PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4074}
6,1 76 252
oceny
6,1 10 1 76252
5,5 18
ocen krytyków
Batman Forever
powrót do forum filmu Batman Forever

Jim Carrey to genialny aktor, bardzo podciągnął cały film.

użytkownik usunięty
Orkadrahi

Chyba jedyny plus, bo po 2ch znakomitych częściach pełnych klimatu, mroku i groteski - dostajemy kino familijne komediowe.

No właśnie w filmach Burtona nie lubię tej groteski i mroku. Ale to zalezy od gustu, jedna osoba uwielbia Burtona inna nie trawi. Ja jestem gdzieś po środku, ale akurat z Batmanem jestem na nie. Ta częśc Schumacherowi zapisuję na plus. Świetni aktorzy pociągnęli to widowisko, a to że nie było tak mroczne akurat jest na plus;). Natomiast kolejny Batman Schumachera to jeden z niewielu filmów, którego nie dałem rady obejrzeć w całości. Zbyt bajkowy, nierealny, dziwny po prostu.

użytkownik usunięty
TomasT

Nie wiem czy czytałeś komiks ? - czyli pierwowzór, BATMAN musi być mroczny :). Tak samo schrzanili ekranizację świetnego komiksu "Spawn".

Może kwestia gustu , ale film o mrocznej postaci z mroczną przeszłością musi być mroczny. Dlatego plus dla pana Burtona.
pozdro.

No zdecydowanie Burton odszedł od pierwowzoru, oprócz postaci nic nie znalazłem tam związanego z komiksowym Batmanem. Komiksy czytałem jasne;) Są mroczne, ale mają w sobie coś takiego co nie przygnębia. Burton strasznie przygnębiał, wprowadzał wręcz nastrój filmów noir. Taka depresyjna forma filmów plus Batman do mnie nie trafia. Nolan zrobił to moim zdaniem doskonale, z jednej strony mrocznie, z drugiej z taką nadzieją, że Batman ma szanse wyjść z tej matni. Ogólnie Nolan pokazał jak powinno się ekranizować komiks. Nie dosłownie, ale przenosząc go w realia współczensego świata, bardzo mi się to podobało. Właśnie mam do Was pytanie- jak przedstawia się u Was kolejność twórców Batmanów? U mnie Nolan zdeydowanie pierwszy, potem Burton, na końcu Schumacher (jednak podpadł mi tą wersją z Clooneyem).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones