PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=255280}

Bez piosenek o miłości

Keine Lieder über Liebe
7,0 24
oceny
7,0 10 1 24

Bez piosenek o miłości
powrót do forum filmu Bez piosenek o miłości

Od czasu do czasu trochę chłodu utrzymuje je w świeżości." Byle bez przesady. Przemrożenie też może spowodować przykre konsekwencje, a jak nie posmarujesz bracie, to daleko nie zajedziesz.
A tak konkretniej, to jest to bardzo dobry niemiecki film o uczuciach, ich braku czy może raczej nieobecności, o pogmatwaniu w ludzkich umysłach, o braku właściwych punktów odniesienia, słowem - o dotkliwej codzienności nas wszystkich. Dość bolesne jest to spojrzenie, choć trzeba przyznać, że uważne, a dzięki temu prawdziwe. Jest coś na rzeczy z tym niezdecydowaniem bohaterów, z tą niepewnością wszystkiego. Mówią, że to "syndrom turysty", który wszędzie jest tylko na chwilę. Są też w filmie (stylizowanym na dokument) fragmenty, które chcą nas przekonać, że to nie znak naszych czasów, lecz że tak jest wszędzie i zawsze. Warto obejrzeć, warto przemyśleć, warto sprawdzić, co z masłem w naszej własnej, osobistej lodówce.

J__van_den_V_

Świetny jest ten cytat o miłości, nie znałam go wcześniej.

ocenił(a) film na 9
arma

Ich autor to Marcel Achard, francuski scenarzysta, dramatopisarz i reżyser.

J__van_den_V_

Tego się dowiedziałam dzięki wyszukiwarce. Ale skąd pochodzi? Ze scenariusza, dramatu?

ocenił(a) film na 9
arma

Myślę, że w wolnych chwilach ten pan po prostu bywał aforystą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones