PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=664146}

Balerina

Ballerina
7,1 14 389
ocen
7,1 10 1 14389
Balerina
powrót do forum filmu Balerina

Bajka o baletnicy, która ćwiczy choreografię do "Dziadka do Orzechów" Czajowskiego, a w tle słychać muzykę owszem Czajkowskiego, ale z "Jeziora Łabędzi". Pomijając sceny, w których postacie tańczą klasyczny balet, a słyszymy współczesne kawałki Wiolety czy innej disneyowskiej gwazdki. Krótko mówiąc nikt nie zadbał o detale, a szkoda. Postać matki-psychopatki, mszczącej się na głównej bohaterce zdecydowanie przerysowany.
Z pozytywów: jasne przesłanie, marzenia plus ciężka praca dają efekty.

ocenił(a) film na 8
hanulkasalatkowska

Chyba malo zycia przezyles czy las, bo nie wiem czy nie jestes zboczencem podajacym sie za dziewczyne. Uwazam, zepostac matki wcale nie byla przerysowana. Typowa zeschizowana mamuska uwazajaca swojego dzieciaka za 8 cud swiata i gotowa zrobic wszystko zeby tylko coreczka odniosla sukces. Niejedna taka mamuska chodzi po ziemi, gotowa zniszczyc kazdego dla swojego potomka.

ocenił(a) film na 9
NokiaFi

Nie no, scena jak ganiała Felicję z kijem (młotem?) była tak przesadzona, źe pewnie bym się uśmiała, gdyby moja córka akurat nie szlochała na całą salę. Ale to pewnie zamierzone było...

hanulkasalatkowska

ten utwór się nazywa "Jezioro Łabędzie", a nie "Jezioro Łabędzi"...

ocenił(a) film na 4
manowce

Racja! :)

hanulkasalatkowska

akurat tylko w jednej scenie leci muzyka z Jeziora (jak Felicja widzi tą sławną tancerkę w teatrze), w pozostałych to Walc Kwiatów z Dziadka z II aktu... chyba w filmie jeszcze było Pas de trois fletów z II aktu Dziadka również, ale nie jestem pewna

fakt scena z młotem troche przerysowana
ale bardziej mnie raziło nierealność tańca w tym filmie, z perspektywy osoby tańczącej... jak chociażby wspomniane niby arcy trudne grand jete, które grand jete nie jest (to było grand pas de chat ze względu na ruch przedniej nogi), w dodatku robiony z jakiegoś kung fu półobrotu łamiącego prawa fizyki
ale widziałam wiele bajek o balecie i plus za to ze naprawde taniec był ładnie zanimowany (poza absurdalnymi rzeczami typu ten skok czy tanczenie na palcach bez point)

Magda_Wszeborowska

a no i jeszcze wariacja żeńska - "Sugar plum fairy" z pas de deux, i jeszcze jeden taniec chyba z II aktu Dziadka:) więc się z muzą tak bardzo nie kopneli

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones