PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=509}
7,4 29 261
ocen
7,4 10 1 29261
6,1 7
ocen krytyków
Bandyta
powrót do forum filmu Bandyta

Jak przystało na dramat psychologiczny, "Bandyta" nie jest filmem "łatwym". Zawiera on wiele poruszających scen, zmuszających do głębokiej refleksji. Ogromnym plusem obrazu jest według mnie gra Tila Schweigera. Świetnie ukazał twarz tytułowego bandyty, ale również ciepłe wnętrze skierowane do Eleny i innych dzieci. Zaletą filmu jest również muzyka Michała Lorenca, zwłaszcza bardzo emocjonalny temat Eleny. Ogólnie "Bandytę" uważam za film dobry, warty obejrzenia.

toma_90

Zgadzam sie z moim przedmówcą, że film zmusza do refleksji, brutalny. Świetna rola Tila jako Brut'a, tematem tutaj nie była przemiana Brut'a Głowny bohater jak sie zderzył z mega rzeczywistościa ( handel dziećmi, żeby utrzymać pozostałe dzieci w sierocińcu, choroby dzieci, bieda, beznadzieja, nielegalny handelek dyrektora - watpie ze to bylo dla dobra dzieci) az zaniemowil z wrazenia. A doktor, ktory chcial cos zrobic, zmienic to wypadl przypadkiem przez okno....
Początkowa arogancja, agresja, złość Brut'a to tzw mechanim obronny przed ta beznadzieja i 2 razy bardziej negatywna postacia jest dyrektor sierocinca niż nasz bohater. moja ocena duża 9/10:)

ocenił(a) film na 8
barbarka5_2

Też tak myśle, iż ten cały dyrektor był o wiele gorszy od Brut'a. Chodziło mu tylko i wyłącznie o pieniądze, dobry interes. Ale byłem szczęsliwy jak Brut zastrzelił tego dyrektora Sincai'a :) Zazwyczaj jak ktoś wychodzi z więzienia, jest agresywny, arogancki jak Brut (dokładnie nie wiem, bo osobiście tego nie doświadczyłem), jednak bardzo się zmienił widząc tragedię tych dzieci. Po prostu głowny bohater zmiękł, widać to zwłaszcza w ostatniej scenie przy torach. Jeden z najlepszych momentów filmu według mnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones