PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=596855}

Batman: Rok Pierwszy

Batman: Year One
6,9 5 916
ocen
6,9 10 1 5916
4,8 6
ocen krytyków
Batman: Rok Pierwszy
powrót do forum filmu Batman: Rok Pierwszy

Po co?

ocenił(a) film na 3

To pytanie z tytułu mojej wypowiedzi nasuwa się jako pierwsze po obejrzeniu tego filmu.
A dokładniej, po co w ogóle kręcić wierną ekranizację komiksu?!

Szczerze powiem, że wypadło to bardzo bledziutko.
Historia jest wyjątkowo sztuczna, nie wciąga widza, nie rozkręca się.

Wydaję mi się, że ludzie Warner Bros wypuścili byle co, dla fanów Batmana, którzy czekają z niecierpliwością na nowy film Nolana.

To co na kartce papieru wypada dobrze, nijak się ma w przypadku przełożenia na film.
Zresztą odwrotnie z wiernym przeniesienie filmów o Batmanie na karty komiksu było tak samo - TOTALNA KLAPA.

Po co coś wiernie kopiować? Czy nie ma w Warner Bros ludzi, którzy mogliby nakręcić
własną ciekawą opowieść o człowieku nietoperzu!?

Batman Year One jako film animowany w takiej postaci jest zwyczajnie słaby.

Moja ocena 3 na 10.

ocenił(a) film na 7
sansin

Popatrz chociażby na użytkowników tego portalu. 88% nigdy nie czytała komiksu, a film widziała, więc... jakiś sens w tym jest. Fakt, że wierne przeniesienie na ekran nie gwarantuje, że film będzie na tym samym poziomie co komiks. Zresztą tu sporo świetnej narracji wycięto, która budowała w komiksie klimat. Z drugiej strony, jakby była, to film byłby przegadany, więc... ciężkie życie :D
Tym nie mniej, film dobry, ale bez rewelacji.

ocenił(a) film na 7
Roy_v_beck

Popieram, sam za brządaca nie czytałem komiksów bo nie było mnie stać. Film obejrzałem i daje 7/10.

sansin

E tam, gadasz od rzeczy. Film nie był aż taki zły, jeden z lepszy, zaraz obok "Gotham Knight"... Ja osobiście nie przepadam za kreacjami Gacka z aktorami. Film nie był dla mnie "oczekiwaniem" a wyśmienitym substytutem tego na co inni wybiorą się do in (czyt. Dark Knight Rises). Spokojnie mogę dać 8/10, bardzo mi się akcja podobała i jestem fanem właśnie takiej kreacji prawa i porządku w Gotham City.

ocenił(a) film na 9
sansin

1. Po co w ogóle kręcić wierną ekranizację komiksu?!
Już odpowiadam, by poszerzyć grono odbiorców. By Rok Pierwszy zainteresował również tych nie czytających komiksy,

2. Historia jest wyjątkowo sztuczna, nie wciąga widza, nie rozkręca się.
Moim zdaniem jest wręcz odwrotnie, to jest nie tylko historia o Batmana ale też o Jamesie Gordonie a może zwłaszcza o nim.
Samo przybycie obu postaci do Gotham City, to zupełnie różne perspektywy. Ponad to uważam świetnie przedstawiona skala korupcji...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones