PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=463049}

Batman: Rycerz Gotham

Batman: Gotham Knight
6,5 6 161
ocen
6,5 10 1 6161
4,6 5
ocen krytyków
Batman: Rycerz Gotham
powrót do forum filmu Batman: Rycerz Gotham

Batman: Black & White

użytkownik usunięty

Zapewne film zrozumie tylko ten, kto czytał komiks "Batman: Black & White" gdyż widzę, że film został zainspirowany w tym kierunku. W komiksie zostały przedstawione przeróżne historie o Batmanie i każda z nich była rysowana inną kreską, m.in. Simon Bisley, Brian Bolland i wielu innych słynnych rysowników.
Pozdrawiam fanów i proszę Was... otwórzcie oczy[...]

ocenił(a) film na 1

Nie rozumiesz przyjacielu...Samo zrobienie Batmana a'la Naruto, to pogwałcenie zasad i naciągnięcie jakiejkolwiek konwencjii. Trochę się dziwię Ch. Nolanowi że wział udzial w tak kretyńskim projekcie.

użytkownik usunięty
_AcidDrinker_

W B&W Batmanem zajoł się np Katsuhiro Ōtomo uznawany za najbardziej europejskiego twórce w śród Mangaków ...

Ja się bardziej dziwię tobie że ci się filmowe Batmany podobają...

użytkownik usunięty

Wręcz przeciwnie, jestem zdecydowanie negatywnie nastawiony na filmowe Batki... no może wyjątkiem są produkcje Burtone'a, ale to chyba z sentymentu.

użytkownik usunięty

Ja pisałem do Azraela:P

(za krótki...................)

użytkownik usunięty

Oops... wybacz ;] źle odebrałem odpowiedź. Pozrawiam

użytkownik usunięty

Ja tez decydowanie popieram animowane adaptacje .Mask of Phantasm to wedłóg mnie najlepsze co powiedziano w tym temacie...

http://www.filmweb.pl/f123413/Batman+Maska+Batmana,1993


Po za tym nie uważam żeby anime/mangacy byli złymi osobami do zrobienia batmana... w końcu u nich animacja dla dorosłych kwitnie.A unas zdycha(bądź co bądź jesli o kulture komercyjną chodzi to tkwimy w anglojęzycznej szufladce).chodź miejmy nadzieje że przyszłe 10ciolecie to zmieni...

Tez pozdrawiam:)

ocenił(a) film na 8

zgadzam sie co do Maski Batmana Animacja 10 /10 cud miod normalnie:)

użytkownik usunięty
maglownik

Nie byłbym tak optymistycznie nastawiony do Maski Batmana.Kreska
znacznie mniej dopracowana oraz ogólnie gorsza niż w noweli Rycerz
Gotham.

użytkownik usunięty

Pamiętaj że mówisz to z pozycji fana japońskiej animacji.Ja uwielbiam tego rysownika co zrobił maske i serial batman(zresztą miał wpływ na wielu rysowników komiksowych no i ten jego batman jest kamieniem milowym cartoon noir).Fakt ze to proste rysunki ale spełniają swoją role i tyle...

ocenił(a) film na 8

Piszę z pozycji człowieka wychowywanego na "Spider-man: TAS", "Batman: TAS", a jeszcze wcześniej na "Pinky i Mózgu", który kreskę w stylu "Animatrix: Beyond" i z tej antologii "Have I got a story for You" uważam kolejno za 'do zniesienia' i kiepską - W pozostałych opowieściach ten zbiór jest już dobrze narysowany (poza Killer Crokiem).

"Maska Batmana" (Polacy tłumaczą :)) i "Rycerz Gotham" to dwie pozycje warte uwagi z zaznaczeniem, że dzięki formie antologii "Rycerz Gotham" ma więcej do powiedzenia niż "Maska ...". "Maska ..." to dobry animowany film sensacyjny z ciekawymi postaciami.

Mam nadzieję, że nieobecne 'moim zdaniem' rozumie się samo przez się. Nie narzucam, tylko swe zdanie wygłaszam. :)

ocenił(a) film na 8

Powinna też pomagać znajomość "Animatrix" i "Matrix". Ucieszyłbym się gdyby podobną antologię zyskał mój ulubieniec z dawnych lat - Spider-man. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones