PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=732548}

Big Short

The Big Short
7,4 150 796
ocen
7,4 10 1 150796
7,7 48
ocen krytyków
Big Short
powrót do forum filmu Big Short

Opis

ocenił(a) film na 7

Ciekawe kto zatwierdzał opis filmu, skoro jest niezgodny z przedstawionymi w filmie wydarzeniami.

ocenił(a) film na 8
coolti

no upraszczając - wszystko się zgadza. nadszedł kryzys, a garstka osób wzbogaciła się, bo przewidziała, że coś się wydarzy. nie wiem, co tu jest niezgodnego.

ocenił(a) film na 7
toperzniet

Cytat z opisu: "Zadziwiające, jak zaledwie kilku mężczyzn - poprzez spekulacje, malwersacje, balansowanie na granicy prawa - doprowadziło do gigantycznej zapaści gospodarczo-ekonomicznej właściwie w każdym zakątku globu. Sensacyjne kulisy wydarzeń, które wpłynęły na każdego z nas."
Tych kilku mężczyzn nie wywołało kryzysu i nie dokonywało żadnych malwersacji, spekulacji czy balansowania na granicy prawa. Opis jest nieprawidłowy. To jakby autostrada była niedokończona, z mostem w przepaść na końcu i opis sugerował, że oni świadomie sprzedawali bilety wjazdowe, ukrywając informację o przepaści, zamiast prawdy, czyli tego, że dojrzeli tą przepaść z daleka i zobaczyli, że jadący autostradą w nią wpadną i po prostu postawili na to pieniądze.
I nawet nie mieli jak odwrócić procesu, mogli jedynie przekłuć bańkę wcześniej, o co się postarało dwóch z nich, idąc do Wall Street Journal, bez rezultatu.
Można się też przyczepić do tego czy te wydarzenia wpłynęły na każdego z nas (jest do dyskusyjne i trudne do zmierzenia).

ocenił(a) film na 8
coolti

a to przepraszam, bo myśleliśmy o innych opisach. ja widzę taki opis: "W 2008 roku światowe rynki finansowe i bankowe dopadł kryzys gospodarczy, na którym wzbogaciła się jedynie garstka ludzi, przewidująca nadchodzącą katastrofę."

i nie bardzo wiem skąd wziąłeś ten, o którym mówisz, a który oczywiście jest bzdurny.

ocenił(a) film na 7
toperzniet

To co przytoczyłeś/aś to zarys fabuły. Opis filmu jest poniżej obsady i jest taki jak przytoczyłem (pominąłem tylko pierwsze zdanie). Zarys fabuły i opis to są osobne elementy zatwierdzane po dodaniu kontrybucji przez kogoś, przez danego weryfikatora. Zatwierdzony opis, który jest, jest błędny i nigdy nie powinien zyskać akceptacji. Owszem, można dodać nową kontrybucję lub poprawkę, ale w ten sposób ktoś "zarobił" punkty za wypisywanie bzdur i lepiej takich sytuacji unikać, bo dopóki to nie zostanie poprawione lub dodany nowy, obecny opis wprowadza ludzi w błąd.

ocenił(a) film na 8
coolti

Też zwróciłam na to uwagę, co gorsza jest to opis dystrybutora, więc zmienić go nie można.

ocenił(a) film na 8
coolti

Dokładnie. Wygląda na to, że dystrybutor albo filmu nie oglądał, albo nie zrozumiał, albo zatrudnia niekompetentnych ludzi do pisania opisów swoich filmów :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones