PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10009831}

Blisko

Close
7,6 8 694
oceny
7,6 10 1 8694
7,3 41
ocen krytyków
Blisko
powrót do forum filmu Blisko

Jeżeli po obejrzeniu tego filmu znajdzie się ktoś, kto bezmyślnie chlapie ozorem, powinien ponieść wysoką karę. Do głębokiego namysłu, jak bardzo słowa ranią, niszczą i doprowadzają do rzeczy nieodwracalnych. Ku przestrodze dla wszystkich. Gra dziecięcych aktorów zachwycająca. Przez pół seansu połykałam łzy.

ocenił(a) film na 9
Agatonik

tak samo, żaden film mnie chyba tak nie wzruszył

ocenił(a) film na 9
Agatonik

Zgadzam się w 100%. Btw chodzimy chyba na te same filmy.

ocenił(a) film na 9
Af_

Bardzo możliwe:-)

ocenił(a) film na 9
Agatonik

Świetne są taninę ostatnie recenzje , widzę ze także chodzimy na te same premiery :)

Agatonik

Poszłam na ten film mając w głowie tylko to jedno zdanie z filmwebowego opisu i muszę przyznać, że zupełnie nie byłam gotowa na to, co zobaczę... wstrząsająca historia, łzy lały się strumieniami.

ocenił(a) film na 9
macharetka

Ja tam akurat nie pamiętam, czy czytałem tu coś o nim, ale czytałem gdzieś no i potem opinię i „polecajkę” „nieznajomego-znajomego” z Fb no i to mnie utwierdziło jeszcze bardziej przy tym filmie, ale... nie, tego to się nie spodziewałem!

ocenił(a) film na 5
Agatonik

Bo sama jesteś dzieckiem, które nic nie rozumie. Tylko przyklasnąć.

ocenił(a) film na 9
Agatonik

Prawie mógłbym się zgodzić ale "ktoś, kto bezmyślnie chlapie ozorem, powinien ponieść wysoką karę" - co to w ogóle znaczy??? przecież pewne rzeczy wydarzą się są nieuniknione, i pewne słowa są wypowiadane bezwiednie do możliwych konsekwencji, chłopczyk odtrącił chłopczyka, nie spodziewając się że drugi zrobi co zrobił, to jest film o przebaczaniu, godzeniu się z sobą, więc ciężko mi przełknąć słowa o karach dla nie wiadomo kogo, za nie wiadomo za co.

ocenił(a) film na 9
mitrus80

Jasne, że takie rzeczy się zdarzają i będą się zdarzać. Ale trzeba ludziom wbijać do głów, że słowa ranią, że mogą być przyczyną autentycznych nieszczęść. I dzieci też trzeba tego uczyć, rozmawiać, pokazywać.

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Ja odniosłem wrażenie, że to nie jest film tylko o tym.

ocenił(a) film na 9
Lepaca_Set

Oczywiście, że nie tylko o tym. Jest też o delikatności dziecięcych emocji, o znaczeniu rówieśników w życiu nastolatków, a przede wszystkim o bezsilności rodziców, którzy nie rozumieją, co się dzieje z ich dzieckiem, chociaż przecież je kochają.

ocenił(a) film na 9
Agatonik

Szkoła to też "szkoła życia", ja tak samo jak i ty uczęszczałem do szkół, i dobrze wiesz że trzeba mieć twardą dupkę, i trzeba umieć przełknąć pierwsze upokorzenia, wstyd, zahartować się w wielu kwestiach, to nas określa

co do wydarzeń w filmie - dwie kulturalne i miłe dziewczynki, otwarcie i szczerze, zapytały chłopców czy są parą, w kraju i w czasach, w których taka sytuacja jest powszechnie akceptowalna, co widać dosłownie na każdym kroku, heheszki kolegów nie wykraczały, a wręcz nie dochodziły do poprzeczki jakiegokolwiek przegięcia

Remi akceptował siebie, Leo trochę pozował pod publiczkę jak każdy z nas w latach szkolnych (nie robił nic złego) naturalny mechanizm obronny

Zauważyłaś że wcześniej mama Remiego kontrolowała żeby nie zamykał się w łazience? Chłopiec był zdecydowanie nadpobudliwy/nadwrażliwy

Niektórych nieszczęść nie unikniemy, każdy zna osobiście ze szkół jakieś historie, że ktoś, przy czymś nie wytrzymał

Tak tylko sobie postanowiłem napisać do ciebie, bo ogólnie nie zgadzam się że jest to film o homofobii, nawet nie do końca jestem przekonany czy Leo był gejem (nie oceniam, może był) ale patrząc na relacje z bratem to Remiego chyba miał za brata

może się narażę (tutaj na forum, bo przeczytałem kilka wątków) ale dla mnie ten film nie był o homofobii

Piekny film i chyba moja druga 9-ka z rocznika 2022 obok "Pasażerowie nocy"

ocenił(a) film na 9
mitrus80

Ja też absolutnie nie uważam, że to film o homofobii. I oczywiście się powtórzę - to film o wrażliwości dziecięcej, o nieumiejętności poradzenia sobie z odrzuceniem. Tacy wrażliwcy są wśród nas i dobrze, żeby być uważnym na ich uczucia.

mitrus80

Zgadzam się w całej rozciągłości z Tobą. Dla mnie film na 10. Do rej pory myślę o nim.

ocenił(a) film na 10
mitrus80

Tak właśnie to widzę. Miał Remiego za brata ale nie umiał sobie poradzić z docinkami więc wolał odciąć się od przyjaciela niż narażać na upokorzenia.

ocenił(a) film na 8
mitrus80

Dokładnie tak, z całym szacunkiem, ale reżyser poszedł trochę na skróty i nie każdy dostrzeze to właśnie zależność., a także mym zdanie to jest film o przebaczeniu...

ocenił(a) film na 9
Agatonik

Agawa, tak, tak, tak! Właśnie przez te pół seansu i jeszcze długo potem moja reakcja była chyba taka sama!

ocenił(a) film na 9
Agatonik

Piękny film... jestem nauczycielką i w filmie widziałam uczniów, z którymi spotykam się codziennie. Pół filmu przepłakałam... wymowne spojrzenia, bez zbędnych dialogów... idealnie oddane emocje muzyką. Trzeba zwrócić uwagę na piękne zakończenie filmu tworzące pętle z początkowymi scenami

ocenił(a) film na 7
Agatonik

Ciekawe zatem jaką karę poniesie Michał Oleszczyk?

Bokciu

Agatonik go opluje

ocenił(a) film na 7
tisoc

Ale jadem. Wówczas faktycznie to będzie wysoka kara.

Bokciu

bo to jadowita kobita jest

ocenił(a) film na 7
tisoc

Jak każdy lewicujący...

Bokciu

czy ja wiem? znam wielu lewicujących zupełnie nie jadowitych

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones