PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=596855}

Batman: Rok Pierwszy

Batman: Year One
6,9 5 916
ocen
6,9 10 1 5916
4,8 6
ocen krytyków
Batman: Rok Pierwszy
powrót do forum filmu Batman: Rok Pierwszy

Komiks dla nieczytających

użytkownik usunięty

Szkoda, że ten film nie ma do zaoferowania niczego poza marnym odtwórstwem. Year One [komiks] to jedna z najlepszych opowieści z Batmanem dostosowująca tę postać do post-kryzysowego uniwersum DC. Film to tylko kopiuj wklej, do tego z pospolitą kreską typową dla tej serii filmów. Na dłuższą metę nie ma własnego "życia" i nie przyciągnie do powtórnego seansu tych, co czytali genialny komiks Franka Millera. Plusem na pewno jest to że jest to dość wierne oryginałowi, dzięki czemu ludzie nie czytający komiksów mają okazję zapoznać się z tym klasykiem.

ocenił(a) film na 7

Ja nie czytałem wiec zobacze sobie na HBO

ocenił(a) film na 9

Też byłam w szoku, że praktycznie słowo w słowo przekalkowali. Z drugiej strony jakby mieli zmienić to na coś gorszego to niech już tak zostanie. :P

BlueBird444

To chyba dobrze, że film jest jak najbliższy genialnemu oryginałowi. To nie odtwórstwo tylko oddawanie sprawiedliwości genialnemu komiksowi.

ocenił(a) film na 9

Spodziewałeś się czegoś więcej ? Czegoś innego ? No sorry... zgadzam się z poprzednikiem, jakby mieli zmienić to na coś gorszego to niech już tak zostanie. Myślę że dla tych co czytają będzie to od taki miły dodatek, a dla tych co nie czytają okazja do sięgnięcia po komiks mimo wszystko...

użytkownik usunięty
Rinzler

Nie mieli niczego zmieniać, gdyby to zrobili to dałbym mniej. Aby nakręcić dobrą ekranizacje nie wystarczy zrobić tylko kopiuj-wklej, jak w przypadku tego filmu. Poza tym komiks jest mało 'filmowy'

ocenił(a) film na 5

Ja osobiście nie mam pretensji do twórców za to, że odwzorowali komiks niemal identycznie. Nie wyobrażam sobie jak marny byłby efekt gdyby próbowali zmienić treść. Jednakże ta animacja w porównaniu z wybitnym komiksem wypada niesłychanie słabo. Nie wiem w czym leży problem, czy w sposobie animacji czy źle dobranych głosach. Efekt jest bardzo przeciętny. Możliwe, że spodoba się tym, którzy komiksu nie czytali. Ale fanom raczej nie przypadnie do gustu. 5/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones