PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=847263}
6,3 4 050
ocen
6,3 10 1 4050
6,0 10
ocen krytyków
Biały potok
powrót do forum filmu Biały potok

Widziałam filkm na festiwalu filmowym. Takie kina nam brakuje. Jest humor, rozrywka,a le bez obrażania inteligencji widza.
To chwilami bardzo gorzka prawda o nas, ale na wesoło.

ocenił(a) film na 8
angeln2

Reżyser bardzo zręcznie wprowadza nas w zagmatwane życie bohaterów. Dopiero podzielenie się niektórymi niewygodnymi informacjami może doprowadzić do tragedii. Bohaterowie powoli odkrywają swe prawdziwe oblicza. Na ekranie pojawia się mozaika złożona z wątków komediowych, które w płynny sposób przeplatają się z dramatem dnia codziennego, zdradami i sekretami. Z pewnością nie pomaga w tym bezlik niedopowiedzeń, nadinterpretacji pozostawionych bez wyjaśnienia i źle dobranych słów. Jestem zachwycona seansem, jaki udało mi się obejrzeć - Białym potokiem!

angeln2

Zdecydowanie takiego kina nam brakuje! Film zdecydowanie na wesoło, ale przekaz ma na prawdę poważny!
Prawdziwa przyjaźń to wartość bardzo wysoka, więc gdy już się taką ma to się o nią dba. Ale każda też i swoje przeciwności spotyka. Każdy inaczej radzi sobie z problemami. Każdy zachowuje się inaczej i to właśnie pokazuje film. Jedna sytuacja - może wywołać kilka innych emocji. Więc to właśnie pokazuje film, każdy widzi co innego, coś ważnego dla siebie. I to w gruncie rzeczy też jest bardzo komiczne.
Film sprawia, że na chwilę się zatrzymujemy i skłaniamy ku refleksji, a dodatkowo na kazdym kroku bawi.
Fenomenalny!

ElRobertoo

Bardzo dobrze napisane. Szkoda, że mało jest w polskim kinie takich produkcji. Życie nie jest usłane różami i ten film też to pokazuje. Każdy musi zmierzyć się ze swoimi problemami. Film jest realistyczny, ale fabuła nie sprawia, że widz z kina wychodzi przygnębiony. Wręcz przeciwnie. Jest cała masa dobrego poczucia humoru, satyra i nieprzewidywalne sytuacje, które nadają Białemu Potokowi niespotykanego uroku. Dorociński to jeden z moich ulubionych polskich aktorów. Cała obsada filmu jest generalnie świetnie dobrana. Muzyka też jest przyjemna i idealnie wpasowuje się w ten film.

angeln2

Poszedłem do kina nie nastawiając się na wybitne kino i choć do wybitności filmowi brakuje, to jest on bardzo dobry i miło mnie zaskoczył. Debiut Grzybowskiego to mieszanka dramy i komedii. Mamy dwie pary, które pozostają w przyjacielskich relacjach - do czasu. Mamy bunt, intrygę, a wszystko to okraszone niebanalnym poczuciem humoru i doskonałą grą aktorską, zwłaszcza Dorocińskiego. Dialogi też trzymają poziom. Podsumowując - komedia warta polecenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones