PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662102}

Batman DCU: Mroczny rycerz - Powrót, część 2

Batman: The Dark Knight Returns, Part 2
7,5 9 786
ocen
7,5 10 1 9786
5,6 5
ocen krytyków
Batman DCU: Mroczny rycerz Powrót, część 2
powrót do forum filmu Batman DCU: Mroczny rycerz - Powrót, część 2

Bardzo Dobry!

ocenił(a) film na 8

Gdyby zrobili z tego kinową wersję fabularną to byłby hit! Uwaga! Dalej spojler! Pomijam małe niedociągnięcia typu liczne serie z karabinów maszynowych, które nawet nie drasną Batmana i np. słabo rozwinięta scena gdy Superman wraca po wybuchu bomby i jest zdeformowany. Myślałem, że jakoś ciekawie pociągną dalej ten wątek a tu Superman poprstu pojawia się w następnej scenie jakby nic sie mu nie stalo.
No ale jest za to bardzo dużo smaczków i wątków sprawiających, że to dzieło jest bardzo realistyczne:
- rewerlacyjny Joker! scena gdy zabija od niechcenia przypadkowe osoby w tunelu miłości kwitując to słowami typu "ups", przepraszam" itp - esencja szaleństwa Jokera.
- rana w oku Jokera (niby detal a taki realistyczny)
- zabicie Jokera przez Batmana w tunelu miłości - czarny humor
- przebranie Seleny (Kobieta - Kot) w strój WonderWoman przez Jokra i przedstawienie jej jako otyłej osoby również ciekawe
- Bezwzględny Regan
- Oliver Queen bez ręki
i kilka innych

ocenił(a) film na 7
aosak99

Mroczny Rycerz powstaje Nolana używa niektórych wątków z tego dziełka. Co więcej, według mnie, lepiej poprowadzony jest wątek "zjednoczenia" Gotham. Końcówka i tworzenie jakiejś podziemnej bojówki rozbiło całkowicie klimat filmu.
Jednak masa smaczków faktycznie daje animacji niezaprzeczalnego uroku.

ocenił(a) film na 7
mikiom

acha i jeszcze to, jako fan pewnie już czytałeś, ale może ktoś inny się zaciekawi: http://screenrant.com/superman-batman-movie-comic-con-release-date-2015/

ocenił(a) film na 8
mikiom

pewnie że wiem :)

mikiom

Serio? Nolan kręcąc w 2012 roku film Mroczny Rycerz powstaje czerpał z animacji zrealizowanej rok później?

ocenił(a) film na 9
Baphomet

Czerpał z komiksu o tym samym tytule który już ma parę lat.

sirius_sky

Czyli już nie z tego dziełka jak okreslił to przedmówca.

ocenił(a) film na 9
Baphomet

No właśnie z tego "dziełka" bo komiks a animacja to jedno i to samo, tylko że komiks ma parę lat a animacja wyszła niedawno.

sirius_sky

Serio? Komiks i animacja to jedno i to samo? Tak samo jak piosenka i film to to samo? Albo obraz i książka to to samo?

ocenił(a) film na 9
Baphomet

Naśmiewasz się ? Komiks czytałem dawno temu i nie pamiętam czy jest słowo w słowo to samo ale wydaje mi się że jest to albo bardzo podobne.

sirius_sky

Nie, nie naśmiewam się. Zwyczajnie zwracam tylko uwagę, że jest to forum filmowe i dyskutujemy mimo wszystko o filmach. Pisanie w temacie, że Nolan czerpał z tego dziełka jest oczywistym wskazaniem filmu a nie komiksu. Pozdrawiam.

PS. No i jednak komiks a film to dwa zupełnie inne media, środki przekazu ;)

ocenił(a) film na 8
Baphomet

aale jesteś k..upierdliwy,weź wyjdź.

michnik6666

to, że rozmawiasz tak w swoim domu z mamą nie znaczy, że powinieneś tak rozmawiać publicznie.

ocenił(a) film na 8
aosak99

8/10

aosak99

Oby nie tego nie zrobili.Te filmy to jakieś nieporozumienie,zaś aktor który wcielił się w Batmana w tych filmach ma tak idiotyczny głos,że z początku myślałem,że to jakaś parodia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones