PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=847263}
6,3 4 050
ocen
6,3 10 1 4050
6,0 10
ocen krytyków
Biały potok
powrót do forum filmu Biały potok

W tak krótkim czasie pokazać te wszystkie nonsensy, kłamstwa, kłamstewka, lawinę zdarzeń - niesamowite! Film ma  szansę zyskać status kultowego, dialogi i role również. Film parodiuje wiele teorii, pustych ideologii, za ktorym nie kryje sie nic, a ktory nadal daje sie we znaki w rzeczywistosci aktualnej. Oczywiscie humor nie dla kazdego, bo ma charakter jedynie parodystyczny, napietnowuje pewne nonsensowne postawy i sytuacje, warunkiem jest na pewno znajomosc tych postaw - totez nie smieszy kazdego.

Betty_Lou

Film dobrze zagrany, ciekawie przedstawiający dziesiejsze społeczeństwo i może wyjaśniający, dlaczego znajdujemy się teraz, gdzie się znajdujemy.
Muzyka dobra, do scenariusza nie mam większych uwag.
Śmiałam się też dosyć dużo, bo gorzki śmiech, to też śmiech.

Betty_Lou

Nareszcie coś, co nie zalatuje "typową polską komedią"! Faktycznie sporo osób może nie zrozumieć humoru w "Białym potoku". Jest to humor wyższy, niż w większości topowych produkcji, nieopierający się na pustych dialogach. Baaardzo dużo przemyśleń po seansie, zalecane pół godziny w ciszy :D Polecam!

ocenił(a) film na 10
Betty_Lou

Wow. Ostatni raz jak widziałam taką naprawdę udaną polską komedię, to było jakieś... 15 lat temu?
Całe szczęście najwyraźniej pokolenie, które doprowadziło reputację polskiej kinematografii do ruiny odchodzi, a pojawia się nowe. W ostatnich latach mamy fantastyczny wysyp nowych talentów i debiutów i nie inaczej jest tym razem. W "białym potoku" udało się zrobić świetnie zmontowaną, dobrze napisaną komedię, gdzie jest sporo elementów czarnego humoru. Postaci są autentyczne, można się z nimi identyfikować. Polecam!!

ocenił(a) film na 8
Betty_Lou

Mam chyba szczęście, bo ostatnio trafiłem na kilka świeżych polskich produkcji, które są naprawdę dobre! Świetna rozrywka, polecam każdemu - w końcu film, na którym się uśmiałem, a nie myślałem że oglądnięcie to kara za złe zachowanie :)

ocenił(a) film na 1
Chrus_T

To ja chyba inny film oglądałem ..

ocenił(a) film na 10
Betty_Lou

Naprawde swietny film, dawno nie widziałam tak dobrego polskiego filmu

ocenił(a) film na 7
Betty_Lou

Zgadzam się.Fajna,życiowa komedia.Ja bym powiedział że tam praktycznie kłamstw nie było,raczej takie kłamstewka .Większość była urojona przez głównych bohaterów.Ogólnie cały film z przyjemnością oglądało się od początku,do samego końca ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones