PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4074}
6,1 76 291
ocen
6,1 10 1 76291
5,5 19
ocen krytyków
Batman Forever
powrót do forum filmu Batman Forever

Siadając do seansu "Batman Forever", wiedziałem, że opinie fanów na temat tej części przygód Zamaskowanego Krzyżowca są podzielone. Film widziałem już jakiś czas temu, trochę o nim myślałem i wyrobiłem sobie na jego temat już zdanie.
Jeśli zestawimy dzieło Joela Schumachera z filmami Tima Burtona, to trzeba niestety przyznać, że jest to krok wstecz. Przełom lat 80. i 90. był dla marki wielką zmianą, gdyż za sprawą filmów Burtona oraz B:TAS, Człowiek-Nietoperz stał się poważny i mroczny, tymczasem Batman Schumachera charakteryzuje się o wiele luźniejszą historią. Osobiście nie podoba mi się również kreacja Two-Face'a, który jest płaski jak kartka papieru w porównaniu z genialnie napisanym Harvey'em Dentem z B:TAS.
Jednak pomimo tych wad, to "Batman Forever" oglądało mi się przyjemnie. Może i to nie jest ten Mroczny Rycerz, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni, ale jednak trzeba przyznać, że fabuła tego gacka jest poprawnie napisana, a produkcję te można nazwać dobrą rozrywką. Spodobała mi się też kreacja Riddlera. Jim Carrey naprawdę wczuł się w postać i ten Zagadka jak najbardziej pasuje do świata stworzonego przez Schumachera.
Podsumowując "Batman Forever" to specyficzny film o Batmanie, ale fajne luźne kino przygodowe.
W pełni rozumiem ludzi, którzy zawiedli się na tym nietoperku, ale jeśli o mnie chodzi, to raczej będę tego Batmana dobrze wspominał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones