PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=737917}
7,2 22 108
ocen
7,2 10 1 22108
6,8 19
ocen krytyków
Barany. Islandzka opowieść
powrót do forum filmu Barany. Islandzka opowieść

Na podobnej zasadzie można by wprowadzać do nas filmy pod tytułami „Zjawa. Amerykańska opowieść”, „Tlen. Rosyjska opowieść” czy „Wielkie piękno. Włoska opowieść”. Sam film w sumie dobry i choć miejsce akcji dodają klimatu za sprawą wszechobecnego śniegu i owiec wprowadzając nas w nieco egzotyczny klimat, to jednak ta cała „islandzkość” nie jest u najważniejsza. Film o ludzkich niepowodzeniach, błędach i postawach w takich sytuacjach. Ładnie nakręcony, dobrze zagrany, miejscami zabawny, ale ogólnie raczej smutny, wręcz poruszający. Warto zobaczyć.

ocenił(a) film na 8
kangur_msc_CM

Łapka w górę w kwestii podtytułu. Chciałem napisać to samo.

ocenił(a) film na 8
kangur_msc_CM

Film ma wymiar egzystencjalny, dramatyczny. Dać tytuł "Barany" i jest wydźwięk komediowy. Podtytuł trochę odbarania film.

kangur_msc_CM

Ja zwróciłam na niego uwagę właśnie przez podtytuł więc się pod tym nie podpiszę.

kangur_msc_CM

To wszystko dlatego że barany są pośród owiec. Barany rządzą kiedy owce na to pozwalają ;-)

ocenił(a) film na 10
kangur_msc_CM

wiele osob zwroci uwage na podtytuł wlasnie. samo barany nie oddaje filmu, i potencjalny odbiorca odbierze go jako komedie, jaka nie jest ;)

kangur_msc_CM

To jasne przecież. Islandia w podtytule miała nagonić więcej widzów. To bardzo modny od pewnego czasu kraj, ogólnie jest trend na północne, zimne kraje. Ja tam nie zżymam się na tego rodzaju praktyki, każdy chce zarobić, a aż tak wielki grzech to nie jest :)

kangur_msc_CM

W sumie po latach cieszę sie z tego, bo po wpisaniu BARANÓW w wyszukiwarkę na 1 pozycji wyskakuje mi remake, a szukam oryginału :P. Przynajmniej ludzie będą rozróżniać oryginał od wersji australijskiej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones