PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=509}
7,4 29 254
oceny
7,4 10 1 29254
6,1 7
ocen krytyków
Bandyta
powrót do forum filmu Bandyta

Ciekaw jestem gdzie film był prezentowany poza Polską i jakie otrzymał recenzje ? Ma ktoś jakieś wiadomości o tym jaki był odbiór filmu na zachodzie albo w Rumunii ?

ocenił(a) film na 3
kretus5

Poczytaj recenzje na IMDB

kretus5

Wiem wszystko o tym filmie więc postaram się w skrócie ci odpowiedzieć. Jeśli chodzi o Rumunię to już na starcie były problemy bo... zabronili Polakom kręcić kiedy dowiedzieli się o czym jest film. Więc musiano kręcić w Polsce udając Rumunię. I to się znakomicie udało. Generalnie film podobnie jak w Polsce za granicą wśród widzów miał raczej pozytywny odbiór. Natomiast krytycy za granicą odbierali go dosyć średnio. Przede wszystkim pisano o niewykorzystanym potencjale scenariusza i braku bezkompromisowości reżysera tzn ja to rozumiem jako niepotrzebne zmieszanie kina akcji z elementami dramatu psychologicznego. Wówczas film mógł wydawać się komercją (co Dejczerowi nie przeszkadzało bo sam uważa że komercja to coś co ludzie chcą oglądać a on filmy robi przede wszystkim dla ludzi) ale dziś odbierany jest bardziej jako ambitne kino europejskie niż komercyjne. No cóż, czasu się zmieniają.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones