PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4074}
6,1 76 277
ocen
6,1 10 1 76277
5,5 19
ocen krytyków
Batman Forever
powrót do forum filmu Batman Forever



Akcja zaczyna się od samego początku, pierwsze spotkanie Batmana z Chase Meridian wskazuje już na to że coś jest nie tak. Kobita niemal go zeżarła a gadali ze sobą jakby znali sie od lat. Potem pojawia się Two-Face z tak żałosną charakteryzacją (min zęby dorysowane na wardze co niestety widać) że ręce opadają. Jego gang ma świecące karabiny a Batman strzela do nich jakimiś niebieskimi promieniami... chwilę potem Batman daje się złapać jak ostatni leszcz w najbardziej typową z typowych pułapkę. Kiedy już się z niej wydostaje mamy chyba wpadkę, bo strażnik ktory mu towarzyszył na jednym ujęciu na ktorym powinno go być widać niestety gdzieś zniknął.

Jedziemy dalej - Carrey zachowuje się jak to Carrey, tyle że to nie Ace Ventura ani Głupi i Głupszy ale Batman na litośc boską...
swoją drogą ciekawe że Bruce nie ma żadnych kamer przed swoim domem żeby zobaczyć kto mu podrzuca liściki, a dzieciaki (lub przebrani za dzieciaki wrogowie :? ) z okazji Halloween wchodzą jak chcą na teren posiadłości.

Następnie Bruce daje kolejne dowody swojej głupoty, najpierw wyważa drziw do gabinetu Chase słysząc ją trenującą (to z pewnością NIE brzmiało jakby miała kłopoty) potem wystawia się pytając czy Chase lubi nietoperze patrząc a test <kogośtam> w którym każdy ponoć widzi to co chce. Ale bez obaw, Chase to blondynka-idiotka, jeszcze to parę razy udowodni.

Scena w cyrku - na ultimatum Two-Face Bruce nawet się nie zastanawia tylko wstaje i krzyczy "ja jestem batmanem!" Chase siedzi obok niego ale tego nie słyszy kiedy po chwili Bruce wpada na arenę i zaczyna (w cywilnym stroju) "butować" zbirów TwoFace'a też najwyraźniej nie widzi w tym nic podejrzanego, bo nawet podczas późniejszej rozmowy zdaje się nie nie kumać:

Cytat:

Bruce:
-Ten stwór odmienił moje życie. Jaskinia była ogromna. Była tam pewnie od wieków. I tam... w głębokich w ciemnościach... zobaczyłem...
Leciał prosto na mnie. Bałem się, ale tylko z początku. Wykorzystałem jego kształt,|by siać strach w sercach złych ludzi.
Nikomu więcej nie miało się|przydarzyć to, co mnie.
To miała być moja zemsta.
Chase: (dalej nic nie kumając)
-Co próbujesz mi powiedzieć?


I zaczyna coś jarzyć dopiero po pocałunku z Bruce'm który pewnie wydał się jej podejrzanie podobny do tego z Batmanem...

Nie wiadomo po co pojawiają się dwa pojazdy - latający i pływający które zostają zniszczeno w ciągu kilku minut nie osiągającżadnych sukcesów. Robin nie ma szans się wykazać, parę razy tylko dokłada Two Faceowi a potem robi już tylko za zakładnika.

Muzyka > nie ma już motywu Elfmana, jest za to nowy motyw Goldenthala, który (jak i cały score) nawet w jakiś sposób przypomina muzykę z poprzednich filmów, choć jej nie dorównuuje, ale to i tak jedna z lepszych stron tego filmu. Kilmer w roli Batmana wypada blado, Kidman ma rolę psychologa-idiotki, trudno ją za to winić, O'Donnel na tym tle nawet nie jest najgorszy. Jones ma pecha bo na siłę musi z siebie robić parodię Jokera, co nie daje zbyt dobrych rezultatów. Carrey irytuje, zabawny jest tylko chwilami. Najlepiej już wypada Alfred bo Gordon jak zwykle praktycznie jest tylko takim małym bonusem, ktory jest bo wypada żeby był i tyle.

Poza tym bezn adziejne były:
- sutki i zbliżenia na półdupki Kilmera opięte obcisłym kostiumem :?
- setka gostków uciekająca na widok Batmana
- Batmobil jadący po ścianie (tak, wiem na lince, ale i tak wyglądało głupio)
- sam kretyński wygląda Batmobila z tymi wszystkimi światełkami
- drugi kostium Batmana użyty w końcówce filmu
- dyskotekowa kolorystyka
- cały motyw wchłaniania fal mózgowych
- wygląd Gotham (cholernie sztuczne panoramy na coś co nawet nie przypominało miasta tylko jakąś futurystyczną fortecę)
- tunele, którymi Wayne przemieszczał się z firmy do Jaskini :?
- zbyt szybki rozwój sytuacji (np Carrey wylatuje, za chwilę jest już biznesmenem deklasującym Wayne'a i ma wyspę z wybudowanym na niej megaodbiornikiem fal mózgowych)
- zmieniające się co minutę kostiumy Riddlera.
- cieniarskie zagadki
- pierdółkowate gadżeciki Batmana

I zapewne masa innych rzeczy, o których akurat w tej chwili nie pamiętam.



Krótko mówiąc porażka nie zasługująca na nazywanie jej filmem o Batmanie.


2/10

"Potem pojawia się Two-Face z tak żałosną charakteryzacją (min zęby dorysowane na wardze co niestety widać) że ręce opadają."


no jasne, lepszy jest Two Face z TDK, ktory wyglada (i tu zacytuje jednego uzytkownika, ktorego nicka nie pamietam) - jakby spier..lil z planu Marsjanie Atakuja :)))))


zatrzymalam sie na tym zdaniu, cd. moze kiedys nastapi, pzdr

użytkownik usunięty
horovitz

Wolą gościa który wygląda jak poparzony (nawet jeśl;i przypomina faktycznie ufoka z Marsjanie Atakują z tym swoim okiem) niż gościa któremu zęby narysowali na wardze a na twarzy przylepili różowe gówno.

a ty dalej pojedżdasz ten film kurde znajc sobie inne zajęcie, i pojeżdżaj sobie filmy Uwe Bolla

ocenił(a) film na 5
horovitz

Jeśłi wygląda jak ufol z MArsjanie atakują to może i dobrze bo to oznacza, że udało się Schumacherowi co nieco podłapać od Tima Burtona;P

przemas768

przeczytaj dokladnie i wychwyc ironie :)

ocenił(a) film na 2
horovitz

slaby koment bo kolega @Gieverg ma w tym wypadku racje

ocenił(a) film na 6
horovitz

A co ma two face z Batman Forewer do tego z TDK? Temat jest o Batman Forever i beznadziejnej charakteryzacji two face. Mamy uważać BF za świetny film, bo w TDK jest gorszy (wg ciebie horovitz) two face? Debilny koment.

użytkownik usunięty

W górę - ku przestrodze.

ocenił(a) film na 10

Żałosna pseudorecenzja. I ty się uważasz za fana Gacka?

Szacun za to, że chciało Ci się aż tyle czasu poświęcić na wypunktowanie tak marnego filmu jakim jest "Batman Forever". W większości zgadzam się z twórcą recenzji wstawionej na filmwebie.

ocenił(a) film na 10

1.Two Face T.L.J. wygląda o niebo lepiej, niż ten sfajczony stek z TDK 2. Ty byś wolał, żeby Batman zostawił strażnika na pastwę losu ?Egoista zakichany! 3.Carrey zagrał rasowego psychopatę. 4. To, że Bruce znał sztuki walki, nie znaczyło jeszcze, że jest Batmanem, a poza tym, sekretna tożsamość nie jest tak ważna, gdy w grę wchodzi życie tylu osób. 5. Te zagadki były bardzo trudne i sam się nad nimi głowiłem.

ocenił(a) film na 10
garfield_7

ostatnio przypomniałem sobie ten film i powiem że z każdym obejrzeniem przypomina mi swoja kontynuacje czyli Batman i Robin, trzeba mi było pozostać przy jednym obejrzeniu w wieku około 10 lat w kinie, wtedy przynajmniej to było coś a teraz to tylko kolorowa papka. do Garfielda T.L.J. miał jedynie w miare fajne rozgraniczenie między swoimi osobowościami, właściwie to wyłozone na tacy dla małolatów żeby zobaczyli co to jest "delikatnie i na ostro" Po drugie na pastwe losu moze nie ale mógł się domyślić że to może być pułapka i inaczej zadziałać. Po 3 ty chyba rasowego psychopaty nie widziałeś, polecam takie filmy jak "Siedem" Po czwarte nie każdy kto zna sztuki walki jest na tyle odważny żeby krzyczeć na cały cyrk ze jest batmanem po czym lecieć i się napieprzać jak Bruce Lee. Po piąte w zagadki i tak nie wnikałem;p były bo były ale to nie była najwazniejsza rzecz w filmie, chyba że Ridler byłby jedynym czarnym charakterem w filmie. Podsumowując Burton powinien mięć swoją trylogie, zrobić Forevera tak jak swoje produkcje po gotycku i z Keatonem w roli głównej, Nolan też powinien zakończyć swoją historie na trylogi a pan Schumacher nie powinien srać na Batmana z takim brakiem szacunku, jak można, Bob Kane pewnie dlatego umarł tak wczesnie.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
Mateo_SF

No cóż, może i masz rację, ale ja się na tym filmie wychowałem i mam do niego sentyment. Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 10
Mateo_SF

Jeździsz po BF, a tymczasem widzę, że twoja ocena to 10/10. Masz rozdwojenie jaźni, czy jak?

ocenił(a) film na 10
garfield_7

JESLI TO BYLO DO MNIE TO PRZECZYTAJ SOBIE KOMENTARZ DOTYCZACY MOJEGO DRUGIEGO KONTA I FILMOW Z KOLEKCJI.

ocenił(a) film na 10
Mateo_SF

Szukałem, ale nie wiem gdzie, to jest na twoim koncie.

ocenił(a) film na 10
garfield_7

Mam wrazenie ze gadam z dzieckiem. Człowieku na moim koncie Mateo SF jest opis dotyczący filmów z mojej kolekcji a jeśli chcesz znać moje oceny normalne wejdź na konto SCORPION60. Mozesz odrazu ocenic jeden z moich tatuaży z ramienia;p

ocenił(a) film na 10
Mateo_SF

Dziękuję,sir.

ocenił(a) film na 7
garfield_7

No właśnie, tyle twardzieli z filmów akcji zna sztuki walki i nie grali Batmana ;)

ocenił(a) film na 7

Wyobraź sobie, że to było równe 15 lat temu. Dzisiaj technika sprzed tylu lat jest w tyle i to jeszcze jak daleko. Carrey miał zagrać takiego człowieka - chyba nie myślisz, że wynalazca takiego sprzętu byłby normalny. Uważasz, że sama teoria pochłaniania fal mózgowych jest idiotyczna, to powinieneś mieć takie zdanie również na temat Jokera, Pingwina itp. Sprawdziłem na Twoim blogu - 'Mroczny Rycerz' 10/10 Ulubiony. W 'Batmanie' Joker wpada do kwasu - przeżyłby? Moim zdaniem nie, ale Batman, to Batman - to są rzeczy niemożliwe.

ocenił(a) film na 10

Czepiasz się,że Riddler i Dwie Twarze wchodzą jak chcą do posiadłości Wayne'a. A jak wytłumaczysz, w takim razie scenę w TDK, w której to Joker włazi sobie na (pilnie strzeżone) zebranie mafii, jak ja do własnego pokoju,co?

użytkownik usunięty
garfield_7

"potem wystawia się pytając czy Chase lubi nietoperze patrząc a test <kogośtam> w którym każdy ponoć widzi to co chce"
To się nazywa test Rorschacha.

ocenił(a) film na 7

powiem tyle Batman forever ssie.Koniec sprawy.

ocenił(a) film na 7
jestemtwoimojcem

panowie bądźmy cywilizowani,dla mnie batman forever po prostu nie istnieje:)

ocenił(a) film na 1

Świetna recenzja. Nic dodać, nic ująć.

ocenił(a) film na 7
DarthGibon

Mnie się całkiem podobał film.

ocenił(a) film na 8

Mam do tego filmu wielki sentyment z dzieciństwa i nie wiem jak można krytykować film z 95 roku gdzie pomysły w stylu : tunel do jaskini, czy świecący samochód nie były kiczem, ale sposobem na stworzenie świetnego na tamte czasy kina akcji. Film podoba mi się, choć nie jestem wielką fanką Nietoperza, a jego największą zaletą jest utwór "Kiss from a Rose" przy którym odlatuję do innego świata ;)

Joel Schumacher to światowej klasy rezyser a ten film to arcydzieło. Czego nie mozna powiedziec o łajnie które nakrecił Nolan

użytkownik usunięty
bosky_2

Spieprzaj dziadu :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones