PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662102}

Batman DCU: Mroczny rycerz - Powrót, część 2

Batman: The Dark Knight Returns, Part 2
7,5 9 797
ocen
7,5 10 1 9797
5,6 5
ocen krytyków
Batman DCU: Mroczny rycerz Powrót, część 2
powrót do forum filmu Batman DCU: Mroczny rycerz - Powrót, część 2

Arcydzieło!

ocenił(a) film na 9

Tak, Panie i Panowie, to istne arcydzieło spod ręki Millera! Kwintesencja Batmana i pokaz tego, za co go wszyscy kochamy. Oglądałem film z młodszym bratem i mimo brutalnych scen, też mu się podobał. Ukazanie wielowymiarowości przedstawionych wątków, jak chociażby zły gang, który ogłasza się obrońcami dobra, choć tak naprawdę dalej czyni zło, a później ukazanie, że mimo swoich metod i tak są lepsi niż bierni obywatele, pozorny brak związku między wydarzeniami, które zgrabnie łaczą się w całość... miodzio. No i pojedynek Batman vs. Joker i Batman vs. Superman - cudo.

Po raz kolejny mamy okazję zobaczyć, że aby być superbohaterem nie trzeba posiadać supermocy, a jedynie chęć, kręgosłup moralny i posługiwać się mózgiem :) No i oczywiście być miliarderem w przypadku Batmana :D.

Miło zobaczyć także co się stało z Catwoman, Supermanem, Green Arrow'em, dowiedzieć się conieco co się stało z Halem, WW, MArsjaninem, zabrakło mi tylko Flasha, ale co za dużo to niezdrowo.

Animacja na najwyższym poziomie, polecam wszystkim komiksiarzom :)

ocenił(a) film na 8
Ratlee

Pojedynek Batmana z Jokerem w tunelu miłości - najpiękniejsza przewrotna historia o miłości wszech czasów. Ci dwaj darzyli się ogromnym, mocnym uczuciem, a ich związek, choć z miłością nie miał wiele wspólnego, za pomocą tego fragmentu doczekał się dobrego zwieńczenia!

ocenił(a) film na 9
smalec120

Dokładnie, świetna ironia :). Podobało mi się, że twórcy nie pieścili się z brutalnością i dali wszystko tak jak powinno wyglądać w walce superbohatera z superłotrem - krew, rany kłute, wykłute oczy, a sam trup Jokera w płomieniach - miazga :D

Ratlee

dawno nie oglądałem tak dobrej animacji od DC znacznie lepsza od części pierwszej krew lejąca się strumieniami, piękny scenariusz . Aktorski film nigdy w życiu by nie powstał w takiej postaci i to jest piękne że są animacje :]

Ratlee

Doskonała realizacja i świetna ekranizacja kultowego komiksu ;] Krwawo i nieprzyjemnie zdecydowanie nie dla małych dzieci ;D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones