PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=476192}
7,6 18 764
oceny
7,6 10 1 18764
7,7 6
ocen krytyków
Biutiful
powrót do forum filmu Biutiful

Mieszkając tam parę lat muszę przyznać, ze film pokazuje całą prawdę o tym mieście. Dlatego też tym bardziej mniej wzruszył i powalił.
Chociaż w zasadzie to życie nielegalnych imigrantów wszędzie jest podobne.

Jak kiedyś będziecie odwiedzać to miasto Gaudiego, pomyślcie chwilkę o tych ludziach, którzy żyją, aby jakkolwiek przeżyć kolejny dzień.

boba_esponja

Tak zrobię. Dzięki.

ocenił(a) film na 10
boba_esponja

Byłem i nie przypuszczałem, że takie oblicze może mieć to cudowne miasto. Ten film opowiada o nieznanej Barcelonie, ale przede wszystkim o miłości i mroku. Bardzo mnie poruszył. Bardem oczarował.

ocenił(a) film na 7
boba_esponja

Też byłam w Barcelonie, ale nie dziwi mnie jej 'drugie oblicze'. Tak jest na całym świecie. Wszystkie miasta są piękne, dopóki ich dobrze nie poznamy i się im nie przyjrzymy- wtedy robią się jeszcze piękniejsze niż na pierwszy rzut oka :)

ocenił(a) film na 7
boba_esponja

W sumie Barcelona jak żadne inne miasto miało w moim wyobrażeniu takie idealistyczną opinię. Zdawałem sobie sprawę z "ciemnej" i "brzydkiej" strony miasta ale doszukiwałem się w tym uroku. Bitiuful który był jednym z bardziej realistycznych i przygnębiających filmów które w ostatnich latach zrobiono, naprawdę powala. Obejrzałem go w Nowy Rok i trochę się czułem przygnębiony. Mimo że film bardzo dobry to nie było dobrze zacząć film od takiego przygnębiającego do bólu studium cierpienia i smutku.

ocenił(a) film na 9
boba_esponja

Dokładnie, w 100% się zgadzam. Też mieszkam tu od kilku lat, dlatego film poruszył mnie tak bardzo.

Uliczki Barcelonety, gdzie zaraz za najbardziej znaną plażą dla turystów mieszczą się stare zaniedbane kamienice zamieszkane głównie przez imigrantów albo hiszpańską patologię, dzielnica Raval - brud, bieda, chaos, nielegalni imigranci, no i kominy Badalony - miasteczka pod Barceloną, gdzie mieści się najwięcej chińskich magazynów w budynkach starych fabryk. Tak jak w każdym dużym i znanym mieście, jak odkryjemy tę powłokę BJUTIFUL znajdziemy pod spodem dużo brzydoty, bólu i cierpienia...

boba_esponja

Obrzydliwe miasto złodziei. Jak większość miast południa i zachodu. Na wierzchu robiący milionowe identyczne zdjęcie "zabytku" idioci-turyści. Pracownicy marketów i sprzątaczki - wydający odłożoną przez ostatni rok kasę. Po drugiej stronie ściek świata, który łudzi się, że w Europie zrealizuje swój sen.

nnn_nnn

A dlaczego tak brzydko się wyrażasz o ludziach?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones