PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=123905}

Biała hrabina

The White Countess
6,6 2 647
ocen
6,6 10 1 2647
Biała hrabina
powrót do forum filmu Biała hrabina

Lubie mądre filmy. Potrafię zrozumieć, że nie w każdym muszą być nagłe zwroty akcji. Nie oczekuję nawet zbyt wielu słów ("Pusty dom" był genialny!). Ale "Biała hrabina" nie należy do filmów, którymi należy się zachwycać! Nie ma tam ani akcji, ani miłości, ani w ogóle jakichkolwiek uczuć. Oprócz panującego powszechnie uczucia beznadziei... "Ona wie, że należy do kobiet, dla których nie ma już miejsca w historii", "Jest już za późno, straciłem ją, nie można nic zrobić" - to cytaty odzwierciedlające jego klimat. Rozumiem - była nieszczęśliwa, wygnali ją z ojczyzny, jej rodzina utraciła dawną świetność... Ale, Boże, ile przez ile czasu można oglądać takie sceny! Powiem tak: to nie jest obraz dla kogoś, komu podobało się "Życie jest piękne". Zresztą i inni pewnie będą mieć niezłe trudności z powstrzymaniem się od zaśnięcia na nim.

ocenił(a) film na 9
Joana

Chyba nie wszystkie filmy mają służyć jedynie rozrywce i rozbudzaniu się ... Przynajmniej niektóre powinny skłaniać do zadumy. Opowiedziana w tym filmie fikcyjna historia odzwierciedla faktyczne losy tysięcy, jeśli nie milionów osób rozrzuconych w tym czasie po świecie zawirowaniami historii. Obrazuje również to, w jak przedziwny sposób losy ludzkie mogą się splatać niezależnie od rasy, narodowości czy politycznych poglądów. Ten film pokazuje ludzi takimi, jacy są, a nie takimi, jakich sobie wymyślił Hollywood itp ...
Może w nim komuś brakować miłostek, strzelanek, rżnięcia, mordobicia czy też innych podobnych sensacji - no, ale przecież "samo życie" bez nich też może się wydawać dosyć nudne, zwłaszcza ktoś takich podniet oczekiwałby na co dzień.
Znakomici twórcy, doskonali aktorzy, historia "prosto z życia wzięta" - dlatego ja ten film oceniłem na 9, a przez chwilę wahałem przed przyznaniem mu 10-ciu. Może właśnie za zbytnie poświęcenie tempa akcji na rzecz jej głębi ...
Ponadto uważam, że zastanawianie się nad celem takiego, a nie innego ujęcia tematu w tym i podobnych mu filmach może być znakomitym antidotum na zasypianie. Z całym należnym szacunkiem ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones