PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=869420}

Ballada o białej krowie

Ghasideh Gave Sefid
6,5 726
ocen
6,5 10 1 726
Ballada o białej krowie
powrót do forum filmu Ballada o białej krowie

O karze śmierci i wymierzaniu śmierci w imię zemsty. Ani jedno, ani drugie nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością, moralnością i człowieczeństwem. I oczywiście sytuacja ubezwłasnowolnienia niemalże kobiety, która została wdową. A każdą opresję i niesprawiedliwość można usprawiedliwić wolą bożą. Bardzo wygodne dla utrzymywania status quo i władzy nad ludźmi. Zresztą przecież religie to najbardziej skuteczne narzędzia zniewolenia, jakie człowiek wymyślił.

Agatonik

A ja już chciałem nawoływać i rekomendować. No cóż za miła niespodzianka, ale z drugiej strony jakoś mocno się nie zdziwiłem :)

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Jak zawsze jestem opóźniony, w porównaniu z Panią i nie było mi dane wcześniej tak trafnie i zwięźle opisać tego filmu jak Pani, chapeau bas i pozdrawiam.(film widziałem wczoraj)

ocenił(a) film na 7
chimeryk

Pozdrawiam:-)

ocenił(a) film na 6
Agatonik

Przedziwne rozumowanie. Wolą Bożą bohaterowie próbują zracjonalizować i pogodzić się z zaistniałą sytuacją. Co to ma wspólnego ze zniewoleniem?
Religia jest tak stara jak ludzkość. Nie ma społeczności bez wierzeń. Do kontroli próbowali wykorzystywać wierzenia niektórzy ludzie. W XX wieku skutecznym narzędziem zniewolenia religia już nie była. Spójrz na ZSRR, III Rzeszę a ze współczesnych Chiny ludowe. 
Obecnie można zniewolić ludzi w taki sposób, że nie bardzo sobie nawet z tego zdają sprawę. Nowoczesna technologia pozwala na kontrolę o jakiej dawniej można było tylko pomażyć.

ocenił(a) film na 7
alexliv

A to ma, że zwalnia z samodzielnego myślenia. Nadużywanie mediów społecznościowych też.

ocenił(a) film na 6
Agatonik

Przedziwne rozumowanie. Wolą Bożą bohaterowie próbują zracjonalizować i pogodzić się z zaistniałą sytuacją. Co to ma wspólnego ze zniewoleniem?
Religia jest tak stara jak ludzkość. Nie ma społeczności bez wierzeń. Do kontroli próbowali wykorzystywać wierzenia niektórzy ludzie. W XX wieku skutecznym narzędziem zniewolenia religia już nie była. Spójrz na ZSRR, III Rzeszę a z współczesnych Chiny ludowe. 
Współcześnie można zniewolić ludzi w taki sposób, że nie bardzo sobie nawet z tego zdają sprawę. Nowoczesna technologia pozwala na kontrolę o jakiej dawniej można było tylko pomażyć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones