PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=732548}

Big Short

The Big Short
7,4 151 231
ocen
7,4 10 1 151231
7,7 49
ocen krytyków
Big Short
powrót do forum filmu Big Short

Same chłopy w obsadzie, żadnej kobiety nie będzie?:)

ocenił(a) film na 8
Magga1234

Nie sądzę. Chyba że dokręcą zdjęcia.

ocenił(a) film na 8
Magga1234

W tym przypadku to nawet lepiej...
Film przedstawia parcie na szkło bezwzględnych panów z kompleksami.

ocenił(a) film na 8
Magga1234

Są Selena Gomez, Margot Robbie i Marisa Tomei. Nieźle!

Magga1234

Film powinien dostać nominację na najbardziej seksistowski film naszych czasów.

gajka93

Przecież były striptizerki XD

lukasz19944

Właśnie z powodu tego uprzedmiotowienia kobiet film jest bardzo seksistowski. Żadnej kobiecej roli. Dla niektórych striptizerki to standard, jako żona, matka, córka. Wtedy ciężko dostrzec, że coś jest seksistowskie.

lukasz19944

Dla niektórych też kontakty z kobietą to jedynie korzystanie z usług płatnych prostytutek/striptizerek. Nic dziwnego wtedy że poniżenie kobiet jest na porządku dziennym i nie budzi zdziwienia i niesmaku.

gajka93

Paranoja. Czyli już nawet nie można opowiedzieć historii opartej na faktycznych wydarzeniach, bez wyrównanego do 50/50 udziału kobiet, nawet jeśli ich tam nie było?

wreduch

Nigdzie nie napisałam, że nie można takiego filmu nakręcić...
Stwierdziłam fakt, film jest seksistowski.
Tak jak wiele filmów kręconych, których targetem jest biały mężczyzna. Stara zaszłość.

gajka93

W takim wypadku napisz na jakiej podstawie powienien otrzymać taką nominację i dlaczego uważasz, że jest seksistowski. Jak to, że w tamte wydarzenia wydarzenia byli zaangażowani głównie mężczyźni predystynuje film o nich do określenia go jaki seksistowski? Wyjaśnij proszę. Bo sam brak kobiet w nim występujących jest słabym argumentem. Zgodnie z takim rozumowaniem, trzebaby kręcić absolutnie każdy film oparty na faktach i "targetować" go do różnych grup odbiorców. Czy może trzebaby nakręcić "Big Short" dla w wersji dla afroamerykańskich kobiet albo "Big Long" by nie urazić niskich osób? Proszę wyjaśnij na jakim podłożu stwierdzasz obecność seksizmu w tym filmie.

wreduch

Cóż za daleko idąca nadinterpretacja...

gajka93

nadinterpretacja? i Ty to mówisz?

wreduch

Tak, ponieważ jak do tej pory zamiast dyskutować muszę odpowiadać "tego nie napisałam, tego też nie napisałam, ani tego nie napisałam"

gajka93

Wyjaśnij zatem, proszę, na jakim podłożu stwierdzasz obecność seksizmu w tym filmie.

ocenił(a) film na 4
Magga1234

Gdy chodzi o prawdziwą władzę, parytetów nie ma i nie będzie. Bo aby zasiąść w tym gronie, nie wystarczy wyjść na ulicę i manifestować z resztą feministek. Myślę, że te, które do obsady trafiły, znalazły się tam tylko dlatego, że tak wypada, a nie dlatego, że były niezbędne. Nie popieram tego, ale takie są niestety fakty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones