PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=509}
7,4 29 246
ocen
7,4 10 1 29246
6,1 7
ocen krytyków
Bandyta
powrót do forum filmu Bandyta

Niemiecka wersja jest momentami inaczej zmontowana. Są brakujące sceny i kilka nieznanych mi wcześniej utworów Michała Lorenca. Końcówka też jest inna. Brute nie zabija Sincaia tylko wyrzuca broń gdy ten puszcza Jorgu i po prostu odchodzi. Uwagę zwraca również jakość samego obrazu. Być może ten czerwony filtr w polskiej wersji miał robić klimat ale film się zestarzał a o rekonstrukcji nie ma mowy bo to koprodukcja a niemiecka ma świetną jakość. Można zobaczyć tutaj; https://www.youtube.com/watch?v=UFX3bk77mlU

ocenił(a) film na 6
kochamkinoo

Zatem niemiecka wersja ma więcej sensu dla mnie, bo trochę nie rozumiem jak po zabiciu człowieka on może odejść wolno i jeszcze zająć się dzieckiem? Chyba raczej trafiłby znowu do więzienia ewentualnie będzie uciekał do końca życia z tym małym?

m_a_c_88

Scenarzysta Cezary Harasimowicz stwierdził inaczej. Tzn że niemiecki producent zmienił końcówkę co sprawiło że musiał wycofać swoje nazwisko jako twórcy scenariusza. Harasimowicz powiedział że w niemieckiej wersji zwyciężyło zło. A w jego zamyśle miało być odwrotnie. Niemiecki producent prawdopodobnie chciał bohatera nieskazitelnego niczym z Hollywood gdzie zmienia się na tyle że oszczędza Sincai'a. Wg mnie Harasimowicz ma rację.

ocenił(a) film na 8
kochamkinoo

Harasimowicz ma rację. :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones