PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=102208}
7,1 26 633
oceny
7,1 10 1 26633
6,3 3
oceny krytyków
Biała sukienka
powrót do forum filmu Biała sukienka

Ogólnie cała seria "Święta Polskie" to mega genialny zbór filmów około godzinnych. Wytykających polakom co tak na prawdę jest ważne dla nich przy okazji obchodzeniu wybranych świąt. Ogólnie dowiedziałem się o tym ,że powstała taka seria właśnie przez "Białą Sukienkę". Kiedyś kopę lat temu na TVP2 chyba właśnie na jej początku zwrócił kawałek T.Love tak jakoś przysiadłem i nie mogłem się od niego oderwać... Dopiero 3-4 lata temu odnalazłem go ponownie właśnie po aktorach i cholera jak dobry jest ten film to nawet nie zdawałem sobie sprawy. Te dialogi między Małaszyńskim i Czarnotą na temat Boga, takie proste i życiowe, żadnego wyniosłego pier***** tylko kawa na ławę. No i ta scena pod figurką - dająca do myślenia na długie tygodnie/miesiące! Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem serii ŚP i taki mój prywatny ranking to 1: Biała Sukienka 2.Barbórka i 3. Żółty Szalik. Piszcie swoje TOP3 jeżeli widzieliście więcej niż tylko sukienkę.

ocenił(a) film na 8
at777

Mój TOP3:1.Żółty szalik 2.Biała sukienka3.Noc św.Mikołaja

ocenił(a) film na 4
szyjas97

Tylko że o ile w "Żółtym szaliku" mamy historię człowieka walczącego ze swoimi problemami, tu jedynie kliszę "ateista zły, wierzący dobry". Trochę inna liga.

ocenił(a) film na 8
maciek2tr99

Zgadzam się,jednak mam pewien sentyment do tego filmu,ponieważ ujrzał światło dzienne gdy miałem kilka lat i po raz pierwszy obejrzałem go w dzieciństwie.Poza tym ma w sobie taki klimacik Polski przaśnej jak to już ktoś tu napisał,którego dziś już się nie uświadczy.Pozdrawiam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones