PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=732548}

Big Short

The Big Short
7,4 151 126
ocen
7,4 10 1 151126
7,7 49
ocen krytyków
Big Short
powrót do forum filmu Big Short

Pamiętam gdy dwa lata temu na ekrany wszedł "Wilk z Wall Street". Jeden ze znajomych stwierdził że to dobry film o giełdzie i bankach. Okazało się że był to trzygodzinny film o nielegalnych interesach i narkotykach, który kwestie ekonomiczne zbywał słowami bohatera DiCaprio "i tak byście nie zrozumieli. Lepiej spytajcie czy to było legalne".

Stąd moje pytanie. Nie mam ekonomicznego wykształcenia, ani żadnego znajomego siedzącego w tym temacie. W zwiastunie słyszę o spekulowaniu przeciw bankom i pękającej bańce rynku mieszkalnego, więc zakładam że do tematu twórcy podeszli rzetelniej niż Scorsese. Tym niemniej przebitki z klubu ze striptizem zdają się sugerować pewne inspiracje "Wilkiem ...".

Czy któryś z widzów mógłby rozwiać lub potwierdzić moje obawy?

ocenił(a) film na 9
Khaosth

Znacznie rzetelniej niż w Wilku. Bardziej zawiłe sytuacje finansowe są tłumaczone humorystycznymi scenkami-przerywnikami. Natomiast scena ze striptizerką to półminutowy dialog/wywiad o nieruchomościach. Na tym kończą się takie przebitki ;)

ocenił(a) film na 9
Czciborek

Dzięki za odpowiedź!
Powinienem się domyślić, że na tych przebitkach bardziej może zależeć dystrybutorom, niż twórcom filmu.

P.S.
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku! :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones