PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=747370}

Bejrut

Beirut
6,2 5 952
oceny
6,2 10 1 5952
Bejrut
powrót do forum filmu Bejrut

Bejrut nie jest taki zły. Niestety nie jest tez dobry. Może jego głównym grzechem jest fakt, że robiony przez Amerykanów, którzy chyba nie do końca i szczerze mówią o swojej roli. Jeśli zrozumie się fakt, że połowa konfliktów w tym rejonie jest z ich winy, lub za ich podszeptem, może wtedy łatwiej będzie wyciągać wnioski nt. wojen.
Wracając do głównej myśli. Pogorzelisko to moim zdaniem nadal najciekawszy film opowiadający o Libanie i wojnie domowej..

srick.pl

dziwi mnie, że pominąłem ten film, bo lubię filmy o tej tematyce. ale to smutna prawda, że to za sprawą USA Bliski wschód i Azja (Afganistan) stały się takie jakie się stały. Szerzenie demokracji i groźba znalezienia śmiercionośnej broni były tylko pretekstem by opinia publiczna łyknęła ich najazd. ale prawdziwe powody są zgoła inne i bardzo smutne. ale to nie miejsce na tego typu dywagacje. A Bejrut muszę czym prędzej obejrzeć. Aż mi wstyd, że nie widziałem do tej pory.... Ciekawe czy przebije moje ulubione Body of Lies.

Mauna_Kea

Chociaż nie jestem fanem tego rodzaju filmów, jednak tematyka Bliskiego Wschodu mnie ciekawi dlatego też mam go na liście do obejrzenia ;)

srick.pl

tak trzymać- POGORZELISKO TO ARCYDZIEŁO !!!

srick.pl

Czytałem historię Bliskiego Wschodu. Wcześniej zwanego Lewantem. Wcześniej Syropalestyną. Tam tak jest od starożytności. Daleko wcześniej niż powstało USA.

ocenił(a) film na 6
Cargha

Oczywiście, że USA nie odpowiada za wszystkie grzechy świata. :))
To nie oni wyprawili Mojżesza z Egiptu, ani nie sponsorowali krwawych Krucjat. Ale nie da się ukryć, że Ameryka (do spółki z Anglią) sporo namieszała w tym kociołku na przestrzeni ostatnich 100 lat.

srick.pl

Troszeczkę popiętroliły ci się fazy historii - film opowiada o czasach prawie czterdzieści lat temu, a wtedy konflikty na tym terenie rozpalały się raczej z "winy i podszeptów" Wielkiej Brytanii, Francji i ZSRR.

ocenił(a) film na 6
mak65

Raczej nic mi się nie popieprzyło. Amerykanie od bardzo dawna tam są obecni. Teraz tylko widać, że wjechali na Bliski Wschód z butami. Wcześniej byli zakulisowymi doradcami. Ale masz rację, że wymienione przez Ciebie wyżej państwa również swoje namieszały.

ocenił(a) film na 5
srick.pl

Body of Lies jest dużo lepszy.

ocenił(a) film na 5
srick.pl

Body of Lies jest dużo lepszy.

srick.pl

Jeszcze Walc z Baszirem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones