo co ten film nam mówi? Ze możesz ciężko pracować latami, żeby dojść do perfekcji, a ktoś w pare dni nadrabia wszystko, czego się nauczyłeś, i jest lepszy od ciebie? Nie uczmy dzieci od małego tego, ze mogą wszystko przy odrobinie wysiłku, bo za pare lat ich wyobrażenie świata zrówna się z ziemia przy pierwszym lepszym niepowodzeniu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones