PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=651830}

Bezpieczna przystań

Safe Haven
7,2 77 551
ocen
7,2 10 1 77551
Bezpieczna przystań
powrót do forum filmu Bezpieczna przystań

Zabierając się do ogładania ze swoją drugą połówką ... sądziłem że Sparks zrobił kolejne "kino do płakania" ... a widząc wysoką notę ogólną ... to spodziewałem się czegoś pokroju PAMIĘTNIKA!
Rzeczywistość wydawała się być zgoła odmienna ... ponieważ do samej końcówki uważałem że film ma prostą i nieskomplikowaną fabułę i niewiele się różni od dramatów typu B jakie emituje TVP! Właściwie już układałem w głowie komentarz który chciałem tu napisać ... wylewający szalę goryczy na temat ... jak to bardzo się zawiodłem.

Lecz ...gdyby nie 5 ostatnich minut filmu to powiedziałbym że Sparks napisał i wyprodukował straszny niewypał nie mogący się równać z pozostałymi adaptacjami ... a tu był zonk że musiałem zbierać szczęke z podłogi ! Ostatnie 5 minut definitywnie odmieniło moje zdanie o filmie ... a tak to nota skoczyła o prawie dwa oczka wyżej !

Polecam ... parom 7/10

Adash

podczas seansu już na początku filmu uznałam, że nic mnie nie zaskoczy... a tu niespodzianka

tellmesomething

widzę że podobne filmy oglądamy ostatnimi czasy :)

ocenił(a) film na 8
Adash

W ogóle się nie domyśliłam, w ogóle! Oglądałam z mamą film i po momencie, gdy ta Jo (zmarła żona) powiedziała, że w końcu się wyprowadza, moja mama powiedziała: "Pewnie to jest ta żona". Pierwsze, co to ją zbeształam za nieuważne oglądanie i mówię: "Jak oglądasz, przecież ona nie żyje!". Wtedy mama mówi, że przecież nikt z nią nie gadał, że może tylko główna bohaterka ją widzi. Wtedy już wiedziałam, że to duch i czekałam tylko, aż pokażą zdjęcie jego zmarłej żony. Zaskakujący film i piękny.

brudna91

"zbeształaś mamę " ... jakiej Ty subtelnego dialektu używasz dziecko drogie ...

ocenił(a) film na 8
Adash

Dziecko? Chyba nie znasz tego pojęcia, a niestety się nim posługujesz. I lepiej się nie czepiaj słów, jeśli Ty niepoprawnie piszesz. Ciekawe jak w Twoim mniemaniu miałam napisać? To słowo idealnie pasuje do tej sytuacji. Nie znasz pojęć to ich lepiej nie używaj oraz nie wypominaj.

brudna91

brudna91 hmm ...login brzmi jak rzeka ... takich akurat w Polsce mamy pod dostatkiem ... ale Twoje słownictwo bardziej pasuje do psa ... gdyż szczekasz na prawo i lewo bez żadnego powodu ...

Gdzie ja pisze niby niepoprawnie ?

ps.
Pomijając fakt że już najechałaś na własną mamę i szczycisz się tym na tym portalu co jest wg mnie szczytem idiotyzmu .. to reasumując bardziej pasuje mi tu określenie "ochrzanić" lub "zwróciłam uwagę".. a zbesztać to ja Ciebie mogę dziecko drogie i właśnie to robię jeżeli widzisz aluzję.

ocenił(a) film na 8
Adash

To, że Tobie pasuje takie słownictwo nie znaczy, że moje jest błędne i tak bardzo się różni od tych podanych przez Ciebie. I jeśli naprawdę nie widzisz swoich błędów to przykro mi - nie należysz do zbytnio inteligentnych ludzi, a ja z takimi osobami nie wchodzę w żadne dyskusje. Więc żegnam.

ocenił(a) film na 8
Adash

A poza tym wszystkim, mam świetny kontakt z mamą i określenie, którego użyłam idealnie pasuje do tego, że przewróciłam oczami na "bezsensowne" (jak dla mnie wtedy, które okazały się jednak prawdziwe) domysły mojej mamy.

brudna91

Inteligenty człowiek nie szczyci się swoją inteligencją. Stara się to raczej zrobić ktoś to raczej nie posiada jej w nadmiarze. Jednak w Twoim przypadku wiara w siebie czyni cuda ... zapewne jeszcze mama w Ciebie wierzy i to było by na tyle ...

ocenił(a) film na 6
brudna91

Rozśmieszyła mnie ta dyskusja. Użytkownikowi Adash widocznie bardzo się nudzi. Ile to się człowiek może nauczyć czytając niektórych 'wypociny' :D

BTW Nie, moją wypowiedzią nie zamierzałam nikogo zbesztać.

Saori89

Mnie też rozbawiła, ludzie to mają spięte dupska :D

ocenił(a) film na 7
Saori89

popieram... jakże irytujący są tego typu "Adashe" ...

brudna91

Zawsze się znajdzie burak co nie czai klimatu, ale musi trzy grosze wcisnąć :) Pozdrawiam. Ps." Besztaj" mamusie, jeśli tylko ONA to lubi ;)

ocenił(a) film na 7
Adash

Po postscriptum nie piszemy kropki, a więc jednak piszesz niepoprawnie :)

Adash

Przebiegnij kilka kilometrów, głęboko oddychaj itp...Generalnie mocno wyluzuj! Poza tym nie Twoja sprawa kto jakiego słownictwa używa wobec swoich rodziców. W swój nocniczek zaglądaj...

ocenił(a) film na 9
brudna91

podczas oglądania tak właśnie pomyślałam, że Jo to pewnie ta żona. ale zastanawiałam się jak to możliwe skoro ona nie żyje i odrzuciłam tą myśl. a jednak :)

Adash

ogólnie film mi się podobał :) ale faktycznie ostatnie kilkanaście minut zadecydowało o mojej 10 :) Polecam :)

ocenił(a) film na 7
Adash

ja też mam podobne zdanie na temat tego filmu....typowy obraz twórczości sparksa- ktoś przed czymś ucieka, ktoś kogoś stracił, ktoś cierpi, jest poznanie, miłość i happy end..w tym przypadku praktycznie od samego poczatku mozna było przewidzieć cały film, krok po kroku, faktycznie tak jak tu się spotkałam z opiniami żę aktorzy nie porywali, i brakowało między nimi chemii, wszystko działo się tak schematycznie i zakończyło się słitaśnie ...aż tu nagle, pod koniec...ogromne zaskoczenie i film postawiony w zupełnie innym świetle!!!!! polecam dla fanów gatunku

ocenił(a) film na 5
Adash

mam podobne zdanie, film całkowicie (wg mnie) zwyczajny, średni... ale koncówka mnie zaskoczyła totalnie!

joanna669

i to jest cała puenta filmu

ocenił(a) film na 4
Adash

Ja w ogóle nie wpadłem na to, że Jo to żona, ponieważ z początku wydawało mi się, że Jo to lesbijka i może będzie nieszczęśliwie zakochana w Erin :D Sposób mówienia aktorki, patrzenia na Erin wydawał mi się dziwny... :D

ocenił(a) film na 7
gry270

Też tak myślałam momentami :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones