PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662102}

Batman DCU: Mroczny rycerz - Powrót, część 2

Batman: The Dark Knight Returns, Part 2
7,5 9 793
oceny
7,5 10 1 9793
5,6 5
ocen krytyków
Batman DCU: Mroczny rycerz Powrót, część 2
powrót do forum filmu Batman DCU: Mroczny rycerz - Powrót, część 2

Miałem wątpliwości czy po pierwszej części uda się panu Oliva utrzymać poziom w części
drugiej.

W ogóle cały pomysł z podzieleniem Powrotu Mrocznego Rycerza na dwie części z początku
wydawał mi się chybiony.

Także zakończenie części pierwszej paskudnym choć zgrabnym cliffhanger -em nie przypadło
mi do gustu. Ale chyba nikt z nas nie lubi kiedy akcja przerywana jest w ciekawym momencie.

Jednak kiedy dostałem kompakt w swoje ręce nie traciłem ani minuty tylko jak najszybciej
wpakowałem go do napędu.

Co nastąpiło potem? Zarówno rozczarowanie jak i pozytywne zaskoczenie. Druga część
okazała lepsza od pierwszej. Może nie w jakimś ogromnym stopniu, ale czasami to te malutkie
detale mają największe znaczenie.

W "jedynce" irytowało mnie zbytnie przegadanie, w "dwójce" zrobienie z Człowieka ze Stali
rządowego pionka, który jednak nieco się zrehabilitował w ostatnich minutach, czy raczej
minucie filmu, jednak ogólnie miałem wrażenie, że jest lepiej wyważona.

W dwójce znajdziemy o wiele więcej akcji, świetne rozwinięcie fabuły z "jedynki", ciekawe
zakończenie, które daje wiele możliwości na kontynuację w formie serii animowanej lub
komiksu.

Zdaje mi się, że nie powinno się marnować takiej możliwości... Co wy sądzicie o tym filmie?
Czy uważacie, że kontynuacja byłaby sensowna?

lol3r1986

Kontynuacja animowana nie powstanie. Raz, że takiej praktyki ani DC ani Marvel nie stosował wcześniej(z tego co mi wiadomo). A dwa, że ewentualny serial nie byłby w stanie na siebie zarobić. Jeśli byłby tak brutalny jak film to żadna stacja by go nie puściła.

ocenił(a) film na 10
Azejzel

To jest wierna adaptacja komiksu który miał swoją kontynuacje(podobno słabą).
Robina tam niema (jest pod inną nazwom)

ocenił(a) film na 10
kirmarks

Chodzi ci o "Batman kontratakuje" (po PL) nie czytałem, ale wiem że Robin zmieniła nazwę/imię na Catgirl.

ocenił(a) film na 10
NightBat

chyba tak.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones