PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662102}

Batman DCU: Mroczny rycerz - Powrót, część 2

Batman: The Dark Knight Returns, Part 2
7,5 9 793
oceny
7,5 10 1 9793
5,6 5
ocen krytyków
Batman DCU: Mroczny rycerz Powrót, część 2
powrót do forum filmu Batman DCU: Mroczny rycerz - Powrót, część 2

Film godny polecenia, nie można do niego jednak podchodzić jak do standardowej produkcji o batmanie. Znika wizerunek Batmana do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni, staje się on bardziej mroczny i bezlitosny jednak jest to jego odpowiedz na rzeczywistość która została przedstawiona w animacji. Zdecydowanie dla bardziej dojrzałego widza który potrafi doszukać się głębszego przesłania, nie polecam dla małych dzieci to nie jest typowa bajka.

Ma swój klimat, sam się złapałem że przyzwyczajony do wcześniejszych produkcji z gdzie praktycznie wszystkie akcje kończyły się szczęśliwie oczekiwałem ich też tutaj jednak nic z tego.
Śmierć widowni - Strzelanina i ofiarami śmiertelnymi w tunelu dla zakochanych - Wonder Woman jako stara, otyła właścicielka agencji towarzyskiej, walka z Supermanem (ten też taki trochę "inszy" ;) )czy też brutalne sceny walk i zabójstwo Jokera to te momenty w których wydawało mi się że to inna produkcja niż ta z tytułu.

Razi trochę robienie takiego jakby super bohatera z Batmana tutaj chyba bardziej mi się podobał stary Batman dobrze wyszkolony w walce, z gadżetami ale nadal ludzki a jego siłą była przebiegłość tutaj to wygląda trochę jak pożyczenie zlepków innych postaci z Marvela.
Jakaś zbroja typu IronMan, patriotyzm lokalny na wzór kapitana Ameryki (przemowa do mieszkańców - gdzie Batman działający w cieniu?;) ), zdolności regeneracyjne jak u Wolverina (bo jak inaczej nazwać że człowiek dźgany kilka razy nożem niedługo później galopuje na koniu;). Mimo tego szczegółu przyjemnie się oglądało, jednak odcinam to od klasycznego uniwersum z batmanem.

Michu86_filmweb

Duża była rozbieżność pomiędzy komiksem, a ekranizacją?

SilverX

To zależy o jaką wersje komiksu pytasz jeśli o tą najbardziej popularną i masz na myśli całokształt to mamy całkiem innego Batmana, jednak jeśli chodzi o serie Franka Millera to jest wszystko całkiem podobne wygląda.

Michu86_filmweb

Tak, chodzi mi o dzieło Franka Millera... Part 2 naprawdę dobry jest, w końcu poważny Batman. Niektóre pomysły nie podobały mi się ale i tak zasłużenie dzieło Millera dzierży tytuł najlepszego komiksu o Batmanie.

ocenił(a) film na 8
Michu86_filmweb

Zgadzam się praktycznie ze wszystkim co napisałeś ale wydaje mi się, że właścicielką agencji była Selina Kyle.

ocenił(a) film na 8
Michu86_filmweb

To nie była Wondar Woman tylko Catwoman.

CottonCrush

Macie racje to Catwoman, choć to nie zmienia i tak faktu pokazania ludzkiej przemijalności :) Podsumowując film jest wart zobaczenia a dla fanów komiksów pozycja obowiązkowa (choć w sumie dla fanów to każda pozycja o komiksowych bohaterach jest obowiązkowa ;) ).

ocenił(a) film na 7
Michu86_filmweb

dobre i złe strony, szkoda że te złe niepotrzebne i głupie można by tak łatwo wyeliminować bez szkody a z pożytkiem dla dzieła , lecz z jakiegoś powodu amerykanie nie mogą pożegnać się z strzelaniem ślepakami

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones