PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=801813}

Bliscy nieznajomi

Three Identical Strangers
7,2 5 968
ocen
7,2 10 1 5968
7,3 9
ocen krytyków
Bliscy nieznajomi
powrót do forum filmu Bliscy nieznajomi

Nie wiem, czy ten film miał być "sensacją" czy wartościowym dokumentem. Bo jeżeli to drugie, a tak przypuszczam, to nie spełnił moim zdaniem swojego zadania. Poruszył dwa problemy - etyczny i odwieczne pytanie: co ma na nas większy wpływ - geny czy wychowanie? Próba odpowiedzi na to pytanie bardzo powierzchowna, na poziomie wiedzy psychologicznej z lat 60-tych. Jeżeli film jest z 2018 roku, to można było przytoczyć wyniki najnowszych badań nad rozwojem i bliźniętami jednojajowymi. a takich jest całe mnóstwo. Rozumiem więc, że sensacyjny. Dylemat etyczny: czy można rozdzielać dzieciaki dla eksperymentu? I tu odpowiedź równie schematyczna, co i oczywista. Rozczarowałam się.

Agatonik

Gdzie można zobaczyć film?

ocenił(a) film na 7
Ritchelliel

Jest na Netflix.

ocenił(a) film na 3
Ritchelliel

Jest na CDA.

ocenił(a) film na 6
Agatonik

Również jestem rozczarowany tym filmem. Forma zdecydowanie przerosła treść. Film trochę jak program na Discovery - dużo bicia piany, z którego nic potem nie wynika.

Agatonik

Polecam obejrzeć, to kanał dziewczyny, która opowiada o różnych zagadkach. https://www.youtube.com/watch?v=t7EdNC-mYvs

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Bez przesady. To jest tylko i aż dokument na Netfliksie, a nie film naukowy. Odbiorcami nie są studenci psychologii tylko zwykli ludzie.

Jak kogoś będą ciekawiły najnowsze badania to sobie może doczytać, tutaj aspekt, o którym piszesz jest zaledwie jednym z poruszanych. Główny motyw filmu to historia trzech braci i ten jest przedstawiony ciekawie.

ocenił(a) film na 6
adamcpdst

Ja akurat oglądałam film na festiwalu, więc pewnie więcej od niego oczekiwałam.

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Ok, a na jakim, z ciekawości?

ocenił(a) film na 6
adamcpdst

Nowe Horyzonty we Wrocławiu, 2 lata temu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones