PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=663636}

Bez przebaczenia

Yurusarezaru Mono
7,2 301
ocen
7,2 10 1 301
Bez przebaczenia
powrót do forum filmu Bez przebaczenia

Film w szczegółach niektórych bardzo nasladuje (wiadomo że nawiązuje...) oryginał z Eastwood'em, Jubee ma nawet płaszcz długości i koloru jak ma Will Munny. Bardziej sugestywne i realistyczne sceny zabijania (bo białą bronią), zakończenie ckliwe (przygarnął dziwkę dając jej pamiatkę po zonie Ajnusce) ale osadzenie filmu moim zdaniem bardzo trafne i oryginalne. Ukazanie - zupełnie nieznanego w Europie - Pogranicza japońskiego (odpowiednik Far West z USA) jaki stanowiła wyspa Hokkaido z rdzennymi mieszkańcami Ajnami (do których niegdys nalezaly wszystkie wyspy japonskie) oraz resztkami zwolenników szogunatu. Cieszę sie ze filmu na siłę nie osadzono na amerykanskim dzikim zachodzie - bo wyszłaby hucpa niesłychana jak w "Sukiyaki". Ostatnia scena walki byłaby niesamowita w wykonaniu Toshiro Mifune no ale... Pomijając umiejętności walki wręcz i mieczem Ken Watanabe nie do końca pasuje do tej roli, ale jesli nie było innego aktora do roli Jubee to mógł chociaż lepiej przygotować się do roli fizycznie i poćwiczyć nieco mieczem... Generalnie film bardzo dobry (jak to kino Nipponu), i pierwszy raz zasygnalizował światu problem ajnuski. Mam nadzieję ze Japończycy zaczną kręcić filmy o historii stosunków japońsko-ajnuskich - czy w formie filmu historycznego czy westernu...

ocenił(a) film na 8
kedarlupus

bardzo dobra wersja świetnego filmu Eastwooda. dowód na to, że czasem warto zmierzyć się z filmem wydawałoby się niedościgłym i twórczo go rozwinąć poszerzając o wątki tu typowo japońskie.
świetny nastrój narastającego napięcia, walki samurajskie, rzeczywiście dodają filmowi realizmu co czyni, że film staje się bardziej sugestywny i dosłowny.
"Generalnie film bardzo dobry (jak to kino Nipponu)" z tym zdaniem bym polemizował bo znam wiele znakomitych japońskich filmów takich reżyserów jak Kurosawa, Kobayashi, Mizoguchi czy Ichikawa.
mi osobiście brakowało jednego elementu, chciałbym aby końcowa scena walki była czarno-biała co dodatkowo potęgowałoby napięcie.
ale i tak to bardzo dobre kino.

kedarlupus

następnym razem zaznacz coś takiego, jak "UWAGA SPOILER", głąbie.

yp261

niczego nie muszę zaznaczać barani łbie - nie sporządziłem streszczenia tego filmu zakuta, tępa pało, tylko opisałem nawiązanie wersji tego filmu do oryginału. Czytaj uważnie i czytaj co jest napisane a nie co chciałbyś (albo obawiasz się) ze będzie w tekście - durnowaty wtórny analfabeto.

kedarlupus

>zakończenie ckliwe (przygarnął dziwkę dając jej pamiatkę po zonie Ajnusce)
wyraźny spoiler, zwłaszcza dla osób, które nie miały styczności z tworem Eastwooda.

yp261

nie pasuje ci to nie czytaj, jak ktoś bedzie chciał obejrzec to obejrzy, osoby których ten film nie obchodzi, będzie miał go gdzieś i nie zrobią na nich wrazenia żadne komentarze odnosnie danego filmu.

kedarlupus

Moze ktoś podesłać PL napisy bo nigdzie nie mogę znaleść

j91

oczywiście, napisy PL (niezbyt udane ale zawsze...) są tutaj :

https://dailysubtitles.com/napisy/pl/Yurusarezaru-mono-Polish/2347134

przed chwilą je ściągnąłem i uruchomiłem - działają...

jakbyś miał z tym problem to napisz a ja jakoś Ci je prześlę,

pozdrawiam

j91

no i uzyskałeś te napisy ?

kedarlupus

Ostatnio odgrzebałem film na kompie i właśnie chciałem obejrzeć ale nadal nie mam napisów a napi projekt nie chce ich znaleźć :(

kedarlupus

Plus za świetną muzykę w filmie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones