PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=754800}
6,4 119 479
ocen
6,4 10 1 119479
6,9 56
ocen krytyków
Barbie
powrót do forum filmu Barbie

Ten film nie ma żadnej fabuły, albo raczej tylko fabułę, która daje pretekst do odhaczania kolejnych punktów z programu politycznego współczesnej lewicy. Zły patriarchat wykorzystuje kobiety, a mężczyźni spijają soki z ich ciężkiej pracy. Oczywiście robią to tylko dlatego, że są mężczyznami, gdyż oczywiście są przedstawieni jako kompletne debile, których przerasta przejście przez bramkę w lobby budynku. Spodziewałem się jakiegoś filmu przygodowego, a dostałem urojenia feministek na temat funkcjonowania świata. Pierwszy raz wyszedłem z kina w czasie trwania filmu. Daje jedynkę, dałbym 0 gdyby się dało.

ocenił(a) film na 2
Butman111

+1 Dodatkowo pierwsze dyskusje są jakieś stare z dobrymi ocenami i zmarnowałem wejściówki na ten szajs

ocenił(a) film na 1
Butman111

Zgoda, ale to nie wszystko. Generalizacje o "mężczyznach" w ogóle, jako toksycznej, żądnej krwi i kontroli masie jest absolutnie uderzająca. Na każdym kontynencie znajdziesz miliony facetów będących wspaniałymi ojcami, mężami: czułymi, opiekuńczymi i zaradnymi. Taka generalizacja, że każdy facet jest jak G. Bush Junior: głupi i żądny władzy obraża, wypłyca i sprowadza 1/2 planety do poziomu najgorszego ich przedstawicieli.
W jednej ze scen któraś z dam mówi do mężczyzn: "Spadajcie skur***ny". Nie wyobrażam sobie takiej odzywki w dzisiejszych czasach wobec masy kobiet, w kinie, w US. Wobec facetów? A proszę.

ocenił(a) film na 3
adam_ze_szczecina

No, ale to nie znaczy, ze to nie razi. Dla mnie to bylo obrzydliwe, rownie obrzydliwe jak podrywanie budowlancow, aczkolwiek ich jeszcze moge zrozumiec, a nie postac, ktora niby jest ta dojrzalsza, madrzejsza, co juz jej mozg wrocil z wyprania i jest tam jakas chyba urzedniczka, czy cos... zenada.

Butman111

+1 byczq

ocenił(a) film na 10
Butman111

Jesteś nienormalny i masz obsesję, to jest właśnie film, ktory pokazuje dobre strony i złe strony obu płci, i jak mało ktory zachęca do wspolpracy i rownego taktowania traktowania między płciami Widać, że jesteś prostackim odbiorcą, skoro przekaz w filmie Barbie był dla Ciebie zbyt ciężki XDD Myślę, że powinieneś następne obejrzeć Muminki, albo Teletubisie, powinno być łatwiej 

ganon97

XDDD

ocenił(a) film na 1
ganon97

XDDD

ocenił(a) film na 5
ganon97

XDDDDD shhh cuck

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
ganon97

XDD wspaniałe

ocenił(a) film na 8
ganon97

wniosek: debil XD (autor)

ocenił(a) film na 6
ganon97

A powiedz mi jakie dobre strony mężczyzn pokazał??? Jakoś nie pamiętam ani jednej

ocenił(a) film na 7
maciejekk__

pokazał właśnie to, że często nie pozwalają swoim dobrym stronom, takim jak wrażliwość wyjść na wierzch bo to "niemęskie", czyli z presji wywieranej przez innych mężczyzn

ocenił(a) film na 7
ganon97

Rel

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ganon97

Filozofia XDD ? ;)

ocenił(a) film na 5
ganon97

Jakie dobre strony Kenów pokazano? Bo sama Barbie mówi w połowie filmy że Ken nie jest jej do niczego potrzebny.

ocenił(a) film na 7
ediz4

A oglądałeś do końca? Bo później jest dialog z którego wynika, że Ken nie musi być dodatkiem do Barbie i może być sobą. Jak wy oglądacie tak te filmy to nic dziwnego, że później nic nie rozumiecie.

ocenił(a) film na 5
Damon_Lynx

Sobą czyli kim w tym świecie? Mówisz o tym końcu gdzie jest mowa o tym że kenowie co najwyżej mogą dostać jedno miejsce wśród sędziów drugiego sortu?

ocenił(a) film na 2
ganon97

Jesteś frajerem który lubi kicz a ten film pod względem jakości wygląda jak serial disneya Hana montana dla dzieci xd

ganon97

Odezwała się Barbie.

Butman111

Mizoandrię wpychają nawet w takich produkcjach jak Bojack Horseman. Jest tak wszechobecna, że już nawet przestałem ją zauważać.

homoxymoronomatura93

Widzę, że mężczyznom bardzo przeszkadza mizoandria (spotkałam się już nawet z przekonaniem, że filmy o lebijskach są mizoandryczne), ale mizoginia już chyba nie.

pospolitazuzanna

Kobiety znowu odwrotnie - mizoandria jest spoko a mizoginia już nie.

homoxymoronomatura93

A Tobie przeszkadza mizogonia?

pospolitazuzanna

Podejrzewam, że mój stosunek do mizoginii jest taki sam jak Twój do mizoandrii.

homoxymoronomatura93

Chyba źle podejrzewasz. No więc?

pospolitazuzanna

Podejrzewałem, że nie popierasz mizoandrii...

homoxymoronomatura93

Ani popieram, ani nie popieram, jestem bezstronnym obserwatorem Waszego konfliktu i z moich obserwacji wynika, że mężczyźni i kobiety rzeczywiście często nawzajem się nie lubią, nie szanują, nie potrzebują nawet, ale łączą się w pary, bo pcha ich do tego biologia (stąd mój brak zdania - może nie dzieje się to bez powodu). Aczkolwiek mężczyźni chyba częściej to werbalizują, może nie w realu, ale w internecie, gdzie jest się anonimowym. Kojarzysz forum bracia samcy? Takich miejsc jest w internecie więcej, w kobiecym świecie nie ma w zasadzie też odpowiednika inceli. Ale jeśli się mylę to możesz mnie poprawić :)

pospolitazuzanna

Oho, no ja nie popieram mizoginii. Jeśli chcemy równości to ani mozandrii ani mizoginii nie powinniśmy popierać.
Odpowiednikiem inceli są tzw. błoniary.

homoxymoronomatura93

O kurde błoniary

ocenił(a) film na 5
pospolitazuzanna

o czym ty bredzisz xD a julki z twittera? social media są przesiakniete juz mizoandria, agresywnym feminizmem, i ogólnym zlewaczeniem, jak tego nie widzisz to jestes czescia problemu.

lukarian1313

Za to internet i nie tylko w ogóle nie są przesiąknięte nienawiścią do kobiet i przemocą wobec nich?

pospolitazuzanna

Słowo 'zlewaczenie' i wszystko jasne :)

lukarian1313

Generalnie cała dyskusja w tym temacie nie ma sensu, wszyscy są tu nastawieni konfrontacyjnie i nikogo nie obchodzi jakie ma doświadczenia i argumenty druga strona, nikt nie jest zaciekawiony innym punktem widzenia, z takiego poziomu rozmowa nie ma sensu, więc proponuję to zakończyć i się rozejść dla dobra wszystkich :)

pospolitazuzanna

"W kobiecym świecie nie ma w zasadzie odpowiednika inceli". No popatrz. A jak myślisz, dlaczego?

lion7777

Bo kobiety nie nienawidzą?
Jestem homo, znam wiele kobiet homo, nie nienawidzimy kobiet pomino, że podejrzewam, że każda z nas doświadczyła nieszczęśliwej miłości (w tym zakochań w hetero dziewczynach) częściej może nawet niż Wy.

pospolitazuzanna

Kobiety "lecące" nie nienawidzą kobiet, bo są dla nich atrakcyjne. Nienawiść ma miejsce między kobietami "hetero"
Natomiast brak wśród kobiet inceli wynika bardziej z innej strategii kobiet i mężczyzn przy doborze partnera:
https://en.paperblog.com/study-males-and-females-differ-in-how-they-rate-the-att ractiveness-of-the-opposite-sex-1325359/

jack79

Miało być "Kobiety lecące NA KOBIETY

jack79

Nadal mogłąbym przecież nienawidzić, tak, jak incele, hetero i niehetero kobiet, które mnie nie chcą

pospolitazuzanna

Miałem odpowiedzieć długą wiadomością i Cię wypunktowac chociaż kolega wyżej już w większej części to uczynił, ale dotarłem do końca Twoich wypowiedzi i jesteś tak odklejona od rzeczywistości, że to nie ma sensu. Jedziecie na kościół, ale większą religią jest dzisiaj tęczowizm który wyznajecie tak zaciekle, że przysłonił on Wam logiczne myślenie. Widać było, jak oburzyło Cię gdy pan wyżej użył terminu "zlewaczenie". Domyślam się czemu tak boli. Słabe jednostki ulegną propagandzie i będą bronić tego jak religii co doskonale było tutaj widać.

Conrados

W którym miejscu jadę po kościele i gdzie wyznaję teczowizm?

pospolitazuzanna

A wymienisz może jakiś mizoginiczny mainstreamowy hit kinowy?

marekskiba

A gdzieś wspominałam że takie istnieją?

pospolitazuzanna

No właśnie, nie ma jej w filmach, więc twój komentarz "Widzę, że mężczyznom bardzo przeszkadza mizoandria (spotkałam się już nawet z przekonaniem, że filmy o lebijskach są mizoandryczne), ale mizoginia już chyba nie" jest chyba bez sensu?

marekskiba

Miałam na myśli życie, a nie filmy

pospolitazuzanna

Tak się domyśliłem, ale homoxymoronomatura93 co innego miał na myśli. Czym innym jest mizoginia jako patologia, a czym innym mizoandria jako pozytywny wzorzec narzucany przez popkulturę.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
N_G_1430

Odpowiedzią na mizoginię nie jest mizoandria. Marzy ci się społeczeństwo w którym to kobiety gnębią mężczyzn a nam się marzy społeczeństwo gdzie wszyscy są traktowani jednakowo.

ocenił(a) film na 7
homoxymoronomatura93

cała nasza historia przeczy tej wypowiedzi. to co barbie na koniec zrobiły w barbielandzie np ken może tylko zdobyć miejsce w sądzie niższej instancji, to analogia do tego co faceci robią w prawdziwym świecie. barbieland to nie marzenie kobiet, to odbicie w krzywym zwierciadle.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones