PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=90297}

Białe Zombie

White Zombie
6,2 749
ocen
6,2 10 1 749
5,7 3
oceny krytyków
Białe Zombie
powrót do forum filmu Białe Zombie

Pierwszy film o zombie

ocenił(a) film na 9

Jest po prostu genialny. Zwlekałem długo z obejrzeniem go bo ostatnio rzadko sięgam po tak stare kino, ale na pewno było warto. Zasłużone 9/10 za Lugosiego, innych aktorów i niesamowity klimat kina niemego!

Cyryn

Fakt, że film jest dobry tylko chyba na końcówkę im pomysłów zabrakło mimo tego oceniłem na 8.

PS. to rzeczywiście pierwszy film o zombie?

ocenił(a) film na 9
Karki

Tak. Jest to pierwszy film, w którym poruszono ten temat.

Cyryn

Dzięki ;-)

ocenił(a) film na 8
Cyryn

Witam
Jestes kolego w bledzie piszac "niesamowity klimat kina niemego!".
Z tego co sie orientuje juz rok wczesniej w draculi Lugosi wypowiada slynne "Wina nie pijam nigdy."
Na allegro kupilem ordinalne dvd White Zombie i jest z dzwiekiem...
Te okrzyki sepa albo Lugosi mowiacy "For you, my friend, they are the angels of death."... :) :) :)
Jednym zdaniem White Zombie nie jest filmem bezdzwiecznym chyba ze posiadam jakas zreamasterowana wersje...

ocenił(a) film na 9
giela23

Boże... Nie napisałem, że jest filmem niemym tylko, że ma taki klimat. Czytanie ze zrozumieniem nie boli :)

ocenił(a) film na 8
Cyryn

Juz tam nie wymyslaj, ktos kto filmu nie ogladal czytajac Twoja wypowiedz odrazu blednie pomysli ze to kino nieme...
Wymagasz czytania ze zrozumieniem a sam piszesz z bledami rozumowymi :)

ocenił(a) film na 9
giela23

Nie wiem gdzie widzisz błąd rozumowy. Wystarczy dobrze przeczytać.

Cyryn

ależ tam za grosz nastroju niemego kina, to kino dźwięku - fabularnie i wizualnie należące już do innej epoki. przyznaj się po prostu do błędu - odwaga nie boli

ocenił(a) film na 9
harkonen_mgla

http://www.youtube.com/watch?v=0z6j1Hhqbxk

Widziałem tą wersję filmu. Nie najlepsza i może to jej jakoś sprawiała takie wrażenie klimatu. Teraz widziałem inną, ale i tak nie zamierzam już więcej nic tu pisać bo oczywiście wszyscy wiecie lepiej ode mnie co miałem na myśli.

ocenił(a) film na 7
giela23

No nie wiem. Film pomimo że z dźwiękiem jeszcze mocno siedzi w erze kina niemego. Aktorzy (zwłaszcza pani narzeczona) ucharakteryzowani są w stylu tamtych filmów. Lugosi gra spojrzeniem i gestami jeszcze bardziej niż w Draculi a prawie całe ostateczne starcie w zamku jest bez słów; tylko muzyka i akcja. Więc klimat kina niemego ewidentnie jest.

Cyryn

Moim zdaniem wbrew nazwie to nie jest absolutnie pierwszy film o zombie. Tu mamy do czynienia ze zniewolonymi i kontrolowanymi żywymi ludźmi a nie ożywionymi trupami. Pierwszym filmem o zombich kojarzonych dziś w kulturze masowej jest Noc Żywych Trupów Romero z 1968 roku.

ocenił(a) film na 9
Storhelius

Zombie z punktu widzenia voodoo

Cyryn

Zgadza się. Jest to zatem pierwszy film o zombich z punktu widzenia Voodoo. Niestety również jednym z ostatnich (Wąż i Tęcza).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones