PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=404343}

Ben X

7,3 5 149
ocen
7,3 10 1 5149
Ben X
powrót do forum filmu Ben X

Siema
Obejrzałem ten film i widzę, że taka tematyka jest dla was tabu.
Chłopak z autyzmem mimo swojego nieszczęścia(pogrąża się tym) i jest dalej karany za to,że jest inny.Mogę sobie dać rękę obciąć,że nikt z was by na to nie zareagował na normalnej ulicy.Ludzie te filmy są po to byście się zastanowili i przemogli tą znieczulicę, porażając znieczulicę, znieczulica która może nigdy nie minąć.Ludzie są żałośni w tym świecie.
Tacy kozacy co potrącają młodszych,słabszych bo na pewno są tu tacy na tym forum i nie piszcie że nie niech zaczną to kogoś równego(Ci ludzie nie mają honoru).Trenuje boks tajski i na dzień dzisiejszy jestem w stanie zareagować podczas takiej sytuacji.Dla mnie tacy ludzie co boją się w jaki kolwiek sposób zareagować są dla mnie nikim.
Pozdro dla tych co tępią takie zachowanie i przeciwdziałają takim akcją.

ocenił(a) film na 9
czyzasty

Nie kozacz, bo jak sam napisałeś trenujesz boks tajski i teraz jesteś w stanie zareagować na taką sytuację. Wcześniej nie byłeś w stanie? Dopiero boks tajski spowodował u Ciebie wzrost empatii? Zanim następnym razem coś napiszesz to przemyśl swoje słowa. Bo niby co? Znasz boks tajski i jesteś kozak. Fajnie, że jesteś w stanie zareagować, ale ktoś kto sztuk walki nie zna nie będzie ryzykował obicia mordy lub czegoś gorszego dla innej osoby. W takim świecie żyjemy (niestety) i musisz się z tym pogodzić. Stawiałeś się silniejszym zanim zacząłeś trenować? Czy zacząłeś trenować żeby móc się stawiać? Życzę powodzenia w obronie uciśnionych. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
uki1985

nie temperuj go aż tak... przynajmniej ma szlachetne cele...;) Bless & Peace

ocenił(a) film na 8
czyzasty

Po pierwsze, to nie autoprezentacja Twojej osoby, a forum na temat FILMU.
A po drugie, skoro już o tym zacząłeś... "Dla mnie tacy ludzie co boją się w jaki kolwiek sposób zareagować są dla mnie nikim." Ciekawa jestem, jak wyobrażasz sobie dziewczynę, 150cm, która broni autystycznego chłopca przed dwoma bydlakami, wyższymi od niej o głowę, z ręką szerokości jej talii. Albo rudzielca w okularach, którego przecież też tępią na każdym kroku... W filmie były przykłady takich ludzi. Ten blond chłopak naprawdę chciał mu pomóc. Ale jak miał to zrobić?! Nagrał dla niego film i to było wszystko na co było go stać. Nie dlatego, że był nieczuły, tylko z tak błahego powodu, że po prostu nie miał szans. Ludzie są słabi, a Ci odważni najczęściej samotnie wcale nie są tacy odważni... Podziwiam Cię, skoro walczysz z każdym przestępcą na ulicy, ale ja tak nie zrobię. Ogromnie współczuje ludziom takim jak Ben, serce kraja mi się gdy o tym myślę i najchętniej zniszczyłabym wszystkich, których to śmieszy, ale nie mogę im pomóc. Moja krzywda nie przyniesie ulgi nawet jednej osobie. Niestety.

PS. W trakcie filmu pojawiały się wypowiedzi nauczycieli. Jeden z nich mówi "I co byśmy zrobili, gdybyśmy wiedzieli? Nic. Nic nie mogliśmy zrobić"

czyzasty

Lepiej nie oglądaj już więcej "Kick-Ass'a".

HlTMAN

Lepiej niech wybierze się z tobą na Paradę Równości :D

ava40

Źle trafiłaś tęczowa dziewczynko.

czyzasty

W takim razie zakładaj maskę,pelerynę,namaluj duże "S" na klacie i wieczorami na ulicy strzeż prawa i porządku!

LubieDobryFilm

A ja się z nim zgadzam. To znaczy ja bym się nie bała. Powiedziałabym o tym starszym, czy coś. To przynajmniej nie jest zostawianie nikogo samego.

Ada902

Chyba sobie żartujesz...

LubieDobryFilm

Jeśli to do mnie, to nie, zazwyczaj piszę poważnie.

Ada902

"Powiedziałabym o tym starszym, czy coś" .Ta powiedziałabyś pewnie,żeby dziadunio otrzepał starą Pepeszę z kurzu i poszedł pomóc,bo kogoś tam zaczepiają.

LubieDobryFilm

Jest takie coś jak policja ? Mówiąc starszych, chyba logiczne, że nie mam na myśli niedołężnych dziadków.

Ada902

Racja, pomóc komuś nie zawsze oznacza iść się bić. Są inne sposoby. A czasami nawet nie trzeba jak nie możesz ratować kogoś z opresji, ale wystarczy podejść i pogadać, pocieszyć.

ocenił(a) film na 8
Annkoo90

właśnie. tutaj problem był taki, że gdy tych dwóch drabów pastwiło się nad Benem to reszta klasy nie tyle nie pomogła, co stała w klasie i świetnie się bawiła. Mogli nie pomóc, ale mogli też wyjść, gdyby wyszli, nie byłoby widowni i całkiem możliwe, że Ci dwaj zrezygnowaliby z dręczenia Bena, bo i po co to robić skoro nikt nie patrzy? Ale oni stali, śmiali się i świetnie się bawili. Czasem można pomóc dając do zrozumienia oprawcy, że nie chce się w tym uczestniczyć. Tylko tyle i aż tyle.

LubieDobryFilm

Pewnie, najlepiej być wykastrowanym maminsynkiem, który w momencie zagrożenia zwiewa z płaczem pod maminą spódnicę :D Męscy mężczyźni są passe, teraz zniewieściałość, w nowomowie zwana metroseksualizmem, jest w modzie :)

ocenił(a) film na 4
czyzasty

Ludzie to śmiecie w większości przypadków. PATRZĄ tylko na siebie i na własną rozrywkę kosztem innych. To jest wina rodziców, że uczą swoje dzieciaki debilizmu robi to większość 90% starych

ocenił(a) film na 4
Movie_Crash_Man

Jednak w końcu każdy człowiek jest autonomiczną jednostką jeśli jest debilem trudno, żeby rodzice nim kierowali w szkole.
Wy wszyscy lol robiliście/robicie na co dzień zapewne krzywdę wielu osobom, ale tego nie zauważacie nawet....albo sprawia wam to mega przyjemność i pomijacie tę kwestię. Szkoda więc gadać.

ocenił(a) film na 6
Movie_Crash_Man

Jak to niektórzy - jak Ty - wszystko wiedzą.. no, no. I ta odwaga, bo mniemam, że piszesz o swoich starych?

ocenił(a) film na 4
Krzypur

Piszę, że należy walczyć ze swoimi wadami.

ocenił(a) film na 4
Krzypur

Takie akcje jak w tym filmie to efekt wychowania.

ocenił(a) film na 4
Krzypur

Jest wiele mądrych osób, ale większość ma wiele wad...taki film sklania do myslenia nad wlasnym postepowaniem i nad innymi

ocenił(a) film na 10
czyzasty

Przydałby się socjolog, psycholog tutaj, z doświadczeniem. Wasze posty to kopalnia wiedzy o Nas, o Polakach. Widać, że internet jest anonimowy :D

czyzasty

Każdy myślący człowiek nie pójdzie na gościa, który jest dwa razy większy od niego. Czysty przykład.. Ważysz 65 kg, a drugi typ 90. Pójdziesz na niego z powodu tak szczytnego celu jak obrona słabszych? Nie, bo dostaniesz strzała i cie nie ma. Taka jest rzeczywistość. Trzeba potrafić rozróżnić pomoc od głupoty.

Co do znieczulicy. Prawda, znajomego w pociągu 3 kolesi zaatakowało nożem (wbili mu go w nogę). Powód? Koleś zazdrosny o laskę był. Jedyny kto poszedł mu pomóc to był jego znajomy (jechali razem). W pociągu, w czasie dnia, pełno ludzi jechało, ale nikt dupy nie ruszył.. Wystarczyły by 2 osoby. Takie jest życie. A co było najlepsze? To była 16 rozprawa w sądzie, a dostał jedynie 2 lata w zawiasach. Paranoja.

ocenił(a) film na 8
czyzasty

Nie cisnijcie tak Czyzastego. Czyzasty jest wrażliwy i zyje we własnym wyimaginowanym swiecie, toczy swoją walkę z prześladowcami więc to tak jakbyście trochę po BENIE X jechali. Do tego jak sie wnerwi to i na was sie zemsci także...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones