PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=732}

Bardzo dziki Zachód

Wild Wild West
6,1 76 283
oceny
6,1 10 1 76283
3,4 8
ocen krytyków
Bardzo dziki Zachód
powrót do forum filmu Bardzo dziki Zachód

Ja raczej bym powiedziała żę to jest świetna komedia. A jakie jest wasze zdanie??

ocenił(a) film na 7
Fricavanyali

Chyba nie ulega wątpliwości, że jest to western. Co nie przeszkadza mu również być komedią.

ocenił(a) film na 1
King_SX

Nazywanie tego westernem nie jest nawet profanacją, to po prostu śmiech na sali. Na marginesie, pamiętam klipa do tego filmu, też szkoda gadać. ;]

ocenił(a) film na 9
Shape

Oczywiscie, ze to western :) I do tego polaczony z komedia :)
Jesli tego nie widzisz to masz cos ze wzrokiem - albo z glowa.
A clip Willa Smitha "Wild Wild West" to miodzio i jeden z najlepszych (i najdrozszych) teledyskow w historii muzyki :)
I lepiej sie na temat tego clipu nie wypowiadaj, bo Ja wiem o muzyce tyle, ze nawet za 10 lat nie bedziesz tyle wiedzial...

ocenił(a) film na 7
Arto0X

Wysoka samo opinia ;] Zwłaszcza to "Ja" z dużej ;] Dla mnie ten film był świetny, nie znam się na westernach, ale to raczej podchodzi pod jego klimaty.

ocenił(a) film na 1
Arto0X

Mamy do czynienia z Podstawówką czy już Gimnazjum? Więc wystarczy fabułę filmu osadzić w realaiach dzikiego zachodu i już mamy western... No proszę czego ja się tu dowiaduję. :) Rozumiem, że (jeszcze) nie dostrzegasz subtelnych różnic, ani znasz pojęcia pastisz. I nie wiem nic o muzyce, niech Ci będzie... :D

ocenił(a) film na 9
Shape

W twoim przypadku to stawiam na gimnazjum :)
Rozumiem, ze jak na malolata (ktory nie ma pojecia o filmie, a sie wypowiada) przystalo, nie wiesz czym jest Western (choc wiem, ze w gimnazjum ludziom sie wydaje, ze wszystko wiedza).




A wiec czytaj i milcz szczeniaczku :)


Western filmowy charakteryzuje się stałymi właściwościami, podstawowe to:

* tematyka związana z wydarzeniami historycznymi na Dzikim Zachodzie w drugiej połowie XIX w. (walki z Indianami, wojna secesyjna, budowa kolei transkontynentalnej, walka z przestępczością, "gorączka złota" itp.)
* wyrazista akcja o dobitnie zarysowanym konflikcie dramatycznym (starcie sił reprezentujących wartości pozytywne z siłami zła), najczęściej powiązanym z wątkiem miłosnym
* główny bohater (kowboj, traper, szeryf, "jeździec znikąd") odznaczający się budzącymi sympatię cechami: szlachetnością, odwagą, przedsiębiorczością, wielką sprawnością fizyczną i siłą – przedstawiony na tle uschematyzowanego zespołu postaci ubocznych (śmiała dziewczyna, prawy i odważny szeryf, bywalcy małomiasteczkowego saloonu, Indianie, złowrodzy przeciwnicy, lojalni przyjaciele)
* obowiązkowe składniki awanturnicze: strzelaniny, bójki, konne pościgi
* operowanie efektownymi plenerami Dzikiego Zachodu (rozległe prerie, skaliste wąwozy).




Teraz juz wiesz co to jest western?? I dlaczego Wild, Wild West jest westernem (komediowym oczywiscie)??

Teraz odloz grzecznie olowiane zabawki i idz spac, bo to juz pozna pora dla takich dzieci jak ty :)

ocenił(a) film na 1
Arto0X

Dzięki za zacytowanie artu z Wikipedii i jednocześnie pogwałcenia licencji GFDL, na której się on opiera. A co do tematu... Niuanse chłopcze, niuanse. Skoro jesteś tak zaślepiony, że nie widzisz różnicy między jakimś westernem z Eastwoodem, a tą komedią to Twoja sprawa. Otóż jest to komedia czerpiąca jedynie z omawianego tu gatunku. Tylko tyle i aż tyle. Stosując Twój tok rozumowania "Naga Broń" jest filmem sensacyjnym. Taką jałową dyskusją do niczego nie dojdziemy, brnij w błędzie dalej.

ocenił(a) film na 9
Shape

Zacznijmy od tego, ze NIGDY nie powiedzialem, ze WWW nie jest komedia.
A po drugie to takie westerny jak te z Clintem Eastwoodem w dzisiejszych czasach by raczej nie zyskaly na popularnosci. Western to gatunek raczej juz wymarly. Kazdy byl o jednym i tym samym. Wiec WWW nie mogl byc taki jak filmy z Eastwoodem bo nikt by go nie chcial ogladac.
Podsumowujac - jak mowilem WWW jest westernem komediowym (albo komedia westernowa - jak kto woli), tak jak Naga Bron jest komedia kryminalna (albo kryminalem komediowym)

ocenił(a) film na 7
Arto0X

A według mnie to po prostu Steampunk'owa komedia w klimatach westernu ;p Ktoś też napisał że filmach akcji ".. ma być akcja, pistolety, kobiety, dobra obsada aktorska, pokręcona fabuła". To również pasuje pod ten film ;]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones