PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=505323}

Bez tchu

Ddong-pa-ri
7,7 2 099
ocen
7,7 10 1 2099
Bez tchu
powrót do forum filmu Bez tchu

Obok filmu "Sell Out!" najlepszy film 9 edycji MFF Era Nowe Horyzonty. Historia egzekutora długów, który brutalnie obchodzi się ze wszystkimi którzy staną mu na drodze. Można by zaryzykować, że gdyby film znalazł się w konkursie głównym, nawet "Tlen", który zdobył nagrodę publiczności, nie dałby mu rady. Reżyser, który wciela się również w rolę głównego bohatera, w wyśmienity sposób pokazał dwoistość natury ludzkiej. Udowadnia, że w każdym z nas czają się pierwiastki dobra i zła, które niespodziewanie mogą się uaktywnić. Polecam wszystkim!

ocenił(a) film na 9
Thane

"Tlenu" (ani "Głodu") co prawda nie widziałem, ale wg mnie "Bez tchu" był tym właśnie NAJLEPSZYM filmem 9. MFF ENH ("Sell Out!" był bardzo fajny, ale nie aż tak bardzo ;)) Niesamowite, jak wspaniale można opowiedzieć bardzo prostą w gruncie rzeczy historię. Bo przecież jest ona prosta i wcale nie oryginalna, ale zawiera taki ładunek emocjonalny, że nie dziwię się ludziom twierdzącym, że po seansie dosłownie bolało ich serce. Ja sam wyszedłem z sali z trzęsącymi się rękami. Tan film to kolejne potwierdzenie potężnej siły rażenia współczesnego kina azjatyckiego. Polecam wszystkim, ale ci bardziej wrażliwi niech lepiej zaopatrzą się w chusteczki.

mrozikos667

potwierdzam

dla przykladu brat uczennicy w domu twardy ale juz w srod kolgow taki nie jest

dla mnie z koreanskich filmow w tym roku najlepszy moze bedzie jeszcze cos lepszego ale watpie

ocenił(a) film na 9
gregory666

Dla mnie również najlepszy film 9 ENH... zaraz za "Tlenem" :)
A sama końcówka - dawno żaden film tak mnie nie "rozwalił".

użytkownik usunięty
mrozikos667

Jakie nazwy koreańskie mają te filmy (tlen, głód)? Bardzo chciałbym je obejrzeć i jak znacie coś na poziomie to czekam z niecierpliwością :D

ocenił(a) film na 9

"Tlen" i "Głód" to nie są filmy koreańskie :) Porównywaliśmy je z "Bez tchu" po prostu dlatego, że zbierały świetne recenzje od nowohoryzontowej publiczności. Pierwszy z nich jest rosyjski (z udziałem Karoliny Gruszki), drugi - brytyjski.

ocenił(a) film na 8
Thane

Mocny film! Znakomicie zagrana rola głównego bohatera. Do tego przednie teksty, aczkolwiek sporo w nich wulgaryzmów z uwagi na motyw tego dzieła. Przyznam szczerze, że mimo momentów statycznych, film oglądałem z zaciekawieniem, a jego sens z każdą kolejną minutą stawał się coraz bardziej wyrazisty. Bezwzględność Sang-Hoon w tym co robił, a z drugiej strony ludzkie uczucia, które mimo wszystko dusił w sobie. Końcówka zaskakująca i mimo wszystko smutna... Jednak pozostaje nieodparte wrażenie, że misja jaką zapoczątkować chciał w dzień przedstawienia w szkole siostrzeńca, Sang-Hoon, znalazła w cieniu tragedii tor który wcześniej wyznaczył. Świetne, niepozbawione humoru dzieło. 8/10

ocenił(a) film na 10
Thane

Polecam wszystkim film jest genialny dawno tak dobrego filmu nie oglądałem

ocenił(a) film na 8
Tiara_Jiyeon

Nic dodać...!!

ocenił(a) film na 10
Thane

film mistrzostwo! naprawde warto obejrzec szczegolnie jak ktos lubi koreanskie kino ;)

ocenił(a) film na 9
lollallil

[SPOILER]
Rewelacja!!! również polecam
[SPOILER]
tylko jedno mnie wku*wiło ten typek brat tej siostry, mogło się jakoś dla niego źle skończyć no ale cóż , nie jest to minus ale plus tylko mogło tak być:) film Jest genialny!!

ocenił(a) film na 9
brof

nie jest to minus ani plus - tak miało być
po drugie brak happy endu - trochę się wkurzyłem tą sytuacją z młotkiem że to ten gówniarz zrobił i se dalej egzystuje w windykacji ,ale to jest dramat i koreańskie kino i mimo że się wkurzyłem to brak happy endu wychodzi na plus!! Świetny film
Polecam również "Ujrzałem Diabła"

ocenił(a) film na 9
brof

Ta "Ujrzałem Diabła" to już klasyk.Polecam "Man from Nowhere".
Swoją drogą w Korei równouprawnienie weszło na inny poziom.Od pierwszych minut kobiety w tym filmie dostają poważny łomot i jakby nikogo to nie dziwiło.

ocenił(a) film na 9
CichyMorderca

no "Man from Nowhere" bardzo dobry film, Polecam jeszcze...

"A-i-deul..."
"Eui-roi-in"
"Bez tchu"
"Siedem dni"
"W pogoni"
"Sil Jong"

ocenił(a) film na 9
brof

Potrzeba mi namiary na dwa pierwsze z twojej listy,resztę widziałem.
Z góry dzięki.

ocenił(a) film na 9
brof

Nieaktualne mam już wszystkie.XD NO TO ACTA

ocenił(a) film na 9
CichyMorderca

Je*ać ACTA :D no oglądnij sobie są minimum dobre jak dla mnie :)

ocenił(a) film na 9
CichyMorderca

Dorzucę od siebie kilka: Madeo - Matka, Broken, Peppermint Candy, Haebaragi - Słonecznik, Peruka, Salinui chueok, Mong-ta-joo, Natural city, New World, Wang-ui namja, Shi gan, Shimyaui FM, Pon - Telefon, Pazuru - Puzzle, O-ssak-han Yeon-ae, Gin Gwai - Oko, Ôdishon - Gra wstępna, Phii Khon Pen. Kilka pozycji, zwłaszcza te ostatnie z listy nie są koreańskie, ale może komuś przypadną do gustu. Zwłaszcza Gra wstępna jest warta uwagi. A na koniec bonusik: również japońska perełka, a właściwie to już klasyk: Onibaba z 1964, oczywiście B&W. Niektóre filmy na liście mogą okazać się kiszkami, ale większość widziałem już dawno, a listę tworzyłem na szybciora, pozdro.

ocenił(a) film na 10
brof

[SPOILER][SPOILER][SPOILER][SPOILER]
Poprawcie mnie jeżeli się mylę, ale czy on przypadkiem nie zabił człowieka, który zabił jego matkę??

ocenił(a) film na 8
pplcanfly

"Przypadkiem" to bardzo właściwe słowo :)

użytkownik usunięty
Thane

Btw. "shibal" (shi-bal) się to transkrybuje. Sam właśnie się dowiedziałem, więc się dzielę.
Przydatny link: http://www.learn-korean.net/learn-korean-classes-viewarticle-12.html :-)

ocenił(a) film na 9
Thane

씨발놈아 씨발새꺄 씨발연아 :) sibal noma sibal szekja sibal yona. tak nawiasem Tongpari (똥파리) to po koreańsku taka mucha co siedzi na krowim gównie :) co do filmu, świetny! koreańskie kino to ogólnie wysoki poziom. fakt bycia tłumaczem pewnie ułatwia taką ocenę, ale co zrobić

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones