PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4154}
7,6 6 081
ocen
7,6 10 1 6081
7,6 10
ocen krytyków
Bez znieczulenia
powrót do forum filmu Bez znieczulenia

Nie popisał się, oj nie.Zreszta ja go nie uznaje jako rezysera, ale to czysty subiektywizm

ocenił(a) film na 9
Arahia

Subiektywny subiektywizm
Za reżysera Wajdy nie uznajesz, a ''Ziemia obiecana'' jest jednym z twoich ulubionych filmów, sprawdziłem. Na tej twojej liście są jednak niemal wyłącznie filmy z ostatnich lat, oceniane przez ciebie nader wysoko, wyżej, niż na to zasługiwały. Dowodzić to może, że nie posiadasz wielkiej orientacji w historii kina, co usprawiedliwiałoby twoją ''ocenę'' twórczości Andrzeja Wajdy, który należy do największych reżyserów filmowych, gdyż jego obrazy były zawsze ważnym głosem nad kondycją polskiego społeczeństwa i zawirowaniami naszej historii. A o to właśnie, o ''rząd dusz'' w kinie chodzi. Irytujące są te wypowiedzi podlotków, którym zdaje się, że mają o czymś pojęcie.

BartekM

A Ty oczywiscie jestes dojrzałym intelektualistą i dokladnie wiesz który z rezyserów jest tym "wielkim" a który nie. Wszyscy ktorzy maja poglady sprzeczne z twoimi to malo zorientowani milosnicy kina nizszej klasy. I tylko Twoje poglady maja prawo bytu, bo wszystkie inne sa "irytujace" jak to okresliłes.

Jak widze takie wypowiedzi to przypominaja mi sie nadęci studenci ASP.

A w stosunku do Wajdy mam mieszane uczucie.

ocenił(a) film na 10
Motorcycle_Boy

Tak, bo jezeli ktos uwaza ze wajda jest slaby a lubi np. gulczas a jak myslisz to jest debil

Arahia

Co to za płytka opinia !
"Nie popisał się ..." - może byś kolego/koleżanko napisał(a) dlaczego ? albo dlaczego nie uznajesz Wajdy jako reżysera ? zero argumentacji !!!
po takim tekście można wnioskować, że Twój intelekt nie jest na odpowiednim poziomie do oglądania takich filmów jak "Bez znieczulenia" i oceniania Wajdy jako reżysera.

ocenił(a) film na 9
Arahia

Uważam, że Wajda jest nie równy. Potrafi robić arcydzieła, ale zdarzają mu się filmy słabe. Ale "Bez Znieczulenia" to jego jeden z najlepszych filmów. Ale jak zwykle Janda na ekranie mnie męczy.

użytkownik usunięty
Arahia

Za Wajda szczegolnie nie przepadam, jednak w tym przypadku nie dam zlego slowa na niego powiedziec!!Film swietnie zrealizowany,genialnie(ja zawsze swietni Zapasiewicz oraz Stuhr!!!!) zagrany i bardzo wciagajacy!!!Oczywiscie kazdy ma prawo do wlasnej opini ale jechanie z blotem tak dobrego obrazu jest jednak delikatnym nietaktem bo naprawde trudno sie tu do czegokolwiek przyczepic!!!

Arahia

A za kogo go w takim razie uznajesz, za geografa ?

ocenił(a) film na 8
pantograf

podobno uznaje go za avengersa.

Arahia

Ja myślałem przez cały film , że zrobił go Zanussi dlatego, że grał tam genialny Zapasiesiewicz (jak w większości filmach Zanussiego), że to kino moralnego niepokoju i film o -nazwijmy to - intelektualiście.
Chociaż teraz wiem, że to Wajdy film, dalej pasuje mi do niego Zanussi.

Dla mnie 10/10

A co do Wajdy, też za nim nie przepadam. Na taką ilość filmów co on zrobił, dużo jest po prostu słabych. Wajda nie jest nikim nadzwyczajnym, nie posiada własnego stylu, tak jak na przykład Kieslowski, HAs, czy chociazby Zanussi. Ale trzeba mu to jednak przyzć, że zrobił też trochę tych filmów na prawdę świetnych


ocenił(a) film na 10
Arahia

za to ty się popisałaś. Brawo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones