PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11004}

Biały Bizon

The White Buffalo
6,0 709
ocen
6,0 10 1 709
Biały Bizon
powrót do forum filmu Biały Bizon

Dobry

ocenił(a) film na 6

Bardzo nietypowy western i zarazem nietypowy horror, dość oryginalne połączenie. Ale sprawdziło się, bo film ma charakterystyczny klimat i ogólnie daje radę. Trzyma w napięciu i jest wiele ekscytujących momentów. Szczególnie początek był dynamiczny, szkoda, że później tempo siadło...ale mimo przestojów, źle nie jest. I jeszcze zdecydowanie za mało bizona było,film byłby jeszcze lepszy jakby posiadał więcej akcji, tak jak na początku. Główny plus to Charles Bronson, muzyka Barry'ego i jeszcze ten specyficzny klimat, plenery są niesamowite. Warto obejrzeć, to mocno oryginalny film, ogólnie taki trochę zapomniany. Wczoraj był nadawany na TVN7, ale kiepska wersja (kijowy lektor - Straszewski i mocno zgejone tłumaczenie), ale warto i tak zachować nagranie, bo ten film do rzadkość. 6/10

ocenił(a) film na 6
Goro_Gondo

Mi szkoda bardzo niewykorzystanego potencjału filmu. Spaprał robotę przede wszystkim Bronson. Postać Billa w tym filmie aż prosi się o stworzenie ciekawego portretu rewolwerowca z tajemniczą i trudną przeszłością, który walczy w swojej głowie z trapiącymi go demonami. Taki charakter świetnie współgrał by z mrocznym klimatem filmu i surowymi plenerami. A Bronson stworzył postać, której właściwie nie wiadomo o co chodzi. Niby coś tam mu się śni, czegoś szuka, do czegoś strzela, ale jakoś tak zwyczajnie bez przekonania. Historia jego więzi z indianinem też jakby przekombinowana. A szkoda, bo film mógłby być świetny, a tak jest tylko niezły. Mocne 6 ode mnie.

ocenił(a) film na 6
n0_thx

Jak dla mnie główną winę ponosi reżyser, bo to od niego większość zależy, Thompson z reguły tworzył na odwal się te filmy, bez większego zaangażowania, np. Death Wish IV najsłabsze z całego cyklu i on to robił. Bronson mógł zagrać lepiej, ale i tak według mnie dobrą rolę stworzył. A reżyser potencjał zniszczył, tak mi się wydaje...

ocenił(a) film na 6
Goro_Gondo

Nie wiem ale ja miałem wrażenie przez cały film, że Bronson gra jakby mu się po prostu nie chciało. Coś jakby mu brakowało te 2 miesiące do emerytury i chciałby je po prostu przemęczyć. Szkoda, bo jak już mówiłem dla mnie film miał ogromny potencjał. Gdyby troszeczkę się postarano to dziś miałby miano kultowego

ocenił(a) film na 6
n0_thx

I tak ma miano kultowego, ale jest zapomniany i to dość mocno i mimo, że jest nawet w miarę to po seansie jednak zostaje niesmak...mogło by o wiele lepiej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones